Czy z moją siostrą... może być coś nie tak?

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Dzisiaj wychodząc z domu chciałam pożyczyć od siostry (13 lat) klucze, bo swoje zostawiłam w samochodzie rodziców, którzy wyjechali na parę godzin.
Nie pukając weszłam do jej pokoju, i to co zobaczyłam lekko mnie zszokowało.
Ujrzałam siostrę z chłopakiem w jednoznacznej sytuacji. Rozumiem, jako, że są parą całują się, czasem dotykają, ale nie AŻ tak (naprawdę, trudno mi mówić o tym, nawet nie wiedziałabym jak mam to opisać, ale nie! nie współżyli) . Biorąc pod uwagę, że ma dopiero 13 lat, więc jest dzieckiem, nie wiem co mam z tym zrobić.
Ona się od mnie nie odzywa, mimo moich licznych prób.
Powinnam powiedzieć o tym rodzicom?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nic na to nie poradzisz a jak naskarżysz to pogorszysz sytuacje. Jak będzie to dla niej zabronione to będzie to robić poza domem.
Ten wiek to wiek naśladownictwa, ciekawości, zabawy, braku wyobraźni, początki buntu.
Po prostu módl się że nie będzie z niej nastoletnia mama.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Dlaczego nie można nic poradzić? Wystarczy wiele rozmów uświadamiających, nigdy nie może być w takiej sytuacji słowa tabu. Wtedy nie będzie dziecka;]
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
no nie wiem czy modlitwa to dobre rozwiązanie :D

Chyba mimo wszystko, jeśl sam bym nie miał wystarczającego kontaktu, to bym powiedział rodzicom. Lepiej niech będzie na mnie wściekła miesiąc, dwa, pięć niż ma w wieku np. 15-lat zrujnować sobie życie.

No ale ogólnie to ciężki bardzo temat. Sam nie wiem jakbym próbował wytłumaczyć, że w tym wieku jest na "to" jeszcze stanowczo za młoda. chyba bym próbował mówić o konsekwencjach, o małym dziecku, jego życiu.

Pół żartem, pół serio - kiedyś ojciec by pogonił takiego adoratora kijem i do 16-18 roku życia miałby z nią spokój :D A tak to ludzie mówią, że to naturalne jest mieć chłopaka. Jasne - nikt mi nie powie, że 'naturalne' jest to, że np. 13-latka robi 14-letniemu chłopakowi laskę. To mimo wszystko chyba jest problem wychowaniu, braku rozmów na ten temat. Uświadomienia. Jesli dziecko jest inteligentne to powinno zrozumieć, że ewentualna ciąża w jej wieku wpłynie bardzo źle na jej przyszłość.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
Ja bym chyba w tej sytuacji zaszantażowała siostrę - albo porozmawia z Tobą, albo mówisz o wszystkim rodzicom. Chyba wybierze rozmowę z Tobą :p A Ty gadaj, gadaj i gadaj jej do znudzenia, ale nie tylko o tym, że zostanie nastoletnią mamą, tylko podsuń jej wiedze o antykoncepcji i trochę porozmawiaj o tym, żeby miała do siebie szacunek. Trzymam kciuki, żeby pomogło :)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Porozmawiaj z nia i jesli sama nie powie rodzicom Ty to zrob. Dziewczynki, ktore zaczynaja zycie sexualne w tym wieku czesto maja powazne problemy w doroslym zyciu. Poza tym sex w tym wieku to rowniez przestepstwo. Rodzice musza sie dowiedziec jak najszybciej.

pozdrawiam,
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Dzisiaj wychodząc z domu chciałam pożyczyć od siostry (13 lat) klucze, bo swoje zostawiłam w samochodzie rodziców, którzy wyjechali na parę godzin.
Nie pukając weszłam do jej pokoju, i to co zobaczyłam lekko mnie zszokowało.
Ujrzałam siostrę z chłopakiem w jednoznacznej sytuacji. Rozumiem, jako, że są parą całują się, czasem dotykają, ale nie AŻ tak (naprawdę, trudno mi mówić o tym, nawet nie wiedziałabym jak mam to opisać, ale nie! nie współżyli) . Biorąc pod uwagę, że ma dopiero 13 lat, więc jest dzieckiem, nie wiem co mam z tym zrobić.
Ona się od mnie nie odzywa, mimo moich licznych prób.
Powinnam powiedzieć o tym rodzicom?

Ile lat ma ten chłopak ? Jeżeli jest dużo starszy to powinnaś powiadomić o tym rodziców ponieważ wszelkie czynności seksualne z osobą poniżej 15 roku życia stanowią przestępstwo. Natomiast jeżeli chłopak jest jej rówieśnikiem to należy ich uświadomić, że nie powinni się posuwać zbyt daleko. W ich wieku istnieją pewne granice, których nie powinno się przekraczać.
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
Ile lat ma ten chłopak ? Jeżeli jest dużo starszy to powinnaś powiadomić o tym rodziców ponieważ wszelkie czynności seksualne z osobą poniżej 15 roku życia stanowią przestępstwo. Natomiast jeżeli chłopak jest jej rówieśnikiem to należy ich uświadomić, że nie powinni się posuwać zbyt daleko. W ich wieku istnieją pewne granice, których nie powinno się przekraczać.
no wiem, wiem.
chłopak jest w jej wieku, chodzą razem do klasy.
wciąż próbuję z nią porozmawiać, ale niestety małolata nie chce mnie słuchać. ;/
 

RakMyśliciel22

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Może niech twoi rodzice bardziej się zainteresują swoją nastoletnią córeczką,która pewnie jeszcze niezbyt wiele rozumie a hormony buzują.
Sexu pewnie nie uprawiają chociać tego równiez bym nie wykluczał.
Petting pewnie na 100%.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Twoja siostra nie będzie wiecznie milczała i to Ty powinnaś przestać odzywać się do niej, a nie ona do Ciebie. Jeśli szantaż nie działa, poczekaj. W końcu coś od Ciebie zechce.

Gdy już się odezwie, możesz jej wyjaśnić, że za parę lat będzie tego żałować. Już nawet pomijam dziecko, ale gdy będzie dorosła, może mieć s:cenzura:e "wspomnienia" i gdy znajdzie sobie normalnego chłopaka (bo nie zakładam w żadnym wypadku, że jest on jej wybrankiem na całe życie) wstyd jej będzie powiedzieć mu, co robiła z innym w wieku 13 lat. Możesz wówczas wymyślić historyjkę, o jakiejś koleżance, która była w jej sytuacji, i jak jej życie, czy raczej psychika wygląda teraz.

Z drugiej strony, to że z Tobą nie rozmawia, nie oznacza, że Cię nie słucha.

Nie mam jednak pojęcia w czym tkwi problem, skoro nie uprawiali seksu. Warto jednak pukać do drzwi. To, że Twoja siostra ma 13 lat nie oznacza, że włażenie bez pukania jej nie wkur*ia, a nawet jeśli masz świadomość, że jest to czyn irytujący, nikt nie powinien mieć prawa do takiego chamskiego wpieprzania się do czyjegoś pokoju. A ona ma nauczkę. Drzwi zamyka się na klucz w takich sytuacjach, które zapewne były dramatyczne, aczkolwiek aseksualne.
 

melaniaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
To przykre, że teraz 13latki już są takie. Nic nie możesz poradzić, bo ona może robić, co chce. Proponuję jednak spróbować z nią porozmawiać, bo innej rady nie ma. Zapytaj ją, dlaczego to robiła. Może ona tego nie chciała, tylko ten chłopak ją zmuszał. Nie wiem za bardzo, bo ja nie widziałam tego. Po prostu rozmowa zazwyczaj pomaga.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
no wiem, wiem.
chłopak jest w jej wieku, chodzą razem do klasy.
wciąż próbuję z nią porozmawiać, ale niestety małolata nie chce mnie słuchać. ;/

A próbowałaś tego szantażu - albo gada z Tobą, albo od razu z rodzicami? Bo ona chyba mysli, że Ty ją będziesz kryć i że Ciebie może sobie olewać...
 

Carlos83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
113
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim uswiadom jej czym jest antykoncepcja. Jak sie nie uda to zaangazuj rodzicow.
 

tinta

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Podaruj jej paczkę gumek, może jeszcze jakąś ulotkę o antykoncepcji i tyle.
I tak zrobi co zechce. W sumie nie ma w tym nic złego, byle tylko nie zaszła.
Nie mów rodzicom to polepszą się relacje miedzy wami, a tak to tylko się zbuntuje i będzie jeszcze gorzej.
Ona się spodziewa pewnie, że zechcesz pogadać o tym i się boi takiej rozmowy albo wstydzi. Dlatego bez sensu z nią zaczynać. Poczekaj. Jak zechce to sama o coś zapyta Ciebie albo mamy :-D
A może trochę przesadzasz. Dziewczyny dojrzewają szybciej niż chłopcy.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jak powiesz rodzicom, wyjdziesz na paple, ale jak ona wpadnie w wieku 13 czy cos lat, to bedziesz sobie w brode plula ze nic nie zrobilas. Ogarnij ja, powiedz ze jest za mloda, zeby wogole miec faceta a co dopiero robic mu... :] dobra, wiem ze nie poslucha. Moze chociaz jakas moralizatorska rozmowa o anty? ehh smutne 13 lat to przeciez dziewczynka.. :/
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Nie mam jednak pojęcia w czym tkwi problem, skoro nie uprawiali seksu.
Nie uprawiali, ale "za chwilę będą", przynajmniej na to wygląda.
Starsza siostra powinna, kiedy już wie jak zabawia się nieletnia, zareagować zdecydowanie i kategorycznie.
Nie po to, by umoralniać (za późno), ale by zabezpieczyć przed przypadkową ciążą.
Niestety obecnie zbyt często "dzieci rodzą dzieci". Ani to zdrowe, ani dobre.

Warto jednak pukać do drzwi. To, że Twoja siostra ma 13 lat nie oznacza, że włażenie bez pukania jej nie wkur*ia, a nawet jeśli masz świadomość, że jest to czyn irytujący, nikt nie powinien mieć prawa do takiego chamskiego wpieprzania się do czyjegoś pokoju.
Rozumiem, każdy ma prawo do prywatności, ale nie przesadzaj. W końcu mówimy o wejściu siostry do siostry i to w sytuacji awaryjnej.
Gdyby małolata prowadziła burzliwą dyskusję z koleżankami, czy też zawzięcie uczyła się do sprawdzianu - zapukać trzeba,
ale przecież nie za każdym razem, wchodząc do pokoju dziecka, pukamy.

A ona ma nauczkę. Drzwi zamyka się na klucz w takich sytuacjach, które zapewne były dramatyczne, aczkolwiek aseksualne.
Nie rozumiem tego, w moim domu nikt nie zamykał drzwi na klucz.
 

KasieniaC

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Powiedz jej że jeśli z tobą o tym nie porozmawia to naskarżysz rodzicą powinna się zgodzić ale nie powinnaś im tego mówić bo może mieć to zupełnie odwrotny skutek i przestanie z Tobą utrzymywać kontakt :)
 

grzesiek48783

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Kalisz
Wiesz, w tym wieku hormony robią swoje. Bunty i te sprawy. Mam 14 lat (prawie 15 ) i też się buntuje, robię na opak to co mówią mi rodzice. A wiesz teraz ta młodzież jest taka ciekawa świata :). Rodzica nie mów, bo jak mówili przedmówcy tylko pogorszysz sobie stosunki z siostrą. A w przyszłości możesz potrzebować pomocy.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry