Czy wiesz, że...

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
1. Niemożliwe jest polizanie własnego łokcia?
2. Gdy mocno kichasz możesz złamać sobie żebra?
3. Gdy próbujesz powstrzymać kichnięcie naczynia krwionośne w mózgu lub szyi mogą pęknąć a Ty umarłbyś/umarłabyś?
4. Gdy kichasz z otwartymi oczyma gałki oczne mogą zostać wypchnięte?
5. Budowa ciała świnii uniemożliwia jej spojrzenie w niebo?
6. 50% ludności na świecie nigdy nie otrzymała ani nie wykonała telefonu?
7. Szczury i konie nie mogą wymiotować?
8. Założenie słuchawek tylko na jedną godzinę powoduje wzrost ilości bakterii w Twoim uchu o 700%?
9. Zapalniczkę wynaleziono wcześniej niż zapałki?
10. Kwakanie kaczki nie powoduje echa i nikt nie wie dlaczego?
11. 23% wszystkich uszkodzeń kopiarek powodowanych jest przez ludzi, którzy na nie siadają aby skopiować swój tyłek?
12. W swoim życiu, w czasie snu zjadasz około 70 insektów i 10 pająków? (Mmmmh!)
13. Dokładnie jak odciski palców, odcisk języka jest niepowtarzalny?
14. Ponad 75% osób, które to czytają będą próbować polizać swój łokieć?
15. To jest naprawdę niemożliwe!
16. Gdybyś krzyczał/a nieprzerwanie 8 lat, 7 miesięcy i 6 dni wyprodukowałbyś/wyprodukowałabyś energię potrzebną do zaparzenia filiżanki kawy? Opłaca się?
17. Orgazm świnii trwa 30 minut. (W moim następnym życiu chcę być świnią).
18. Gdy uderzasz głową w mur spalasz 150 kalorii. (Ciągle myślę o świnii).
19. Karaluch bez głowy żyje prze 9 dni zanim umrze z głodu?
20. Niektóre lwy parzą się do 50 razy w ciągu dnia. (Mimo wszystko zostaję przy świnii. Jakość przed ilością.)
21. Motyle liżą swoje stópki. (To musiało zostać powiedziane, interesujące).
22. Słonie są jedynymi zwierzętami, które nie potrafią skakać. (I chyba dobrze).
23. Kocie siki fosforyzują w ciemności. (Kto dostaje kasę, żeby coś takiego badać?)
24. Oko strusia jest większe niż jego mózg.(Znam laski, u których jest podobnie).
25. Rozgwiazdy nie posiadają mózgu. (Takie laski też znam).
26. Niedźwiedzie polarne są mańkutami. (No i?)
27. Ludzie i delfiny to jedyne stworzenia, które odczuwają przyjemność z powodu sexu. (Hej! A co ze świnią?)

Teraz drogi forumowiczu powiedz mi ile z tego jest prawdą.
Jeśli łaska proszę dodać podobne :)
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
19. Karaluch bez głowy żyje prze 9 dni zanim umrze z głodu?

Widziałem na filmie dokumentalnym kopulację modliszek samica dużo większa od samca podczas stosunku wygryzła mu w głowie dziurę po środku a za drugim podejściem zjadła mu całą głowę, samcowi wyraźnie to w niczym nie przeszkadzało
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Kilka jest naprawdę ciekawych jak to o lwach albo o kocich sikach :D
ma ktoś jeszcze takie coś? :D
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Co do pkt.5, to pewnie stąd się bierze powiedzenie, że "zobaczysz coś jak świnia niebo", więc może być prawdziwe ;)


Od siebie dodam, że kolor skorupki jajka kurzego zależy od koloru uszu kury
 

gh0st

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Bardzo ciekawe, ale mam pytania :p

7. Szczury i konie nie mogą wymiotować?

Czemu? :>

26. Niedźwiedzie polarne są mańkutami. (No i?)

To u nich sie cos takiego rozroznia? :p Widelczyk w lewej a nozyk w prawej o_O ?

27. Ludzie i delfiny to jedyne stworzenia, które odczuwają przyjemność z powodu sexu. (Hej! A co ze świnią?)


Moze dla niej to cierpienie ? Ale jesli tak, co z moim psem, ktory wylatuje na panienki co jakis czas ?


11. 23% wszystkich uszkodzeń kopiarek powodowanych jest przez ludzi, którzy na nie siadają aby skopiować swój tyłek?

Poleglem :D
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Jeśli chodzi o konie i ich niemożność wymiotowania-jest to związane z budową ich układu pokarmowego, a ściślej mówiąc żołądka. Koński żołądek jest jednokomorowy w kształcie worka, stosunkowo wąski ze skośnie umieszczonym wpustem i z silnie rozwiniętym zwieraczem nie pozwalającym na cofanie się treści pokarmowych do przełyku. Ale szczury??? Nie wiem czemu... :pokrecony:
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Iskra co do tych kocich sików. Nikt nie płaci, pewnie znajdzie się kilku forumowiczów którzy za darmo to sprawdzą :D
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Wydaje mi sie, że to nieprawda. O ile dobrze pamiętam rozmawialiśmy o tym na Biologii w gimnazjum jeszcze i robiliśmy testy. Jeden mój kolega potrafił.
Raczej prawda. Musiał być bardzo elastyczny ;)
Szczerze to po przeczytaniu dałam kopiuj wklej z jakże interesującymi uwagami... (wciąż myślisz o świni? :D :lol: )
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
1. Niemożliwe jest polizanie własnego łokcia?
2. Gdy mocno kichasz możesz złamać sobie żebra?
3. Gdy próbujesz powstrzymać kichnięcie naczynia krwionośne w mózgu lub szyi mogą pęknąć a Ty umarłbyś/umarłabyś?
4. Gdy kichasz z otwartymi oczyma gałki oczne mogą zostać wypchnięte?
5. Budowa ciała świnii uniemożliwia jej spojrzenie w niebo?
6. 50% ludności na świecie nigdy nie otrzymała ani nie wykonała telefonu?
7. Szczury i konie nie mogą wymiotować?
8. Założenie słuchawek tylko na jedną godzinę powoduje wzrost ilości bakterii w Twoim uchu o 700%?
9. Zapalniczkę wynaleziono wcześniej niż zapałki?
10. Kwakanie kaczki nie powoduje echa i nikt nie wie dlaczego?
11. 23% wszystkich uszkodzeń kopiarek powodowanych jest przez ludzi, którzy na nie siadają aby skopiować swój tyłek?
Lekarz mi o tym opowiadał. :D
Pocieszające, bo ja prawie cały czas kicham!
Co do 11 to kisiel podnosi statystykę :D.
 

matijas

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
jesteś?
1 Otóż polizanie swego łokcia jest możliwe, było kiedyś w brainiacu mówili o tym a kilka odcinków później pokazywali zdjęcia osób które to robiły.
7 Prawda ostatni oglądałem jakiś program o tym
10 Kwakanie powoduje echo było w pogromcach mitów lecz bardzo ciche czy coś tam dawno nie oglądałem.
23 Nieprawda widziałem sikające koty i nic nie świeciło xD

Ciekawe jeszcze jest z tą świnią ale to też zapewne nieprawda.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Matijas w ciemności też? :p

A ja dodam od siebie, że jeśli chcecie kichnąć to patrzcie w słońce lub w jakąś jaskrawą lampę. Ale nie cały czas :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Trochę bardziej humorystyczne niż naukowe ;)

Kiedy polejesz kłaczki kurzu lakierem do włosów, a potem będziesz po nich jeździć na wrotkach, mogą się zapalić.
Głos jednego czteroletniego dziecka jest donośniejszy niż głosy ok. 100 dorosłych w zatłoczonej restauracji.
Jeżeli zaczepisz dziecko psią smyczą o wiatrak na suficie, silnik nie będzie miał siły obrócić 30 kilogramowego dziecka, ubranego w psie szelki i ubranko Supermana. Jednak jest wystarczająco silny, aby ta sama (urwana) smycz mogła zedrzeć farbę ze wszystkich 4 ścian pokoju 3.5 x 3.5 m.
Piłki tenisowe zostawiają ślady na suficie.
Nie powinieneś podrzucać piłek tenisowych, kiedy wiatrak na suficie jest włączony.
Skrzydło wiatraka może odbić piłkę bardzo mocno.
Szyba w oknie (nawet potrójnym) nie zatrzymuje piłki uderzonej skrzydłem wiatraka.
Płyn hamulcowy połączony z Cloroxem powoduje powstawanie dużych ilości toksycznego dymu.
Sześcioletnie dziecko potrafi rozpalić ogień nawet kamieniem, chociaż 36 letni mężczyzna mówi, że takie coś jest możliwe tylko w serialu McGyver.
Szkło powiększające pozwala na rozpalenie ognia nawet w pochmurny dzień i nawet na teoretycznie niepalnej wykładzinie.
Kiedy 6 letni maluch wskoczy na łóżko wodne w butach z kolcami, łóżko wodne nie przecieka. Ono po prostu wybucha.
Duże łóżko wodne zawiera ilość wody wystarczającą do zalania 200 metrów kwadratowych domu na głębokość 8 cm.
Klocki LEGO przechodzą przez przewód pokarmowy 4 letniego dziecka.
Klocki DUPLO nie.
"Idź się pobawić" i "kuchenka mikrofalowa" nigdy nie powinny być użyte w jednym zdaniu!
Klej SuperGlue klei naprawdę BARDZO solidnie.
McGyver uczy dzieci wielu rzeczy, o których nie chcemy wiedzieć … ale się dowiemy.
Tak samo Tarzan.
Nieważne, ile żelatyny wsypie się do basenu - nie można chodzić po wodzie.
Filtry basenowe nie lubią żelatyny.
W magnetowidzie zmieści się naprawdę dużo zabawek, śmieci i niedojedzonych kanapek.
Torby na śmieci nie są dobrymi spadochronami.
Kamyki w baku powodują dużo hałasu w czasie jazdy.
Zawsze zajrzyj do piecyka, zanim zaczniesz go rozgrzewać.
Plastykowe zabawki nie lubią piecyków.
Tosterów też.
Prawdopodobnie nie chcesz wiedzieć, jaki jest potem smród.
Straż pożarna zjawia się po około 15 minutach od zgłoszenia.
Strażacy bywają bardzo nieuprzejmi, gdy wzywa się ich do płonącego w piecyku pluszowego misia.
Odwirowanie w pralce nie powoduje choroby morskiej u dżdżownic.
U kotów powoduje.
Koty potrafią zwymiotować więcej, niż same ważą, w samym centrum nowej kanapy lub dywanu.
Kota łatwiej złapać po wciągnięciu jego ogona w rurę od odkurzacza.
Karmienie komputera truskawkami przez stacje dysków nie poprawia jego pracy.
Polewanie płyt CD wodą kolońską zapewnia im piękny zapach i zupełnie nową jakość dźwięku.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
niektóre naprawdę dobre,niektóre oczywiste,niektóre to zwykłe bzdury z CKMa

ja dodam od siebie:czy słyszeliście o tym,że Charlie Chaplin zajął 3 miejsce w konkursie na swojego sobowtóra?
 
Do góry