Czy Wierzycie W Boga I Co Z Tym Maja Wspolnego Ksieza I Reszta...?

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Chcesz powiedziec ze przez ceibat pozycja kosciola jest silna? W szczegolnosci kiedy na jaw wychodza postepki niektorych duchownych nie zyjacych w tym celibacie...Poza tym jakie znaczenie ma fakt, czy pozycja kosciola bedzie silna? Moze to ma znaczenie, ale tylko dla ksiezy i dla ich "wladzy". Ale dla ludzi wierzacych nie powinno miec znaczenia.
 

Martynka:(

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Wiesz miałam w rodzinie księdza... brat mojego dziadka jego można nazwać było księdzem. Potrafił wytłumaczyć kto to jest Bóg i wogóle... u mnie w rodzinie jest wiele księży mam jeszcze jednego ktory sprawuje w diecezji taką samą rolę co jego poprzednik(logiczne)ale do czego zmieżam jego poprzednikiem był mój wujek... czyli jest skarbnikiem diecezjalnym, ale powiem ci ze oni nie myślą o kasie, wręcz przeciwnie. Teraźniejszy skarbnik organizuje co roku kolonie dla dzieci z biednych rodzin, ja moge powiedziec ze nie zaliczam sie do takich, ale zeby był komplet to zabiera niektorych z Solca. On potrafi wytłumaczyć nam, a jeżdżą tam dzieci od 7 do 17 lat i on potrafi wytlumaczyc kto to jest Bóg co to jest Modlitwa i wogóle...Miałam w parafi okropnego proboszcza... on był wyłudaczem pieniędzy. Kazał nam dawac na tace, i na jego plebanie... a parafia?? na początku wszyscy dawali kase bo mysleli ze on pomoze naszej parafi lecz co sie okazało? cmentarz - ruina, okropna i wogole, kosciół okropne - nie ma ogrzewania i w zimie to na dworze jest cieplej niz w kociele poprotsu okropnie a sam wybudowal sobie domek gdzie teraz mieszka z "katechetką"...kiedy przyszedl nowy proboszcz bardzo sie zdziwił... pierwsze co zrobil to cmentarz posprzatal... bylo w lecie wielkie sprzatanie. On nie wyłuduje kasy i nie mowi przy ambonie jaka ulica ile osob i wogole dalo mu kase.... teraz ma zamiar zrobic ogrzewanie... mam nadzieje ze okaze sie lepszy niz tamten proboszcz
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Ja chodzę do Kościoła się modlić, i mimo wszystko daję na tacę.
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
No ja bynajmniej nie potepiam wszystkich ksiezy, w ogole zreszta ksiezy nie potepiam, tylko uwazam, ze niektoe wymysky typu seminarium czy celibat sa niepotrzebne, a czasem nawet szkodliwe. Nie potepiam zadnej religii ani jej wyznawcow- ale nie wyznaje chrzescijanstwa.
 

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Zastanawiam sie jak jest z wiarą innych bo ja osobiscie wierze w Boga !!! Ale nie zgadzam sie z niektorymi wymyslami ludzi ktorzy sie zajmuja kosciolem!!! Ja chodze sie do kosciola modlic a nie dawac kase na nowe samochody dla ksiezy!!A wy cio ludzie sadzicie??????????


Zastanawiam sie jak jest z wiarą innych bo ja osobiscie wierze w Boga !!! Ale nie zgadzam sie z niektorymi wymyslami ludzi ktorzy sie zajmuja kosciolem!!! Ja chodze sie do kosciola modlic a nie dawac kase na nowe samochody dla ksiezy!!A wy cio ludzie sadzicie??????????
WIESZ CO STARE BABCIE TAK MÓWIA!! pIENIADZA ZE SKŁADKI IDA NIE DO KIESZENI KSIEZY!!tYLKO DO SEMINARIUM I DO GŁOWNEGO CENTRUM!~..............ZAPEWNIAM CIE ZE KSIEZA NIE MAJA ZE SKŁADKI POZYTKU!
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Weź nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia ok?

Główne centrum? Haha ale wymyśliłaś.

Czasem jest zbierane na tace na określony zewn. cel np. pobliski uniwersytet katolicki czy dla misjonarza czy coś - czasem.

A kasa idzie na rachunki i opłaty i do kieszeni księży i lektorów/ministrantów - do tych drugich nieoficjalnie.
 

Emhyr Var Emreis

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
jeśli pieniądze od ludzi mają iść na seminarium lub też 'dary' dla potrzebujących etc. to w kościele o tym proboszcz nadaje przez 1/3 kazania...taka okazja zdarza się raz na miesiąc góra...poza tym wyjątkiem taca oraz wszystkie ofiary trafiają prosto do naszych drogich pasterzy...średnio zysk tygodniowy wynosi 7 tys. zł na ok. 2000 parafian...

księża dostają STAŁĄ- MIESIĘCZNĄ wypłatę,czynszu niema, a to co zostanie gdzie idzie?coś mi się nie kalkuluje to...
 
Do góry