Czy warto studiować?

arsene17

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
2
mam zamiar wybrac sie na uniwersytet ekonomiczny w krakowie na kierunek "gospodarka i administracja publiczna" albo na gospodarka przestrzenna i niewiem ktory wybrac? ktory sie bardziej oplaca? jaka prace moge znalezc po tych kierunkach? moze ktos studiuje/studiowal? prosze o rady.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
mam zamiar wybrac sie na uniwersytet ekonomiczny w krakowie na kierunek "gospodarka i administracja publiczna" albo na gospodarka przestrzenna i niewiem ktory wybrac? ktory sie bardziej oplaca? jaka prace moge znalezc po tych kierunkach? moze ktos studiuje/studiowal? prosze o rady.
Żaden, żadną :)
Liczy się co masz w głowie, nie papier.

A Kraków super miasto :eek:k:
 

mr7wws

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
416
Punkty reakcji
29
myślę że przede wszystkim patrzą na znajomości
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Generalnie jeżeli się wybierasz na uczelnię ekonomiczną, to polecałbym konkretniejszy kierunek np. Finanse i Rachunkowość. Przeważnie masz więcej rzeczowych przedmiotów, a nie bzdur, których nie pamiętasz miesiąc po sesji. Papierek jak to papierek. Na tą chwilę musisz go mieć, chyba, że jesteś geniuszem, freelnacerem hobbystą i nie planujesz na nikogo pracować, ale rezygnacja ze studiów i tak jest ryzykowna. Studia robisz raz i masz papierek do końca życia. Nigdy nie wiadomo kiedy Ci się przyda. Poza tym studia, to poszerzanie znajomości, nie rzadko już zawodowych. Taki wstęp do budowania sieci znajomości (networking).
 

j_87@vp.pl

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
no niestety teraz warto cokolwiek studiować choćby dla papieru... :bag:
 
K

kargin

Guest
A jaką wartość ma ten papier? Moja siostra prowadzi salon kosmetyczny, wyłącznie po szkoleniach. Przychodzą do niej dziewczyny po studiach, które wołają po 2k na początek, a tak naprawdę nie posiadają żadnych umiejętności. I gdzie w tym sens? Gdzie sens studiowania?
 
R

rabunia89

Guest
Ja też pracuję w salonie kosmetycznym, ale jedyne co zrobiłam to szkolenia zawodowe w new nails. Oczywiście dużo nauczyłam się już w salonie, kiedy już pracowałam,
ale najwięcej zawdzięczam samym szkoleniom. To właśnie po nich dostałam etat.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Warto studiować, w dzisiejszych czasach studia są ważne, sam mam wyższe wykształcenie, bez którego nie znalazłbym pracy.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jak chcesz iść na studia to idź na zaoczne. Na dzienne szkoda czasu.
 
M

MacaN

Guest
dzaasta napisał:
no niestety teraz warto cokolwiek studiować choćby dla papieru.
Sorki, stary post, ale przez takie myślenie mamy pełno magistrów od niczego, co potem marudzą że nie zarabiają.

Studia studiom nie równe, czego nie każdy jednokomórkowiec jest w stanie pojąć :p Jak widać u nas w Polsce pełno jednokomórkowców, szczególnie po zarządzaniu, marketingu, itp.
Możnaby pomyśleć, że u nas w Polsce jest już pokolenie ludzi, którzy będą rządzić całym światem, tyle tu ludzi od zarządzania ;)




Mexter napisał:
Na dzienne szkoda czasu.
Dlaczego ?
 
M

MacaN

Guest
Zawsze można w wakacje zapracować na cały sezon. Ja właśnie tak mam zamiar robić :) Co więcej - pracując nie skupisz się tak na nauce
 

Anka1317

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja skończyłam studia dzienne i nie uważam tego czasu za stracony. Przede wszystkim, program i poziom nauczania na studiach dziennych i zaocznych jest znacząco odmienny. Niestety kierunki zaoczne mają mocno "okrojone" zajęcia, co potem oczywiście odbija się na wiedzy i umiejętnościach. Dlatego "magister" zaoczny Magistrowi dziennemu nie jest równy.
 

kamiloss

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
hmm, może i nie warto, ale dyplom mieć trzeba. no i są zawody, w których bez studiów ani rusz. ale jak na przykład chce się człowiek zaczepić w reklamie, albo pisać/malować, to raczej studia są zbędne...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 446
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Prowadzenie całkowicie wolnorynkowych pomysłów obniża poziom edukacji . Latach 90 nastąpiło obniżenie poziomu studiów i tytuł magistra nic nie znaczy . Bo każdy mógł stworzyć uczelnie i dawać dyplom . Uczelnie te by przyciągnąć uczniów obniżały poziom i tworzyły kierunki niepotrzebne gospodarcze
Jeśli zostanie prowadzony system Niemiecki i Austriacki to wtedy warto się uczyć .
Po likwidacji Gimnazjum i powrocie do starego systemu powinien być prowadzony system Niemiecki i Austriacki . Podstawówce poznają podstawy czyli czytanie , pisanie i liczenie . Podstawy Przedmiotów ścisłych . Pod koniec podstawówki wybierają czy wolą wybrać zawód czy wiedzę . Pomagają im doradczy którzy dają im testy i oglądają ich oceny . Na postawie tego proponują im zawód czy dalsze zdobywanie wiedzy . Jeśli wybiorą zawód to uczą się teorii przez około 2 lata lub więcej bo o tym decydują branże zawodowe lub cechy rzemieślnicze . Potem mają praktykę zawodową zakładzie pracy i dostają połowę wynagrodzenia a połowę zabiera mistrz poświęcił czas i zgodził się ich uczyć . Nauczanie zawodu jest wyczerpujące psychicznie . Firma zyskuje pracownika a ta osoba pracę . Potem ta osoba zdaje egzamin za to zakład dostaję pieniądze .Jeśli potrzeba studiów ta osoba uczy się do przez kilka lat i potem jeśli skończy szkolę przygotowując do studiów może na wybranej uczelni zdać egzamin i jeśli zda może uczy się tej szkole i po studiach ma praktyki i uczy się i dostaje połowę wynagrodzenia . Jeśli chce pracować jako urzędnik musi jak Starożytnych Chinach i Rzymie musi skończyć szkole urzędniczą i zdać egzamin przed komisją która pochodzi innego regionu i komisja rozdaje egzaminy . Jeśli zda egzamin może pracować jako urzędnik . Dla obecnych urzędników egzamin nie zdają go jedyni żywiciele rodziny i osoby które mają 50 lat .Jeśli zda pracuje nadal a jeśli nie ma rok ma poprawkę i dostaje za karę połowę wynagrodzenia . Edukacja powinna służyć gospodarcze . Warto prowadzić Węgierskie rozwiązania . Bo ich prowadzeniu będzie warto się uczyć .
Lekarze na Węgrzech muszą odpracować studia i wszyscy studenci muszą odpracować studia jeśli za ich studia płaci państwo . Lekarz jest opłacalnym zawodem ale studia medyczne są bardzo drogie . Dlatego państwo płaci za ich studia . Ta osoba powinna odpracować studia i wykorzystać swoją wiedzę dla leczenia narodu . Ustawa edukacyjna zmusza absolwentów kierunków finansowanych przez państwo do pracowania w ojczyźnie przez dwukrotnie dłuższy okres niż czas trwania studiów (w ciągu 20 lat od ich ukończenia). Czas studiów będzie wolno przedłużać najwyżej o 50 proc. i jeśli nie od opracuje oddaje połowę kosztów . Węgry finansują studia zawodom które są potrzebne gospodarcze i brakuje ich na rynku pracy . Nowością wprowadzoną przez nową ustawę edukacyjną jest liczba miejsc na wyższych uczelniach, finansowanych przez państwo. Została ona zmniejszona o 40 proc., a cięcia dotknęły przede wszystkim kierunki humanistyczne, ekonomię i prawo . O ile w ubiegłym roku akademickim rząd finansował studia 800 prawników, to w tym tylko 100. Gospodarcze potrzebni są inżynierowie , lekarze , naukowcy , nauczyciele . Słusznie zrobił rząd Orbana . Cały naród płaci za naukę studentów . Naszym kraju powinno być zrobione to samo . Uczą się na koszt narodu i potem wyjeżdżają . Brakuje lekarzy i specjalistów .Studia potrzebne gospodarcze dają pracę ale sporo kosztują . Nie każdego stać . Dlatego powinny być sponsorowane przez państwo studia która są potrzebne gospodarcze. Ta osoba może się uczyć i ma pracę i wykorzystuje swoją wiedzę w kraju . . Studia humanistyczne , filozoficzne , marketingowe , psychologiczne i tym podobne są zbędne gospodarcze i państwo nie powinno za nie płacić . Jeśli ktoś chce marnować czas na kierunki po których nie ma pracy i są zbędne gospodarcze niech robi to na własny koszt . Naszym kraju studia nic nie dają . Pracy nie ma . Sama musi płacić za nie . Może dostać pomoc od państwa . Praktycznie pomoc dostają osoby bogate . Przypadku biednych liczą dokładnie dochody .
Studia nic nie dają . Zamiast uczyć uczelnie są nastawione na zysk . Wielu uczelniach tylko się płaci . Wielu wykładowców nie skupia się na poziomie tylko na kasie . Dlatego robi krótki wykład i wykłada następnej szkole. Niektórzy są tak łasi na kasę że nagrywają wykład . Wielu przypadkach są skorumpowani i za kasę dają oceny .Student nic nie umie i kładzie kasę do indeksu i dzięki temu zdaje .Uczelnie obniżają poziom i ten sposób mają kasę . Im więcej studentów to więcej kasy . Przyjmują każdego i uczelnie zamiast dbać o poziom i zajmować się badaniami . Wykładowcy muszą obniżyć poziom bo przeciwnym razie stracą pracę . Zarobki są bardzo niskie i muszą stawiać na ilość wykładów i sytuacja zmusza ich dobrania łapówek od studentów .Uczelnie są wylęgarnią komunizmu i innych lewicowych pomysłów bo okupacja komunistyczna kontrolowała uczelnie i dlatego liczni TW i donosiciele SB pochodzą uczelni i aktywiści komunistyczni np Psychologia studenci nie mogą korzystać wielu książek i korzystają ze starych książek komunistycznych. Autorzy tych książek większości przypadków nic nowego nie stworzyli i ich znaczenie jest marginalne . Zawsze popierali komunizm i wielu przypadkach wielbili Stalina .Uczelnie te są tubą propagandową socjalizmu i UE . Wykłady dotyczą wielbienia UE i innych absurdalnych teorii np Globalne ocieplenie i ideologia Gender .
.Warto uczyć się zawodów pożytecznych czyli rzemiosła , stolarstwa i naprawy sprzętów bo państwo potrzebuje inżynierów i pracowników którzy potrafią wykonywać trudne prace i wymagające dokładności .Państwo powinno do tego zachęcać . Te osoby powinny mieć darmowe kursy i jeśli skończy studia powinna dostać za darmo narzędzia bo narzędzia są bardzo drogie i kredyt od państwa na rozpoczęcie działalności i oddaje państwu po kilku latach kredyt . Firma potrzebuje wykwalifikowanych pracowników . Jeśli przyjmie tą osobę to dostaje jej pieniądze na założenie firmy . Pracownik który przechodzi na emeryturę lub nie jest stanie przerwać do emerytury uczy tą osobę . Za to powinna dostać jeśli nie może przetrwać do emerytury dodatkowe pieniądze za uczenie i odprawę jeśli ta osoba zda i dodatek do emerytury za szkolenia . Wielu przypadkach uczą a szczególnie ekonomi osoby którzy były partii komunistycznej i kierowały komórką partyjna .
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Czy warto? Oczywiście. Ale tylko dla wiedzy, jeśl chodzi o studia dla papierka - należy sobie odpuścić.
Prócz zdobyca owej wiedzy, nowych umiejętności można poznać wiele nowych osób, które interesują się tym samym, co my. Podobno najlepsze przyjaźnie rodza się właśnie na studiach ;)
 

metkas

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Zawsze warto. Nie dla dyplomu, a dla siebie. Nie ma nic przyjemniejszego niż rozwijanie swoich zainteresowań. Ja w tym roku idę na aranżację wnętrz. Do szkoły policealnej ( dyplom też dostanę, ale tak jak napisałam nie to jest dla mnie najważniejsze), ale myślę, że nauczę się dużo, bo opinii o kierunku i samej szkole sporo czytałam pozytywnych.
 
M

mwieczorek81

Guest
nierannyptaszek napisał:
Warto studiować, w dzisiejszych czasach studia są ważne, sam mam wyższe wykształcenie, bez którego nie znalazłbym pracy.

[SIZE=80%]Tak, warto studiować, bo nauka to nie tylko szkoła, to także rozwój osobisty. Uczymy się całe życie. Jedni wybierają pracę fizyczną, inni idą na studia, aby zdobywać wiedzę, a po studiach znaleźć dobrą pracę. Jednak w dzisiejszych czasach tytuł magistra może nie być wystarczający dla pracodawcy. Dlatego warto rozważyć poszerzenie swojej wiedzy i skonkretyzowanie swojej kariery zawodowej poprzez podjęcie studiów podyplomowych.
Dlatego też zachęcam do zapoznania się z ofertą Wyższych Szkół Bankowych. W tym roku wprowadziliśmy dużo nowości w programie studiów podyplomowych. Po szczegóły zapraszam na strone internetową WSB.[/SIZE]
[SIZE=80%]Chciałam też poinformować, że do 16 września trwa tez promocja, w ramach której studia podyplomowe nawet do 695zł taniej!

Pozdrawiam, [/SIZE]
[SIZE=80%]Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB[/SIZE]
 
Do góry