...czy to też sztuka?

r06ert

Bywalec
Dołączył
26 Maj 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Witam! Chciałem się zapytać czy uznajecie takie określenia jak: "sztuka elektroniki" czy "sztuka programowania". Spotykam się z nimi na co dzień, ale nigdy nie zastanawiałem się czy osoby spoza branży (czy nawet z branży) uważają komputer, telewizor za coś więcej niż tylko osiągnięcia najnowszej technologi? Jaki jest wasz zdanie na ten temat? pozdrawiam
 

marron

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kalisz
Według mnie to wszystko w co człowiek wkłada wiele trudu, a nawet czasem serce, to sztuka... Dla jednych sztuką może być sprzedanie zwykłego patyka :p a dla kolejnego namalowanie cudnego obrazu, a dla jeszcze innego sztuka może być napisanie jakiegoś programu itp. heh...:) wg mnie sztuka to pojecie względne ;)

Odsyłam do Wikipedii >>klik<< heh..(nie wiem co mnie tak bawi :p)

Pozdrawiam ;]

PS: Fajny avatarek :p
 

r06ert

Bywalec
Dołączył
26 Maj 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Według mnie to wszystko w co człowiek wkłada wiele trudu, a nawet czasem serce, to sztuka...
No tak, ale... Większość osób pojmuje sztukę, jako coś co wyraża uczucia autora dzieła. Natomiast wszystkie urządzenia budowane/programowane są wg mieszanki ogólnie przyjętych zasad, norm oraz doświadczenia osoby/zespołu która -y się tym zajmuje. Wkłada się w to wiele wysiłku aby cała kupa złomu zadziałała, ale czy serce też? Hmmm... sam nie wiem.

Mogę tylko zdradzić za moim jednym z zboczeń jest zboczenie zawodowe polegające na tym, że np na dyskotece, patrząc na światła widzę nie migające bajery umilające pobyt na parkiecie, tylko wysiłek jaki włożyli konstruktorzy w to urządzenie, aby tak "fajnie się kręciło i migało" ;)

PS: Fajny avatarek jezyk.gif
dzięki ;)
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
#
sztuka
1. «dziedzina działalności artystycznej wyróżniana ze względu na reprezentowane przez nią wartości estetyczne; też: wytwór lub wytwory takiej działalności»
2. «umiejętność wymagająca talentu, zręczności lub specjalnych kwalifikacji»
3. «czyn dokonany dzięki takiej umiejętności»
4. «utwór dramatyczny przeznaczony do wystawiania na scenie»
5. «przedstawienie skonstruowane na podstawie takiego utworu»
6. «pojedynczy przedmiot, roślina lub zwierzę jakiegoś gatunku»
7. pot. «osoba o określonych cechach»
8. daw. «oddzielona część czegoś»
9. daw. «określona ilość tkaniny sprzedawana jako całość»

(żródło: SJP PWN)

Wyraz "sztuka" zawiera w sobie wiele znaczeń - czym innym jest sztuka jako dziedzina działalności artystycznej (malarstwo, rzeźba --> stąd: historia sztuki), a czym innym sztuka jako nazwa dla umiejętności skonstruowania czegoś (np. sztuka programowania, sztuka "czegoś").
 
Do góry