Czy to początek nietrzymania moczu?

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam! Mam bardzo krępujący problem mianowicie zawsze mam lekko wilgotne majtki (jeśli nie mam wkładki). Jeśli natomiast ją mam to wkładka jest mokra a czasami po prostu wilgotna. Ale często jest na niej płyn koloru żółtego i niezbyt ładnie to pachnie. czy to jest początek nietrzymania moczu? proszę o odpowiedz, co mam robić. Dodam jeszcze, że mam 19 lat.
 

Attachments

  • 210722zachod_serca.jpg
    210722zachod_serca.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 19

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A czy Ty byłas u lekarza ?
Moze nie ma na co czekac,bo taka nieleczona dolegliwosć moze powracac ze zdwojona siła i nie ma tutaj żartów.
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
nie nie byłam, bo się krempuje i nie wiem czy to na pewno jest to o czym myśle, bo jak czytalam na forach to było że nie trzymanie moczu obiawia się takim czymś, że np. jak sie kichnie to czuje się jak 'leci' a ja tekiego czegoś nie mam.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
A jesteś pewna, ze to co znajdujesz na wkładce to na pewno jest mocz? Szereg chorób wenerycznych objawia się upławami od barwy białej, przez żółtą, aż do brązowej i do tego potrafią być wyjątkowo rzadkie. Zapach tez jest nieprzyjemny. Niekoniecznie musi wystąpić zaczerwienie zew. części narządów płciowych czy też swędzenie.
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
No właśnie to chyba nie jest mocz.. bo mocz ma inny zapach. mam nadzieje, że to nic groźnego. nie chce iść jeszcze do ginekologa. bo się troszkę boje. wspomnę jeszcze, że jestem dziewicą. pomożcie co robić
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Idź do ginekologa. Masz 19, to już najwyższa pora, nawet jeśli jesteś dziewicą. Pewnie, że taka wizyta będzie trochę krępująca, ale chyba własne zdrowie jest tego warte. Zaniedbania w takich sprawach mogą doprowadzić nawet do bezpłodności. Nie wstydź się, bo nie ma czego.
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Macie rację powinnam iść do ginekologa. To jak już się na to decyduję to mam jeszcze jedno pytanko. Czy idąc do ginekologa powinnam być wygolona całkowicie czy jak? Pomóżcie dziewczyny, bo ja na prawdę nie wiem. A nie chciałabym wypaść na jakiegoś 'debila'.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Absolutnie nie musisz się golić. Owłosienie to naturalna rzecz, znam ginekologa, któremu nawet miesiączka podczas badania kobiety nie przeszkadza:)
I nie ma się czego bać, pomyśl o tym, że dostaniesz jakieś tabletki, bądź maści i po 3 dniach nie będziesz już się męczyć z tymi upławami:)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Nie wydaje mi się, żeby ginekologowi robiło różnice czy jesteś ogolona czy nie :)

I, jak ktoś pisał już, nie bój się, nie ma czego, powiedz ginekologowi że to Twoja pierwsza wizyta i ze jesteś dziewicą, dobrze by było gdybyś poszła do jakiegoś sprawdzonego przez znajome czy kobiety z rodziny. Problem przejdzie, a tak będziesz się męczyć, a nieleczona choroba będzie się tylko pogłębiać, po co Ci to
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Dzięki dziewczyny;) Jesteście super. Na pewno pójdę do ginekologa;). Właśnie najbardziej obawiałam się tego czy muszę się ogolić czy nie. bo za zwyczaj jak się 'tam' golę to nie mogę się dokładnie ogolić. Za mała wprawa chyba. Jeszcze raz dzieki;)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Czasami na nietrzymanie moczu ma wpływ niezdrowy tryb życia, tzn. unikanie ćwiczeń i zbyt częste wizyty w toalecie. Należy więcej ćwiczyć i nie udawać się do łazienki za każdym razem, jak tylko poczuje się lekkie parcie na mocz. Trzeba trochę poczekać, w ten sposób wzmacnia się pęcherz.
 

misia00

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
No własnie już wiem że nie trzymanie moczu się wiąże z tym że nie można go w ogole trzymać a ja jednak mogę długo wytrzymać z pełnym pęcherzem. Więc ta wydzielina na wkładce musi być od czegoś innego.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Oj z pęcherzem nie ma żartów, sama wiem po sobie co przeszłam, radze iść do lekarza, nawet ginekolog może pomóc w tych sprawach.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Tak naprawde my znajac juz bardzo dobrze swój organizm same potrafimy stwierdzić co nam jest i czy to własnie zapalenie pecherza.Ale zdecydowanie lepiej bedzie kiedy nie bedziemy sie leczyc samodzielnie.
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
to nie musi być mocz, może to upławy. Czasem różne stany zapalne albo bakterie/grzyby/inne drobnoustrojstwa mogą się tak objawiać. Nie ma co czekać, trzeba isc do lekarza.
 

anna-jasi

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Idź zawczasu do ginekologa, nim cię zacznie coś piec/boleć/swędzieć. Jeżeli masz problem z pęcherzem, to nie należy go lekceważyć, bo może się to skończyć naprawdę poważnymi problemami za kilka, kilkanaście lat... A jak się okaże, że to coś innego - to chyba też warto to podleczyć i się nie męczyć, co? I nie bój ziaby, każda z nas przechodziła pierwszą wizytę u ginekologa i na pewno nie taki diabeł straszny, jak go malują ;)
 
Do góry