Czy to jest obiektywne forum?

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Tutaj są prawie wszystcy:

PROTESTANCI
ŚWIADKOWIE JEHOWY
SATANIŚCI
AGNOSTYCY
ATEIŚCI
HERETYCY
KATOLICY
Jeden twierdzi, że jest nawet BOLSZEWIK :)
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Oj jak sie ciesze, moj tata Swiadek Jehowy, siostra Mocherowy Beret(znaczy slepo wierzy w Kosciol), zreszta podobnie jak tata Swiadek slepo wierzy, ze tylko on ma racje. Ja liznalem kilka religii i moge powiedziec, ze nadal lize. A Wy przyznacie sie czy chodzicie do Kosciola/Meczetu/Swiatynii itd? Kto dolacza do listy:

ojej chyba odjezdzam od watku. przepraszam.


PROTESTANCI:
ŚWIADKOWIE JEHOWY:tata terazalbonigdego
SATANIŚCI:
AGNOSTYCY:
ATEIŚCI:
HERETYCY:
KATOLICY:siora terazalbonigdego
BOLSZEWIK:
POSZUKUJACY:terazalbonigdy, Kasia R.,
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Oj jak sie ciesze, moj tata Swiadek Jehowy, siostra Mocherowy Beret(znaczy slepo wierzy w Kosciol), zreszta podobnie jak tata Swiadek slepo wierzy, ze tylko on ma racje. Ja liznalem kilka religii i moge powiedziec, ze nadal lize. A Wy przyznacie sie czy chodzicie do Kosciola/Meczetu/Swiatynii itd? Kto dolacza do listy:

ojej chyba odjezdzam od watku. przepraszam.


PROTESTANCI:
ŚWIADKOWIE JEHOWY:tata terazalbonigdego
SATANIŚCI:
AGNOSTYCY:
ATEIŚCI:
HERETYCY:
KATOLICY:siora terazalbonigdego
BOLSZEWIK:
POSZUKUJACY:terazalbonigdy, Kasia R.,

Jestem ministrantem w Kościele Katolickim.

Tutaj na forum nazwali mnie fundamentalistą katolickim ,fanatykiem i bolszewikiem. :)
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
kto jeszcze sie przyzna do swojej religii

PROTESTANCI:
ŚWIADKOWIE JEHOWY:tata terazalbonigdego
SATANIŚCI:
AGNOSTYCY:
ATEIŚCI:
HERETYCY:
KATOLICY:siora terazalbonigdego, ALAN06, Gimer byl ministrantem
POSZUKUJACY:terazalbonigdy, Kasia R.,
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Niby dla wszystkich ale za krytykowanie katolikow mozna dostac bana.
pojechałeś "po bandzie" nigdy przez tych kilka latek jak tu moderuję, nie dałem nawet warna (tym bardziej bana) za poglądy, to że global modowie wpadali do tego działu i byli mniej tolerancyjni ode mnie, to już inna sprawa, lub powiem to innymi słowy, na całym forum jako takim panują trochę inne zasady, a ja w swoim dziale, pozwalam na odrobinę więcej, zanim ukarzę

terazalbonigdy jest temat podpięty: http://www.forumowisko.pl/topic/111240-roznice-wyznaniowe-wsrod-forumowiczow/
tam można składać deklaracje i o nich dywagować (po ten temat jest)

odnośnie obietywizmu, forum
forum jako suma wypowiedzi userów, z definicji obiektywne nie jest
obiektywizm to zachowanie człowieka (forum nie ma cech ludzkich), w którym on stara się zachować umiar pomiędzy myśleniem racjonalnym a empirycznym (polecam mój tekst traktujący między innymi na ten temat na http://samodzielniemyslacy.salon24.pl/)
jeżeli zapytasz czy wypowiedzi userów są oparte na wnioskowaniu obiektywnym, odpowiedź brzmieć powinna, w większości przypadków: nie
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
pojechałeś "po bandzie" nigdy przez tych kilka latek jak tu moderuję, nie dałem nawet warna (tym bardziej bana) za poglądy, to że global modowie wpadali do tego działu i byli mniej tolerancyjni ode mnie, to już inna sprawa, lub powiem to innymi słowy, na całym forum jako takim panują trochę inne zasady, a ja w swoim dziale, pozwalam na odrobinę więcej, zanim ukarzę

Drogi Brave, czy Ty jestes jedynym modem na forum ? Niestety nie :) Pytanie bylo odnoscie forum ogolnie a nie dzialan twojej osoby :)
Tobie nie mam nic do zarzucenia a nawet daze sympatia, chociaz niekiedy wydaje mi sie ze moglbys bardziej stanowczo reagowac ;)

odnośnie obietywizmu, forum
forum jako suma wypowiedzi userów, z definicji obiektywne nie jest


Mysle ze rozwazac to trzeba troszke inaczej. Kazdy user z osobna obiektywny nie jest, bo repreztuje swoje poglady - co jest dosc naturalne.
Forum moze byc uwazane za obiektywne jezeli kazdy user ma takie same mozliwosci wypowiadania sie (niezaleznie od swoich pogladow) i takie same konsekwencje (niezaleznie od swoich pogladow ale w ramach dzialajcego regulaminu).
Rozwazac naley oczywiscie w tym konteksie prace moderatorow, adminow. I tutaj rowniez, to nie roboty a ludzie, maja swoja "wizje" i swoje punkty widzenia. Ale suma sumarum forum jest chyba dosc obiektywne. Oczywiscie znam rozne przypadki, w tym ze swojego doswiadczena, roznych akcji niemilych. Ale nic nie jest doskonale. To forum rowniez. Sa przegiecia w rozne storny, nieraz sa kary i bany niezaslzone, nieraz jest zbyt wielkie przyzwolenie w sytacji kiedy powinny byc wyciagane konsekwencje.
Z przyczyn technicznych, poniewaz pojawia sie duzo postow, modowie tez nie nadazaja zabardzo z biegiem wydazen nieraz. Chociaz tuaj bym ich zabardzo nie winil oczywiscie, bo swoja funkcje pelnia hobbistycznie - nie pobieraja za to wynagrodzenia - chyba ze sie myle.

Ale generalnie jest to dosc przyzwoicie prowadzone forum. Oczywiscie ludzie zagladajacy tutaj sa rozni, czesto nieciekawi ale forum - z racji tego ze obiektywne wlasnie - nie odpowiada za to.

Taki juz jest interet, ktory zgrabnie sformulowal Lem --> "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Swoja droga to chyba niezla ironia, bo bodajze Lem pisal juz o internecie w swojej tworczosci zanim byl on globalnie stosowny :)
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
nie do konca pomylilem tematy. jak sie dowiemy kto jest na tym forum to z duza doza dokladnosci stwierdzimy czy to forum ma jakies religijne preferencje czy nie. jesli np okaze sie, ze wiekszosc to powiedzmy Satanisci to oznacza, ze to forum preferuje Satanistow. Ten przyklad to oczywiscie tylko przyklad, nic nie chce przez to powiedziec.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
nie do konca pomylilem tematy. jak sie dowiemy kto jest na tym forum to z duza doza dokladnosci stwierdzimy czy to forum ma jakies religijne preferencje czy nie. jesli np okaze sie, ze wiekszosc to powiedzmy Satanisci to oznacza, ze to forum preferuje Satalistow. Ten przyklad to oczywiscie tylko przyklad, nic nie chce przez to powiedziec.

Niebradzo "forum" nie odpowiada za to kto sie rejestruje i kto wypowiaa wec nie mozna powiedzec ze jakas dana grupa ma "preferencje".

A ankieta co do "religi" jest wlasnie umieszona w temacie podanym przez Brava.
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
dokladnie, zadny topic nie jest sterylny, tak jak zadny ksiadz nigdy nie spojrzal na Dame... Spokojnie, czasem mozna dopuscic wypowiedz spoza tematu, tak jak syn lub corka czasem moge powiec cos co rodzic nie planowal uslyszec...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
na forum nie preferuję (jako waaadzaa) nikogo i żadnych poglądów
jestem natomiast mało tolerancyjny dla zachowań agresywnych
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Na obiektywizm wpływ mają przede wszystkim ludzie. Podobnie jak na tolerancję. Czy osoby na tym forum są obiektywne ? Nie wiem,ponieważ nie bywam zbyt często, długo i przede wszystkim jestem "świeżą gadułą". Jednak stawiam raczej na subiektywizm. Oceny obiektywne tak na 100 % nie istnieją, zwłaszcza w necie, kiedy tak naprawdę nie wiemy z kim mamy do czynienia. Co można powiedzieć o człowieku poprzez zlepek literek i wyobrażenie o nim ? Coś na pewno, ale to nie będzie pełna charakterystyka danej osoby.
Jak do tej pory zauważyłam tylko jeden minusik. Ty masz się witać, bo wypada. Ale w drugą stronę tak już to nie działa.
Urzekło mnie natomiast to, że na wejściu znalazłam miłych rozmówców i przyjemnie sobie pogawędziłam tam i ówdzie bez względu na to ile mam lat, jakie wyznanie czy jego brak, zainteresowania itd. Nawet mój wygląd nikomu nie przeszkadza :p
 
Do góry