Czy to imię nadaje się do bierzmowania?

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Do piątku muszę podać imię do bierzmowania. Podoba mi się 'Kaja', ale nie znalazłam nigdzie czy to jest imię święte. Jakie jescze nietypowe imiona są święte???

Dodam że moje imiona to : Justyna Anna...
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Leniwa jesteś. Ja się oszukałam jakiś czas, bo chciałam mieć dobrego patrona, normalne imię, a musiałam jeszcze o nim napisać, bo siostra tak sobie wymyśliła, i jeszcze dlaczego takie imię! :/
Jeśli masz z jakimś fajnym księdzem to nie będzie problemu. Jeśli z siostra to nie wiem... Poszukaj sobie czy Kaja była świętą czy nie. Google nie gryzie.
Poza tym było już kilka takich tematów.
A choćby w głupiej wikipedi sobie poszukaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%9...2a_katolickiego
Strasznie leniwa... :zdegustowany:
 
K

kinga_sc

Guest
ja was nie rozumiem, to tylko głupie imię, i tak to nigdy nikomu się w życiu nie przyda, ja nie rozumiem tej waszej paniki, najlepiej wziąć księgę imion i pojeździć palcem po indeksie, może być może to jest co za problem?.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Sęk w tym, że nie o wybór imienia chodzi.
 
K

kinga_sc

Guest
a o co? ja naprawdę nie kumam po co się tym tak przejmować
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Bierzmowany wybiera sobie patrona. Oczywiście można sobie wybrać Św. Monitora (jest taki!), żeby było śmiesznie ale szkoda zmarnować okazji by mieć w niebie wsparcie kogoś z kim się utożsamiamy. Bez względu jak miał na imię.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Bierzmowany wybiera sobie patrona. Oczywiście można sobie wybrać Św. Monitora (jest taki!), żeby było śmiesznie ale szkoda zmarnować okazji by mieć w niebie wsparcie kogoś z kim się utożsamiamy. Bez względu jak miał na imię.
wow
dobre..Sw.Monitor.. uśmiałam się
no masz racje Jagiel
ja na bierzmowaniu pragnę mieć imie Maria,od Marii Goretti :)
 
K

kinga_sc

Guest
ja tam nie wierze w takie brednie, jak patron... tak naprawdę wszystko zależy od nas, całe nasze życie
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Na Bierzmowanie wybrałem sobie imię Józef, Józef z Nazaretu opiekun Jezusa, mąż Najświętszej Maryi Panny, często nazywany również jej Oblubieńcem.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Na Bierzmowanie wybrałem sobie imię Józef, Józef z Nazaretu opiekun Jezusa, mąż Najświętszej Maryi Panny, często nazywany również jej Oblubieńcem.
widać iż zainteresowałeś się swoim patronem ;)
niestetym wielu ludzi nie interesuje sie kogo wybierze,nie szuka informacji na temat patrona,bo nie przywiązuje do tego wagi
wydaje mi się że młodzież dzisiejsza często nie jest dojrzała by przyjąć sakrament bierzmowania
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ja właśnie szukałam pod względem patronatu ;) Wiadomo, że to może potem pomóc :)
Chciałam imię Anna, ale ze względu na to, że nie mam drugiego imienia śmiesznie brzmiałoby Joanna Anna :lol2:
 
A

Anitkaa

Guest
Ja wybrałam za patronkę św. Marię Magdalenę.
Więc moim trzecim imieniem jest Magdalena ( Maria mam na drugie).


Miała bezpośredni kontakt z Jezusem, bo przecież On przyszedł na świat za jej życia, była przy ukrzyżowaniu, później widziała Jezusa zmartwychwstałego.
Jest między innymi patronką kobiet, uczniów i osób kuszonych.
 

Lazur17

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A mi imie wybrała opatrznosć Boża:) Chciałam wziąc Julia, ale jednak wybrałam Łucje, ze względu na imie..i myślałam zę będzie to ta która widziała Matkę Bożą w Fatimie..(okazało sie że nie jest świeta:D:D)Dość długi czas po Bierzmowaniu, dowiedziałam się o św. Łucji męczennicy żyjacej w 300 roku( za czasów prześladowań).
Znalazłam krótki opis jej męki i patronowania...okazało się ze jest orędowniczką w chorobach oczu...a tak sie składa ze mam chore oczy...:) Wiec czasami to Bóg nam wybiera patrona...:D:D Warto spojrzeć na Osobe Świętego..a nie na imie..:D:D
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Hmm.. gadacie, że wybieracie sobie patrona. A z tego co widzę, to wybieracie imię, a do tego szukacie odpowiedniej interpretacji. Zabawne.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
mam zawsze katecheta mówił przed bierzmowaniem, że musi to być święte imię..
Ja sobie wzięłam Weronika :)
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
chciałam wybrać sobie jakies imię do bierzmowania, podobno taka tradycja ale... ksiądz zażyczył sobie ze bedziemy mieli te same imiona co ze chrztu czyli ja mam ze chrztu Anna i takie same Musiałam mieć z bierzmowania... Moi rodzice byli tym oburzeni ale co zrobić...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
ja tam nie wierze w takie brednie, jak patron...
Najlepiej, jak ci, których patroni ochraniają i pomagają, potrzebują czegoś innego.
Jeden do swojego patrona modli się: "ześlij nam deszcz".
Drugi do swojego: "tylko żeby nie padało".

I wojna miedzy patronami gotowa.
Przypomina mi to wojny bogów i półbogów z czasów starożytnych.
I taką też genezę ma funkcja patrona.
Tudzież i "anioła stróża".
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Najlepiej, jak ci, których patroni ochraniają i pomagają, potrzebują czegoś innego.
Jeden do swojego patrona modli się: "ześlij nam deszcz".
Drugi do swojego: "tylko żeby nie padało".

I wojna miedzy patronami gotowa.
Przypomina mi to wojny bogów i półbogów z czasów starożytnych.
I taką też genezę ma funkcja patrona.
Tudzież i "anioła stróża".
a ciekawe co by bylo, gdyby mieli tego samego patrona i modlili sie o przeciwne rzeczy :)
a poza tym, czy potrzebny nam patron? nie mozna modlic sie bezposrednio do Boga, ewentualnie do aniola stroza o pomoc? czy potrzebni nam tacy posrednicy?
 
Do góry