czy to grzech ?

paoolo2

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
czy grzechem jest puszczanie piosenek np. o zabarwieniu erotycznym albo czy prowadzi do zgorszenia ?
 
W

wiki9969

Guest
Piosenki o zabarwieniu erotycznym? Przyznam się szczerze, że jeszcze takich nie słuchałam. :D Ale czy to jest grzech? Wydaje mi się, że nie Nam to oceniać. ;)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
wiki9969 napisał:
Piosenki o zabarwieniu erotycznym? Przyznam się szczerze, że jeszcze takich nie słuchałam.
Kiedyś Rock and Roll, twist, a jednostkowa piosenka tak oceniana (i cenzurowana) to: "Je t´aime"czyt:Że tę, lub nowsza "Labamba"
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
A co to jest piosenka o zabarwieniu erotycznym?
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
przecajo napisał:
ach Serge Gainsbourg... :) To prawda, chyba jedna z najlepszych.
Ale takich piosenek jest mnóstwo... choćby "Bad Touch" grupy The Bloodhound Gang, Marvin Gaye i "Sexual Healing", czy wiele razy cover'owany utwór "I Touch Myself" The DiVinyls, większość (może nawet wszystkie) Snoop Dogg'a takie jak "Sexual Eruption" czy "Sensual Seduction" nawet "Like A Virgin" Madonny można spokojnie zaliczyć do ów piosenek o zabarwieniu erotycznym i wiele innych.
O wszystkich biesiadnych przeróbkach już nie wspomnę...

Czy jest grzechem? hmmm... zależy o czym myślisz gdy je słuchasz :)
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Grzechem jest wszystko co oddala od Boga.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Ogólnie rzecz biorąc to większość obecnie słuchanych i puszczanych piosenek ma podłoże erotyczne. Teksty są bardzo sugestywne i co więcej... seksistowskie.
Moim zdaniem nie jest to grzech, lecz pewnego rodzaju niebezpieczeństwo dla młodego pokolenia, które wybierając się na imprezę, będzie miało zakodowane "przelecieć". Taki mechanizm może prowadzić do grzechu w postaci seksu pozamałżeńskiego...
Przyczyna i skutek, więc moim zdaniem wszystko zależy od tego, jak i kto do tego podejdzie.
 
W

wiki9969

Guest
NatashaM napisał:
Teksty są bardzo sugestywne i co więcej... seksistowskie.
Zgadzam się. Coraz więcej pojawia się utworów w których autorzy nie zważają na słowa. A niestety te utwory trafiają do młodego pokolenia. Ale żeby one prowadziły do seksu pozamałżeńskiego? To raczej zależy od podejścia młodego człowieka do tego rodzaju spraw.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
wiki9969 napisał:
Teksty są bardzo sugestywne i co więcej... seksistowskie.
Zgadzam się. Coraz więcej pojawia się utworów w których autorzy nie zważają na słowa. A niestety te utwory trafiają do młodego pokolenia. Ale żeby one prowadziły do seksu pozamałżeńskiego? To raczej zależy od podejścia młodego człowieka do tego rodzaju spraw.
Napisałam dokładnie to samo w poście powyżej.
Nie każdy tak do tego podejdzie. Jednakże zbaraniałe społeczeństwo obecnych gimnazjalistów jest bardzo podatne na tego typu rzeczy, co po prostu mnie martwi - Co będzie dalej...
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Równie dobrze mogę zapytać, czy tańczenie tanga jest grzechem.
 

Agathangelus

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
29
Punkty reakcji
2
Takie piosenki zaśmiecają Twoje myśli, a stąd do grzechu już niedaleko.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Nie przesadzajmy, patrząc w ten sposób wszystko byloby grzechem, w dziesiejszym świecie wszystko może zgorszyć, nie dajmy sie zwariowac..piosenka jak piosenka, to indywidualna sprawa, co kto z nia zrobi..
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Nie sądzę .
Trudno się nie natknąć na tego typu piosenki, teledyski itd.
Spowiedź trwała by za długo ,gdybyśmy mieli się tak czepiać każdego szczegółu.
w sumie to trzeba by było zapisywać na kartce, bo mogłoby wylecieć z głowy.
 
Do góry