Czy telewizja może uczyć?

lalone

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiele można się rozpisywać o szkodliwości telewizji. Szczególnie w ostatnich latach na szklanym ekranie pojawia się coraz więcej wulgaryzmów, rozlewów krwi oraz oczywiście seksu. Nie każdy jednak film jest pozbawiony sensu a z części z nich można się nawet czegoś nauczyć.
Do nie dawna jako program edukacyjny w mojej głowie widniały jedynie programy typu National Geographic albo Animal Planet itp... Przeczytany ostatnio artykuł otworzył mi oczy na zupełnie inne zagadnienie (wart przeczytania tekst napisany przez człowieka który naprawdę wie o czym pisze: iThink.pl).
Otóż chodzi o to, że z prawie wszystkiego co oglądamy w telewizji się czegoś uczymy. Przyswajamy sobie pewne wzorce. Mamy możliwość obcowania z praktycznie każdym typem ludzkim a następnie po pewnej analizie przyswoić to co akurat nam przypadło do gustu.

Należy tylko pamiętać żeby dobierać sobie odpowiednie programy telewizyjne aby to czego się z nich uczymy miało dla nas pozytywne skutki. Czekam na propozycje takich filmów bądź kanałów.
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Często w TV są filmy, które naprawdę warto obejrzeć. Jednak tego typu filmy najczęściej lecą w takich godzinach, w których przeciętny człowiek nie ma możliwości oglądać. A w czasie największej oglądalności leci najgorszy chłam. :/
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie bez powodu. O ile mamy to samo na myśli mówiąc chłam, to właśnie takie sieczkowate programy najlepiej się sprzedają typu ,,Drewno nie policjant". Godzina emisji w TV jest bardzo ważna. Zauważ, że najbardziej znane filmy* lecą wieczorem, jak większość ludzi wróciło już do domu, zjadło, załatwiło sprawy. Warto przyjrzeć się TVP Kultura. Lecą tam stare filmy, te też mniej znane, a nawet koncerty rockowe czy jazzowe. Myślę, że z takiego przekazu można coś wynieść.

*I najwięcej reklam.
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
Moim zdaniem TV zawiele Cię nie nauczy :bag: . Co najwyżej zwiększy zainteresowanie tematem, ewentualnie dowiesz się dodatkowych informacji. Od uczenia są (niestety albo "stety") książki BB) . Komputer w tej dziedzinie raczkuje, a telewizja ma interesowac, nie uczyc.

EDIT: co nie znaczy, że z oglądania programów, że tak powiem, na wyższym poziomie nic nie wyniesiesz.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Co masz na myśli mówiąc, że komputer raczkuje? Wszakże z internetu można wiele wynieść (jeśli potrafi się segregować właściwe info od bredni). Sam przez dwa lata choćby na tym forum nieco się nauczyłem.
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
Raczkuje, gdyż rzecz polega na tym, jak odsegregowac info od bredni. A co jeśli nie wiesz co jest czym? Tak zazwyczaj jest jak dopiero coś poznajesz.
Poza tym, konfrontacja wiadomości wyniesionych z internetu z innymi źródłami informacji (ludzie, książki) da Ci z pewnością więcej niż sucha teoria.
 
Do góry