czy tak trudno sie umyc?

binalshibh

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnyśląsk
haha ja miałam też taką koleżankę,śmierdziało od niej z kilometr...w końcu obmyśliłyśmy z koleżankami,że damy jej mydło..ja kupiłam,a na drugi dzień podeszłyśmy do niej,powiedziałyśmy,że to jest mydło dla niej,bo już dłużej nie możemy znieść tego smrodu,ale my byłyśmy głupie,bo zrobiłyśmy to a przerwie,przy wszystkich,a ona się zaczerwieniła,wyrzuciła moje mydełko i odeszła...miała nas w :cenzura:e...dalej od niej śmierdzi...
 

Mirabel

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Tez mam takiego jednego w klasie , ktory smierdzi strasznie ale co najgorsze od 3 tyg widuje go w jednej i tej samej bluzie 0o


Ja bym na twoim miejscu pogadala z ta dziewczyna,i tak delikatnie wytlumaczyla zeby zaczela dbac o higene ;)
 

DREDka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wawa
zróbcie tak;

siedzicie na lekcji, niech ktoś powie głośno "ale śmierdzi" a ktoś inny odpowie "to od tej (imię)" zmienionym głosem i tak żeby nie było wiadomo od kogo to wyszło. i sie zaśmiac czy coś.. xD i powtarzać to co jakiś czas.

wiem za.je.bi.sty pomysł xD lol ^^

miałam też taką dziewczyne w klasie, ale od niej to waliło potem. :\
ale to jej sie prosto z mostu mówiło a ona nic :]
:mruga:
Ona jest w klasie maturalnej a nie podstawówce



hela1101
Porozmawiajcie z nauczycielem i wymyslcie cos na godzine wychowawczą... Jesli nie wyjdzie to nie pozostaje wam nic innego jak porozmawiać z dziewczynami :) tylko tak no...delikatnie :)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A ja z innej bajki, wstaje dzis rano i wody nie ma!!! I jak tu sie umyc, skoro z kranu wydobywa sie jedynie dzwiek jakiegos bulgotania?!!! ;(

Nie robmy czegos takiego, ze jesli ktos smierdzi lub chodzi w tej samej koszuli od 3 tygodni, to musi byc wysmiewany i napietnowany przez wszystkich. Czasami taka osoba pochodzi z ubogiej rodziny, a my o tym nawet mozemy nie wiedziec. Poza tym jesli tak nie jest, to warto sie do tego problemu w inny sposob odniesc, jesli ktos o siebie nie dba, to cos jest nie tak. Albo z nim samym, albo cos sie dzieje w jego zyciu.
 

loginn

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Stąd to przecież jasne ;s
zwracam uwagę na pierwszy post to że rodzina tak z widoku wygląda normalnie to każdy umie wiesz mi

na zewnątrz wyglądają normalnie ale nie wiesz co jest w środku i też racja może uboga rodzina nie każdy jest ten normalny życiowo i ma gorzej myje się rzadziej bo oszczędzają nie starczy im.
Równie dobrze jak zostało napisane powyżej nie dba o siebie być może dlatego gdyż życie już jej/jemu zbrzydło odechciało się żyć nie ma po co dla kogo i jego zdaniu nie warto wiem bo już tak miałem... i wtedy właśnie to się odbiło na myciu
teraz w miarę przeszło ale dalej czasami mi się to zdarzy...
 

Juanita

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miałam ten sam problem.
Najpierw w gimnazjum. Kolega z którym siedziałam w ławce w ogóle się nie mył. Włosów też, a miał długie.
Z koleżanką postanowiłyśmy po prostu kupić mu mydło. Poskutkowało.
Więcej nam nie śmierdział. Można było w spokoju uczyć się fizyki i chemii. ;)
W liceum zaś miałam "śmierdzącą" koleżankę. Nie pomagało nic. Kupowanie mydeł, szamponów, rozmowy. Nawet nauczyciele, wychowawca (później wychowawczyni) nic nie wskórali. Koleżanka poza brakiem mycia, nie depilowała się. Na studniówkę przyszła z kępami włosów pod pachą. :mruga:
Dopiero później sama zrozumiała, że warto zadbać o siebie, zaczęła się myć, depilować. Będąc już na studiach.
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
no nie wiem a moze one są na coś chore i dlatego?

Znam osobę, z którą był podobny problem. I też zastanawialiśmy się "a może ona jest chora i to dlatego". Ale raczej nie, bo czarne paznokcie, żółte od potu koszulki to raczej nie choroba.
A co do mycia - to kwestia wychowania i wyrobienia w sobie nawyków. Nikt mi nie wmówi, że bieda, czy, że woda droga.
 

monia123000

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
opolszczyzna
moze poprostu powiedziec im to wprost,ale delikatnie.Ja mialam w ekonomiku kolezanke,ktora nie myla zebow,traf chcial,ze siedziala ze mna w jednej lawce,kiedy pierszy raz cos do mnie powiedziala myslalam,ze spadne z krzesla.Po tygodniu mialam juz tak dosc,ze postanowilam kupic gumy do zucia i czestowac ja na kazdej przerwie.Niestety nie zawsze ja brala.W koncu kiedy omalo na nia nie zwymiotowalam powiedzialam jej wprost:Aneta albo zacznij myc zeby albo kup sobie tic tac.Krotkie proste zdanie ale pomoglo.Noi najwazniejsze nie obrazila sie,a nawet mnie przeprosila.
 

violaa13

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
jestem w klasie maturalnej co za tym idzie praktycznie wszyscy są już dorośli i chyba w tym wieku powinno się dbac o higienę? niestety nie wszyscy tak robią... w klasie mam zdecydowana wiekszość dziewczyn, a 2 z nich porostu się nie myją jest to odrażające, ale nic z tym nie możemy zrobić bo nie chcemy być chamscy...

Jedna dziewczyna myje włosy co 2 tygodnie, po trzech dniach ocieka juz tłuszczem że można by frytki smażyć a już nie mówię co się dzieje po 2 tygodniach, nawet odechciewa się jeść na jej widok, no i jeszcze ogólnie nieprzyjemnie pachnie, wiadomo jest przepocona nie myję zębów (to widać).

wokół drugiej dziewczyny unosi się swąd śledzi (wiem że to możnaby jakąś chorobą tłumaczyć) ale do tego tez ma tłuste włosy i tez nie myje zębów

obie dziewczyny pochodzą z normalnych rodzin, nie jest to żadna patologia, ich rodzice, rodzeństwo są zwykłymi normalnymi ludźmi.

nie interesowaloby mnie to gdyby to nie zaburzało mojego życia, dla wszystkich w klasie jest to nieprzyjemne ale nikt nie wie jak im na to zwrócić uwagę.
W tym wieku to już powinno się wiedzieć że dbanie o higienę jest ważne!!!

jak mamy dać im do zrozumienia żeby się umyły? czy może mamy to wytrzymywać do końca szkoły?


Powiem Ci, że takie rzeczy przytrafiają się nie tylko w szkole. Pracuję jako stewardessa i uwierz mi, że taki zapachy unoszą się też od pasażerów. Kto by pomyślał? Skoro stać ich na bilety lotnicze, to i na kosmetyki też powinno.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Nie każdy się nie myje
Niektórzy mają cholerny pot :/ co z tego że stosują kosmetyki,myją się,idą do szkoły i się pocą grr..
niekiedy też tak mam że się cholernie pocę w szkole :/ i cholernie mnie to wkurza
 

chocolate898

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
15
wystarczy,że powiecie coś na ten temat przy nich,im się pewnie zrobi głupio i zmiana będzie,a jeśli nie to...
zawsze można dyskretnie coś powiedzieć,ale spokojnie,bez emocji.
 
Do góry