Czy tak się zachowuje prawdziwa przyjaciółka?

Tayuya

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam przyjaciółkę, która ma bardzo mało czasu. Prawie codziennie chodzi na praktyki i jest tam od rana do wieczora. Po praktykach zazwyczaj spotyka się ze swoim chłopakiem. W dodatku chodzimy do innych szkół, więc widujemy się bardzo, bardzo rzadko. Ja staram się zrozumieć, że ona ma mało czasu dla mnie nie ze swojej winy, ale ciężko mi z tym. Rozumiem też, że woli się spotykać ze swoim chłopakiem, niż ze mną. Spotykam się z nią praktycznie tylko, kiedy się pokłócą. Tak już jest i się z tym pogodziłam. Ale czy nasze relacje są normalne? Czy to normalne, że ja siedzę całymi dniami drapiąc ściany, a ona, jak ma kilka godzin wolnego czasu, to się spotyka tylko i wyłącznie ze swoim chłopakiem? Albo zdarzały się też sytuacje, kiedy nie widziałyśmy się od dawna, a ona akurat się pokłóciła ze swoim chłopakiem, więc mogłaby się spotkać ze mną, ale i tak wolała się wtedy spotkać np. ze swoimi znajomymi ze szkoły? Wiem, że może też mieć ochotę spotkać się z kimś innym, no ale... jakoś tak wydaje mi się to dziwne. Albo dzisiejsza sytuacja - spotykam ją na chodniku z jej kolegą. Przechodzi obok mnie, nic się nie odzywa. Więc ja ją pytam, czemu ode mnie nie odbiera (bo nie odbierała cały dzień). Ona na to, że była ze swoimi znajomymi (zaznaczam ze znajomymi, nie z chłopakiem) i dlatego specjalnie nie odbierała. Potem jeszcze powiedziała, żebym sobie poszła, bo ona chce akurat rozmawiać z tym jej kolegą, z którym szła. Akurat szłam w tą samą stronę, co oni, no ale skoro tak bardzo nie chciała ze mną przebywać, no to szłam kilka kroków za nimi. Od razu mówię, że ja nie nie jestem bez winy, bo się jej ciągle naprzykrzam i nie ukrywam, że specjalnie wtedy wyszłam na chodnik, mimo, że się nie umawiałyśmy, no ale czy jej zachowanie było godne najlepszej przyjaciółki?
 
0

03092010

Guest
To nie jest przyjaciolka. Czas, ktory marnujesz na rozmyslania czy ona zachowuje sie w porzadku, przeznacz na poznanie kogos, kto Cie doceni.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Może i się kiedyś przyjaźniłyście , ale Twoja przyjaciółka należy do sporej części osób , które po odejściu do innej szkoły , poznaniu chłopaka i nowych znajomych zapominają o swoim wcześniejszym życiu , a także o "byłych" znajomych.
Przykre tylko ,że dałaś się wykorzystywać.

Rada jest tylko jedna : znajdź sobie nowych znajomych tak, jak Twoja "przyjaciółka" .
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Jestem tego samego zdania co osoby wyżej.
To już nie jest Twoja przyjaciółka....

Znajdz sobie nowych znajomych i z nimi spędzaj czas. Nie zwracaj już takiej uwagi na nią.
Nie jest tego warta..
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
nie napisze tutaj nic nowego, po prostu znajdz sobie nowych znajomych bo ona na pewno nie jest twoja przyjaciolka bo tak przyjaciele sie nie zachowują
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Następnym razem,gdy zadzwoni -bo pokłóci się z chłopakiem-powiedz jej,że nie masz czasu.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Zapamiętaj, że nie jesteś paczką chusteczek do ocierania łez po kłótniach i niepowodzeniach tej dziewczyny. Celowo nie napisałam przyjaciółki, bo jak już poprzednicy napisali - ona nią po prostu nie jest.

W latach szkolnych miałam dokładnie taką samą sytuację i rada jest tylko jedna, znaleźć sobie znajomych wartościowych i pożyteczne zajęcia. Po co czekać i marnować czas na osobę która twojego czasu ani nie docenia ani nie szanuje :)

Głowa do góry i hop do przodu! ;)
 
Do góry