Czy Tabaka wpływa na cokolwiek negatywnie?

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Witam wszystkich :)
Wśród moich znajomych powstała nowa moda na imprezowe domówki (grile itp) z wykorzystaniem tabaki.
Co najlepsze to jest to biała tabaka! Skusiłem się na raz, bo wszyscy przekonywali mnie że to jest legalne (a nawet polecane przez lekarzy!).
Wciągnąłem się raz i faktycznie - niesamowite uczucie, bo odświeża drogi oddechowe jak 5 holsów na raz.

Ale czy wg. Was tabaka wpływa negatywnie na skórę, cerę, zdrowie...cokolwiek?
I co myślicie jak ktoś mówi "tabaka" ?
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
na imprezach? Eee u mnie to się wciąga na lekcjach, serio! :D Tzn oczywiście na luźniejszych lekcjach, czasem na biologii czy historii albo prawie, przy nauczycielach :p (porządna mundurowa szkoła średnia).

Czy to na coś wpływa? Masz rację, odświeża a czy coś po za tym... chyba nic. A napewno nie ma co robić tego często...
 

Talar92

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
31
tabaka nie wplywa negatywne na czlowieka
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
tabaka może tylko wysuszyć za bardzo śluzówkę nosa jak się ją za często zażywa.
 

kolega112

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Tabaka wpływa bardzo negatywnie na drogi oraz narządy oddechowe, dodatkowo jak wspomina W.Redna dość mocno wysusza śluzówkę nosa co również może prowadzić do późniejszych komplikacji. To przecież proszek, wdychany a raczej wsysany bezpośrednio do organizmu, mający dalej kontakt z ważnymi organami wewnętrznymi.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
"a nawet polecane przez lekarzy" chyba Twoim kolegom już mózg wyżarło:D przeczytaj kilka razy co pisze kolega wyżej!! moim kolegom sie krew puszczała z nosa po wciąganiu tabaki. Przecież to wciągasz nosem, a on nie jest przeznaczony do wciągania jakichś rzeczy tylko powietrza;/ proste rozumowanie. I zapytaj kolegów co Ci lekarze mówili ciekawego, do czego ma służyć tabaka??:D wrodzony debilizm leczy??:p
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Tabaka uzaleznia, to jest to samo co papierosy :)) A nawet moze powodowac raka... :/

Probowalam owszem oczyszcza, ale to syf straszny :D i nie polecam
 

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Protos, spokojne.
Pisałem tu o białej tabace. Nie o zwyczajnej. Jeśli o nią chodzi to zgadzam się z wami, że to świństwo, że uzależnia, że zatyka nos.
Przeczytajcie np. o ozona snuffy (inaczej biała tabaka)
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
dla mnie tabaka to normalna używka, która nic nie wnosi do życia :) a już na pewno nie robi nic dobrego dla organizmu :)
 

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
W Krakowie teraz będziemy organizowali akcję na Wiankach z Snuffy Weiss - więc kto chętny tego gorąco zapraszam.
A kto nie zdecydowany - proponuję się zastanowić, bo można całkiem pozytywnie zmienić zdanie;> przypominam że rozmowa toczy się o tabace beznikotynowej
 

Zuzkababy

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Poznań
Tabaka "oczyszcza"... LITOŚCI! Na Twoim miejscu zmieniłabym znajomych;/
Narkotyki też na początku "oczyszczają" ! A co, nie? To przecież cudowne uczucie, nie masz żadnych problemów itd..
Papierosy też!
Alkohol też! "Zapomina się o źle" ... Jasne..
Tabaka to niedorobiony papieros, jest nie legalny aczkolwiek nie zakazany jak narkotyki. Jest mocniejsza niż papieros ale słabsza niż narkotyk, dlatego uczeni nie wiedzą do czego ją zakwalifikować w dziedzinie życia.
Ale to wasze życie, wasze ciało, wasz mózg..
Ja jestem przeciwna;/
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Witam wszystkich :)
Wśród moich znajomych powstała nowa moda na imprezowe domówki (grile itp) z wykorzystaniem tabaki.
Co najlepsze to jest to biała tabaka! Skusiłem się na raz, bo wszyscy przekonywali mnie że to jest legalne (a nawet polecane przez lekarzy!).
Wciągnąłem się raz i faktycznie - niesamowite uczucie, bo odświeża drogi oddechowe jak 5 holsów na raz.

Ale czy wg. Was tabaka wpływa negatywnie na skórę, cerę, zdrowie...cokolwiek?
I co myślicie jak ktoś mówi "tabaka" ?


Tabaka nie jest szkodliwa, pod warunkiem, że jej nie połkniesz. Niby uzależnia, ale to chyba bujda. Ja wciagalam. Jedyny defekt jest taki, ze widac ja we krwi pare m-cy po jej wciagnieciu, wiec, jesli jestes niepelnoletni to rodzice moga sie burzyc. ;p
Pozdrawiam :)
 

fackyou

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
na imprezach? Eee u mnie to się wciąga na lekcjach, serio! :D Tzn oczywiście na luźniejszych lekcjach, czasem na biologii czy historii albo prawie, przy nauczycielach :p (porządna mundurowa szkoła średnia).

Czy to na coś wpływa? Masz rację, odświeża a czy coś po za tym... chyba nic. A napewno nie ma co robić tego często...


może was to zdziwi ale u mnie już w 1 gimnazjum chłopaki wciągali tabakę a czasami nawet kredę... wiem-idioci
 
W

wroneczki4

Guest
na imprezach? Eee u mnie to się wciąga na lekcjach, serio! :D Tzn oczywiście na luźniejszych lekcjach, czasem na biologii czy historii albo prawie, przy nauczycielach :p (porządna mundurowa szkoła średnia).
To tak jak u nas, ale teraz lepiej wypić browarka niż wciągać jakiś syf nosem.
Pamiętam, że kiedyś wciągali też Zozola lub sodę oczyszczoną, ale to w gimnazjum jeszcze.

@topic
nie mam nic do dodania
 
W

wroneczki4

Guest
Sodę oczyszczoną?? :eek: nie wyżarło im nosów ??
W 4 wciągnęliśmy... kumpel wciskał, że fajnie.
Od czasu wciągnięcia sody już nic nie chcę wciągać.
Po wciągnięciu automatycznie mi krew z lewej dziurki poszła, a ja nic nie czułem.
Już nie mówiąc, że głowa mi pękała.
 

renia81

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Jak byłam na wakacjach na Kaszubach, to tam normą jest, że większość zażywa tabakę i wcale się z tym nie kryją, częstują wszystkich naokoło i nawet nie wypada odmówić. Mi nie odpowiada, bo nie lubię jak coś kręci mnie w nosie, a po drugie: Kaszubi zazwyczaj zażywają tabaki w brązowym kolorze i ma sie potem brudny nos :p
 

Przemax5

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ludzie!! Wy nie macie pojęcia o tabace a bzdury gadacie! Wy wielcy fachowcy ale ta tabaka jest straszna a zwłaszcza ta biała! Tylko że ta biała to jest tabaka bez tytoniowa.
Tabaka "oczyszcza"... LITOŚCI! Na Twoim miejscu zmieniłabym znajomych;/
Narkotyki też na początku "oczyszczają" ! A co, nie? To przecież cudowne uczucie, nie masz żadnych problemów itd..
Papierosy też!
Alkohol też! "Zapomina się o źle" ... Jasne..
Tabaka to niedorobiony papieros, jest nie legalny aczkolwiek nie zakazany jak narkotyki. Jest mocniejsza niż papieros ale słabsza niż narkotyk, dlatego uczeni nie wiedzą do czego ją zakwalifikować w dziedzinie życia.
Ale to wasze życie, wasze ciało, wasz mózg..
Ja jestem przeciwna;/
Nie legalna?? litości tabaka nie szkodzi i nie uzależnia chcesz to bierzesz nie to nie.
A tak poza tym jak można porównywać tabakę do narkotyków??
 
Do góry