czy stół z szybą do kuchni się nadaję ?

adikov

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam czy stół do kuchni z szybą się nadaję czy raczej tradycyjny drewniany lub podobny pomóżcie coś dobrego wybrać bo są różne zdania na ten temat ja dostałem od znajomego link do/adidarmeblepl/7-stoly-do-kuchni bardzo mi się podobają te drewniane ale żona upiera sie na ten szklany macie jakieś doświadczenie???
 
E

Elen

Guest
Jesli prowadzicie tradycyjnie dom (niektorzy stoluja sie w restauracjach) i uzywacie sprzetow w kuchni codziennie - w tym stolu- to szklany blat absolutnie sie nie nadaje. Beda na nim plamy od jedzenia a nawet od dotyku rak, trzeba bedzie non stop czyscic sciereczka. Chyba, ze szyba zostanie czyms nakryta, ale to bez sensu. Jestem osoba praktyczna i mowie co mysle wprost. Tradycyjny stol jest dobrym wyborem, jest tyle roznych modeli do wyboru, ze mozna cos wybrac wedle gustu.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Stół szklany to w kuchni raczej gadżet. Żeby nie rzec nieporozumienie. Chyba że masz na myśli stół typowo jadalniany pisząc do kuchni.

Więc warto uściślić czy stół stricte do posiłków czy też jako stół roboczy. Jak gotuje się rzadko i niewiele to może OK. Ale jak traktujecie kuchnię nieco poważniej, to szkło się nie nadaje na dłuższa metę.
Tak w używaniu jak i utrzymaniu w optycznej czystości. Wszytko widać jak na dłoni każdą mazajkę czy kropelkę wody lub tłuszczu. Upierdliwe to jest nieco. Z ubiciem schabowego też będzie niebezpiecznie :)

Szklany stół jest też moim zdaniem "zimny w odbiorze". Ale o gustach już nie dyskutuję
 

adikov

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
to faktycznie może lepiej pozostać przy tradycyjnym drewnianym stole dziękuje za odpowiedź :) a o co chodzi z tym wideo ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Elen napisał:
Ha ha ha :D , zaje....fajne video. Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru.
Ja też :)

Ale zdaję się Kate złożyła jaki protest z doniesieniem do władz forum i zdjęli wideo jakim dla podkreślenia mojej wypowiedzi a raczej pewnego przerysowania jej - wkleiłem.
Piszę o owej przyczynie uśmiechu z poczucia humoru Kamila Durczoka linkowanej do Youtube.

Już niestety tutaj nie zobaczymy.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Stół szklany, jak się uprze baba, to mógłby być :D można kupić ładne podkładki, ja np. mam takie z ekoskórki (ale nie mam szklanego stołu ;) ) i na nie wtedy talerze, kubki itd. kłaść, bo na "gołe" szkło to lepiej nie. Fakt, będą ślady po wszystkim, ale jak chce, to niech się z tym użera potem :D Moja mama się uparła na turbo głupie rozwiązanie jakim jest szklana kabina prysznicowa. Znaczy no drzwi. Wygląda ładnie zarazpo wytarciu tylko. Potem osadza się kurz, zaraz ktoś pacnie i widać ślady palców, a to pies leci do łazienki i nochem dotyka i też całe upaćkane, że już nie wspomnę co jest po wzięciu prysznica. Ale chciała, to ma. Z kobietami to się czasem nie da inaczej, jak się upiera przy swoim i nie rozumie, że to głupota to daj jej to, czego chce :p
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może i ładnie to wygląda(według mnie nie), ale ja raczej bym się na coś takiego nie zdecydiował. Ze względu na wygląd przede wszystkim.
 

adikov

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
hmmm no i jednak babsko kupiła szkalany :)

wyglada ładnnie i porządnoie zrobione ale zobaczymy jak będzie w urzytkowaniu po jakimś czasie napisze jak to wygląda

pozdrawiam
 
T

TomkaJanka

Guest
Pewnie, że się nadaje. Ja miałam obawy przed szklanymi schodami ale ponieważ mamy dość małą przestrzeń to architekt namówił nas właśnie na takie rozwiązanie (bo to nie zagradza tej przestrzeni jeszcze bardziej) i zrobiliśmy szklane schody z balustradą i jestem pozytywnie zaskoczona ich wykonaniem, jakością i tym jak dobrze się sprawują. Więc jeśli tylko taki styl Ci pasuje to pewnie!
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Szklany stół może wyglądać bardzo ciekawie w kuchni. Co prawda jego doczyszczenie czasami będzie doprowadzało Was do szału, no ale na pewno sobie z tym poradzicie ;)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja bym nie ryzykowała, nie ma jak to tradycyjne drewniany stół.
 

aurelka_

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja raczej nie zdecydowałabym się na stół ze szklanym blatem. Od zawsze podobały mi się duże, masywne i drewniane stoły. Jeśli chodzi o konkretną firmę to sprawdź sobie produkty firmy Paul Bunyan. Według mnie są kwintesencją tego jak powinien wyglądać stół idealny :) Czas realizacji indywidualnego zamówienia to 8-10 tygodni, warto o tym pamiętać :)
 
Do góry