Czy się odzwyczaiłem? Czy może są to problemy zdrowotne?

Doe94

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim ;) Postanowiłem tutaj napisać, ponieważ pewna sprawa troszeczkę mnie zaniepokoiła. A więc od początku... Jakiś czas temu nawet pare lat temu byłem postrzegany za mega mocną głowę. Praktycznie zawsze zamykałem imprezy na których gościł alkohol. Piłem dużo i nie specjalnie było po mnie widać, że jestem pijany. Czesto chodziło się na imprezy, a jak imprezy to wiadome, że alkohol musi być. Nie pomyślcie, że byłem jakimś alkoholikiem czy coś w ten deseń. Z biegiem czasu po imprezach na drugi dzień kac zaczął być mocniejszy i co raz to dłuzej dochodziłem do siebie. Czasami zdarzało się, że po paru ok 4 piwach miewałem okropnego kaca. Jakiś rok temu co weekendowe imprezowanie sie skończyło, ponieważ podjąłem prace jako kierowca od pon do sb a w weekendy jezdzilem do dziewczyny i nie było mowy o alkoholu. Oczywiście nie była to jakaś abstynencja bo raz na jakiś czas zdarzały się imprezy. Po paru miesiącach zmieniłem pracę i pracowałem i pracuję w dalszym ciągu w systemie czterobrygadowym co również wyeliminowało częste imprezowanie. Bardzo rzadko piłem alkohol i zauważyłem, że po dwóch piwach jestem pijany. Po jakimś czasie znowu zauważyłem, że nawet po jednym albo po połowie piwa jestem już chwycony. A powodem tego, że sie zaniepokoiłem była sytuacja gdy wypiłem jedno piwo przed snem ( oczywiscie chwyciło mnie po nim) a gdy się obudziłem po 7 godzinach snu czułem kaca. Czy to jest możliwe, że młody dwudziesto dwu letni mężczyzna po jednym piwie jest pijany a potem ma kaca? Może to jest normalne że po dłuższym czasie nie pełnej ale częsciowej abstynencji alkoholowej organizm się odzwyczaił od alkoholu i mocniej na niego reaguje? A może to jakaś nietolerancja alkoholowa organizmu lub problemy z wątrobą? Co o tym sądzicie?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Jakiego to typu piwo? Bo po niektórych piwach nawet z rana jest kapeć w mordzie. Mowa o tych już typowo sztucznie pędzonych typu łomża itp, bo to i u mnie po jednym z rana się cuda dzieją.
Jeżeli przestałeś "trenować" picie to też możesz tak reagować, skoro w sumie znałeś reakcję swojego organizmu po większych ilościach piw a nie znałeś po jednym ;)
 
E

Elen

Guest
Od razu czytajac pomyslalam o problemach w watroba. Widac zmniejszona tolerancja swiadczy o tym, ze organizm czegos nie przerabia. Radze przestac eksperymentowac i zrobic sobie badania, chocby "proby watrobowe", lekarz wyjasni szczegoly.
 
M

MacaN

Guest
Dla mnie to, że jestem lekko pijany po jednym, czy dwóch piwach to norma. Natomiast to, ze rano czuję, że mnie suszy - także. No, tylko ja mam alkohol w ustach raz na kilka miesięcy.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Też od razu pomyślałam o wątrobie. Może tak jak pisze Elen - zgłoś się do lekarza i przebadaj wątrobę?
 
Y

Yellow Jester

Guest
Doe94 napisał:
Czesto chodziło się na imprezy, a jak imprezy to wiadome, że alkohol musi być.
Musi? Bardzo mnie martwi, że młodzież nie potrafi się bawić bez alkoholu. Utożsamianie imprez z alkoholem jest niepokojące.
 
Do góry