Czy się dostane!?

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Z całym szacunkiem ale wiesz co to jest technikum? Masz wszystkie takie same przedmioty jak w Liceum + przedmioty zawodowe, jak karmic prosiaczki i sadzic buraki to jak masz gospodarstwo to w podstawowce umiesz.
Nie wiesz na czym polega Polskie rolnictwo, to nie jest tylko robota fizyczna teraz jest duzo umysłowej. Na zawodowych uczysz się o roslinach i zwięrzetach. PROSTE!

Jak ja załuje ze nie poszedlem do technikum rolniczego :/ Ale przepadło po LO zrobie technikum uzueplaniające w zawodzie technik rolnik albo studia rolnicze.

Ambitniejsze-zalezy dla kogo, jak dla mnie to chciałbym byc rolnikiem w przyszłosci i nie wyobrazam sobie pracy w innym zawodzie, więc tu nie chodzi o ambicje a o to co chcesz robic w przyszlosci.
Po za tym do szkoly rolniczej idą Ci których rodzice mają gospodarstwo i oni planują go przejąc.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Bez przesady, malo ktore gospdoarstwa są tak rozwinięte, raczej chodzilo mi o wnioski i trzeba miec pojęcie o wszytkim dlatego chce isc na studia rolnicze.
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
Moj brat pracuje na warsztacie w jakism zakladzie doswiadczalnym w ktorym maja tam zwierzeta i dosyc duze maszyny... Jakies john deery itd. I tam jest juz pelna mechanizacja i ostatnio z nim tam bylem to na takim gospodarstwie bym mogl tez robic xD ALe ogolnie to praca ciezka
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Wiem, ale od dziecka robię i juz się przywyczailem, bede rolnikiem!
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Mechatronik jest dobry, ale technikum nie jest lekkie do tego 4 lata. Ja Ci powiem ze rozważałem mechanika było by dobre bo skonczył bym technikum miałbym zawód mechanik, poszedł bym na studia rolnicze i zawód rolnik więc 2 zawody.
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
No zawod jest bardzo ciezki.... W koncu 3 w 1 :mruga: Sama mechanika to temat rzeka bo ciagnie sie bez konca- cos o tym wiem ;) NO mialbys dwa zawody a teraz co LO??
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
No LO w sumie mój błąd, ale narzekał nie będe mogło być gorzej. Koncze LO i albo kurs rolnika albo studia na akademi rolniczej w kierunku technika rolnicza i lesna
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
To pewnie lepsze studia- bo nie dosc ze to studia a nie tylko kurs to na dodatek na studiach jest zaje*****e BB)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Po akademi rolniczej (teraz uniwersytet przyrodniczy) masz mgr inż po 5 latach, jakby mi sie chcialo uczyc biologi to bym poszedł na weterynarię ale nie dam rady.
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
jeszcze jest Technik Mechanizacji Rolnictwa :p

Ja tam jestem na jeszcze ciekawszym profilu :>

Technik Awionik ;)

Połączenie mechanika, elektryka i pilota ;)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Mechanizacja jest dobra, ale w tej szkole rolniczej gdzie miales isc nie bylo tego kierunku, w sumie nie poszedłem do rolniczej bo słaby dojazd byl, a internat odpada.
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
Nowym dobrym i pozadanym kierunkiem jest tez technik mechatronik- polaczenie mechanika samochodowego, elektryka i informatyka. Ciezki zawod

w mechatroniku praktycznie w ogole nie ma pechaniki samochodowej, jest za to bardzo duzo pneumatyki hydrauliki i elektrotechniki.
Masz racje bardzo trudny zawod jednak oplacalny na przyszlosc...
Poszedlem na mechatronika bo tez mi mowiono ze mechanika samochodowa tam jest, jednak sie zawiodlem... Wrocilem do siebie do miasta i jestem na zwyklym mechaniku i sie ciesze:p
Na tym mechatroniku to byłem w Swarzędzu(miasto zaraz kolo Poznania) klasa pod patronatem VW Poznań :]
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Zazwyczaj próg przyjmowania do technikum jest w granicy 65-80 pkt(choć zdarza się więcej, nie przeczę.). Do mojego tech. inf wchodziły przedmioty : polski, inf, mat, język obcy. Na moje oko się dostaniesz, a co do 2 z maty raczej się nie martw, bo ja także miałem, i jakoś daję sobie radę .
 
Do góry