Czy powinienem cwiczyc tak nadal ?

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Postanowiłem wykonywac następujące cwiczenia , Każde z nich robię po 6 serii .
-Pompki 20-25 powtórzeń
-Podnoszenie hantli 12-14 powtórzeń 9 kg ( ale robi się już za mało )

Cwiczenia na małym atlasie : http://allegro.pl/item1143580342_atlas_laubr_sport_bmg_4000_100_kg_domowa_silownia.html
- w pozycji siedzącej wypychanie ciężaru 12 powtórzeń ( podwójna dźwignia ramion )
- cwiczenia na biceps 12 powtórzeń ( dolny drążek siedząc )
- cwiczenia na kark też 12 powtórzeń ( dolny drążek siedząc podciągając aż do szyji nadchwytem )

Nie wiem jak to się fachowo nazywa , dlatego opisuję bardzo prosto

Dodam iż pomiędzy seriami robię 2 minutowe przerwy , a na atlasie rozpoczynając dane cwiczenia startuję od małego ciężaru potem w górę i kończę znów na mniejszym .

Posiadam jeszcze drążek , no i mogę wykonywac inne cwiczenia na atlasie , ale tylko te wyżej wymienione zajmują mi ponad 2.5 godziny .
Zamierzam trenowac tak: 3 dni cwiczeń WOLNE 2 cwiczeń WOLNE 1 cwiczeń i znów WOLNE

Nie wiem czy nie robię tego wszystkiego na darmo . Chcę trochę przypakowac , ale nie muszą to byc profesionalne cwiczenia , najważniejsze jest dla mnie to , aby biceps mi podskoczył no i jeszcze klata , tricepsy , bary i karczek . Poradźcie . Chyba na te partie mięśni które chcę sobie poprawic wystarczą te wyżej wymienione cwiczenia .
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
:bag:




toć to nawet nie można treningiem nazwac.

Poszukaj na necie trening o nazwie : Split
Mięsnie też muszą z czegoś się tworzyc tak więc pomysl o diecie jeżeli chcesz coś soiagnąć.
Dorzuć też ćwiczenia aerobowe.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Nie wiem co Cie podkusiło by kupić ten atlas bo za ta kasę mogłeś kopic już w miarę ławkę. Co do treningu to jest trochę bezsensu bo nie da się "przypakować ramion klaty i barków" musisz ciskać wszystkie partie no i te 2,5 godziny chyba cie poje.bało, 3-4 serie max.
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
A możecie poradzic jak powinienem cwiczyc na tym atlasie ile razy w tygodniu , może różne partie mięśni ale raz w tygodniu każda ?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
No każda partia raz w tygodniu,
Co do treningu
Plecy MC nie wykonasz a bardzo ważne ćwiczenie, wiosłowania też(no hantle masz za małe) ściąganie drążka zrobisz
Klate
Wyciskanie masz na atlasie tylko płasko i trochę mało ciężaru ale zrobisz
Skosu nie ma :/
rozpiętki masz opcje butterfly

Nogi
Przysiadu nie zrobisz a jest to ważne ćwiczenie jak mc
wykroki zrobisz z hantlami
mógłbyś na prasie ćwiczyć
na łydki wspięcia możesz robić

Tric+bic
uginanie młotkowe
uginanie normalnie
możesz tez robić z supinajcą nadgarstka
wyciskanie francuskie jednorącz
pompki w podporze tyłem

barki
wznosy hantli bokiem w góre
unoszenie ramion w przód z hantlami
szrugsy na ten twój karczek

Brzuch wg uznania.

Rób po 4 serie jedna rozgrzewkowa aby napłynęło krwi a 3 ciśnij. Za dużej masy bez tych podstawowych ćwiczeń jak pisałem wyżej i z tym ciężarem nie będzie ale zawsze coś, dietę na masę sobie dobrą ułóż bo bez niej to już wgl lipa.
Tu daje link do atlasu jakbyś czegoś nie wiedział http://www.kulturystyka.pl/atlas/
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Bardzo dziękuję :)

A jeżeli chodzi o to wyciskanie n atlasie to jest w sumie 100 kg
Czy jeszcze mógłbym na te barki ćwiczyć w ten sposób na atlasie dolny drążek nadchwytem aż do szyji ? http://www.youtube.com/watch?v=oAHol4jeS_0
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mógłbym może więcej tych serii robic czy na jakiś miesiąc tyle wystarczy ? Aha mógłbym wykonywac jakieś cwiczenia częściej np. na biceps albo robic więcej pompek ? Czy po prostu raz w tygodniu wystarczy ? Może byc np. w ten sposób :
pon - plecy i klata
wtorek - miesnie nóg
środa wolne
czwartek bic + tricepsy
piątek bary
sobota niedziela wolne

No i może od pon do soboty brzuszki myśle że tak 4 x 30 powtórzeń , bo mam trochę za dużą warstwę :)
mam jeszcze w domu rowerek stacjonarny to też tak ze 3 razy można byłoby pojeździc nie ?
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Treningiem FBW ile razy w tygodniu miałbym cwiczyc no i jakie cwiczenia i ile serii i powtórzeń w takim wypadku ?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Full Body Workout, czy,i trenujesz cale cialo podczas jednego treningu. Cwiczy sie 3 razy w tygodniu. Trening krotki i intensywny gora 45 min. Wykonuje sie cwieczenia przede wszytskim podstawowe bez izolowanych.

3 serie na duze grupy miesnie podczas trenigu i gora 2 na male. 6-12 powtorzen jezeli trenuje sie na mase.

Trening zaczyna sie od partii najwiekszych do najmniejszych (
Nogi-> plecy-> klatka piersiowa-> barki-> bicepsy-> tricepsy->przedramie) Najlepiej robiac serie laczone. Ew jak ktos lubi to jeszcze brzuszki, ja zawsze robie odzielnie w domu i tak. Serie laczone uklada sie z grupami miesni ktore wspolpracuja ze soba.

Przerwy miedzy cwiczeniamia 30 s. Przerwy midzy seriami max 2 min.

Powinni tak cwiczyc poczatkujacy z silownia, poniewaz nie maja oni ani odpowiedniej techniki i doswiadczenia aby jeden mięsiec odpowiednio wytrenowac raz w tygodniu co ma miejsce w systemie split.

Przykladowy plan...

Nogi

Przysiady ze sztanga na karku 12/9/9
Uginanie nog na maszynie w lezeniu 12/9/9
wspiecia na palce na maszynie siedzac 15/12/12

Plecy

Sicaganie drazka gornego wyciagu do klatki w siadznie szeroko 12/9/9
Unoszenie tulowia z opadu na lawce 12/12/12

Klata

Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce poziomej 12/9/9

Barki

wyciskanie sztangielek w gore w siedzeniu 12/9/9

Biceps

Uginanie ramion ze sztanga podchwytem stojac 12/9/9

Triceps

Uginanie ramion z drazkiem wyciagu gornego stojac 12/9/9

Przedramie 20/20/20

Czyli, robisz serie przysiadu.. czekasz 30 sek, robisz kolejne cwiczenie.. 30 sek i kolejne.. to jest JEDNA SERIA

Pozniej odpoczynek 2 min.

DRUGA SERIA.. i zazebiasz tak cwiczenia

itd.




 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dzięki bardzo , a jeśli załóżmy nadal kontynuowałbym moje ,,pierwotne'' cwiczenia , robił większą iloścc pompek , powiększał cieżar , miałbym z tego jakieś efekty . Powiedzmy jeszcze 2 miesiące temu w szkole brałem 60 kg na klate po wakacjach dałoby rade 75-80 kg machnąć ?

Nie chodzi mi o rzeźbę bardziej o siłę !
A może jednak warto zacząc trenować ten ogólnorozwojowy trening tak polecany na początek , zresztą coraz bardziej jestem ku niemu skłonny .
Zaznaczam że lubię cwiczyc częściej( najbardziej pompki i na biceps ) , bo wtedy czuję że mam parę w łapie . Przerwy robiłbym co 3 2 i co 1 dzień , ale już sam nie wiem . To chyba rzeczywiście jest do kitu . Może lepiej już nie będę zaśmiecał swoimi głupotami tego forum .
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ćwicz tak jak ci napisano, bo ten twój trening jest za przeproszeniem z dupy wyjęty.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Ćwicz tak jak Ci rozpisałem lub Troll, robiąc kilka razy w tygodniu jedną partie możesz się przetrenować i nic nie będzie szło do przodu, jeśli będziesz robił ten split co podałem to nie łącz dwóch dużych parti.
np klata+tric, plecy+bic, nogi+barki.


Czy po wakacjach będziesz brał 80kg to nikt nie jest wróżka, ale moim zdaniem wyciskanie na ławce a atlasie to są dwie rożne sprawy dlatego ja jestem za wolnymi ciężarami.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie przetrenuje sie tylko bedzie podtrzymywal miesnie napompowane. Dzien przerwy wystarczy na regeneracje.

Jak pisalem w splicie trzeba byc juz wymiataczem aby umiec tak wycwiczyc miesien aby starczylo raz na tydzen. Pozatym kto co lubi, metoda prob i bledow.

Ale wszyscy co sie choc troche znaja na temacie proponuja dla poczatkujacych metode FBW wiec chyba cos w tym jest ;)

Aha i nie zostala poruszona sprawa najwazniejsza w tym wszytskim. DIETA.

Zaden trening nic nie da jak nie ma diety.

Dieta to 70% sukcesu a trening 30%. Wiec niech kolega sie najpierw dowie jak sie porzadnie odzywiac :]
 
P

P@tryk

Guest
dałoby rade 75-80 kg machnąć ?

15-20 KG w niecałe 2 miesiące ? Jak zarzucisz na cykl z tonę koksu to powinno się udać :p
 
Do góry