Czy polacy to naród patriotyczny?

kakamil225

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam! Potrzebuje na poniedziałek jak najwięcej argumentów, które ZAPRZECZAJĄ o tym, że jesteśmy narodem patriotów. Proszę o zamieszczanie propozycji, a nie komentowanie postów innych użytkowników. Proponuje również sprawdzenie czy podana propozycja nie została wyżej wymieniona. Z góry dziękuje wszystkim! :eek:k:
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A co chcesz się załapać na dziennikarza Gazety Wyborczej? ;)

Polacy są narodem patriotów, choć ten patriotyzm często jest traktowany w sposób przyziemny. Wzniośle jest zazwyczaj w chwilach jak już naprawdę jest źle. No ale bardziej są niż nie są, choć pełno też hien, które zjadłyby drugiego dla pieniędzy. Szkoda ze mobilizują się tylko w obliczu zagrożenia, ale ważne, że większość byłaby na to gotowa jednak.

Wiec raczej wypracowanko Ci nie wyjdzie.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Przed zadaniem tego pytania nalezaloby napierw spytac co to jest prawdziwy patriotyzm.

Jezeli to przelewanie krwi, czesto bez sesnu i bez efektow za ojczyzne to byc moze Polacy sa patriotami.

Ale definiujac to pojecie bardzej kompleksowo to juz kolorowo nie jest.

Wystarczy spojrzec na historie jak ladnie potrafiismy zapuscic nasz kraj i dac sie rozszarpac przez sasiadow.

Mozna by spokojnie napisac ksiazke. "Dzieje Rzeczypospolitej. Historia Glupoty Polskiego Narodu"

Polacy zawsze dbaja o siebie nie o ojczyzne. Ale jak ojczyzny nie ma albo jest zagrozona no to nie maja juz jak dbac o siebie i wtedy budza sie nagle jakies wielkie patriotyczne uczucia i ze trzeba za kraj walczyc do ostatniej kropli krwi.

Jak to bodajze Bismark powiedzial Polakow nie trzeba najezdzac tylko wystarczy dac im soba rzadzic.

Mozna to porownac do meza ktory jak mu zone porywaja to walczy o nia do upadlego ale jak jest okres spokojnego malzenstwa to ma ja gdzies, tlucze ja regularnie i traktuje jak niewolnika.

Czy w ogolnym rozrachunku jest dobrym mezem ? No chyba nie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Przed zadaniem tego pytania nalezaloby napierw spytac co to jest prawdziwy patriotyzm.

Jezeli to przelewanie krwi, czesto bez sesnu i bez efektow za ojczyzne to byc moze Polacy sa patriotami.

Ale definiujac to pojecie bardzej kompleksowo to juz kolorowo nie jest.

Wystarczy spojrzec na historie jak ladnie potrafiismy zapuscic nasz kraj i dac sie rozszarpac przez sasiadow.

Mozna by spokojnie napisac ksiazke. "Dzieje Rzeczypospolitej. Historia Glupoty Polskiego Narodu"

Polacy zawsze dbaja o siebie nie o ojczyzne. Ale jak ojczyzny nie ma albo jest zagrozona no to nie maja juz jak dbac o siebie i wtedy budza sie nagle jakies wielkie patriotyczne uczucia i ze trzeba za kraj walczyc do ostatniej kropli krwi.

Jak to bodajze Bismark powiedzial Polakow nie trzeba najezdzac tylko wystarczy dac im soba rzadzic.

Mozna to porownac do meza ktory jak mu zone porywaja to walczy o nia do upadlego ale jak jest okres spokojnego malzenstwa to ma ja gdzies, tlucze ja regularnie i traktuje jak niewolnika.

Czy w ogolnym rozrachunku jest dobrym mezem ? No chyba nie.

Bardzo trzeźwe i mądre spojrzenie. No właśnie, zginąć za ojczyzne to wielu pierwszych, ale wyjśc z domu, zorganizować się, zbudowac coś, razem, w zgodzie to już trudniej.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ja na zawsze zapamietam slowa Zagloby (moze nie precyzyjny cytat ale..)

"O brzuchy wlasne bardzej oni dbaja niz o dobro Rzeczypospolitej"

.. smutna prawda. Zreszta takich trafnych cytatow Sienkiewicz w usta Zagloby wlozyl wiele.
 

sagi2007

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
Kuleje z pewnością patriotyzm ekonomiczny, dalej "cudze chwalimy, swego nie znamy" ale jest już coraz lepiej też pod tym względem.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Nie wiem czy ja i moi znajomi sa patriotami, poniewaz za ten kraj rzadzony debilami, w ktorym idioci wybieraja idiotow, gdzie zwiazkowcy walcza o przywileje kosztem swoich zakladow, gdzie kler ma wiecej do powiedzenia niz szary obywatel, ktory placi podatki. Pier... taki burdel.

A mimo wszystko Ruskim lub niemcom bym dokopal w imie Polski walczacej :D
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
A cóż to teraz jest patriotyzm? Każdy sobie nim mordę wyciera. W moim przekonaniu obecnie za tym słowem nie idą żadne wartości.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Fakt.

Teraz mozna byc patriota piszac na murze white power. Albo precz z brudasami tudziesz imigrantami. Innymi razy wystarczy celtic cross, ktory jakby tu nie pisac jest takze oznaka przywiazania patriotycznego. Albo poprostu bardzo popularne darcie mordy -tutaj wstawic nazwe swego klubu pilkarskiego-.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Fakt..... Chodzi mi o patriotyzm lokalny ....a raczej klubowy. Masz w 100% racje. ... Sek w tym ze czesto na tym sie konczy potencjal, zapal i poswiecenie. Na ustawkach z innymi "narodami".

Widocznie nie wyszedl mi sarkazm... No coz.
 
P

Pawian

Guest
Ja jestem Polakiem i kocham naszą Ludową Ojczyznę.Patriotów jest w Polsce wielu.
 

vicealigator

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
1
Miasto
Bristol, UK
Mam dziwne wrazenie, ze pod pojeciem "odebrane prawa czlowieka i prawa pracownicze" kryje sie zmniejszenie w ostnich dniach emerytur dla WRON-iarzy i SB-kow.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
A jaka jest definicja patriotyzmu? Gdzie indziej gryzłem się z osobą twierdzącą, że płacenie podatków jest zawsze obowiązkiem patriotycznych obywateli. Zawsze, bez wglądu w ich sensowność.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Patriotyzm jest widocznie z definicji bez wzgledu na sensownosc lol.

Ot sa to wyuczone wzorce - chociazby wlasnie placenie podatkow.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Skoro autor dostał argumenty to rozwinimy temat.

Moim zdaniem patriotyzm <jeżeli wgóle jest> w naszym kraju jest dzisiaj błędnie interpretowany.
Chodzi mi o to, że mnóstwo ludzi źle rozumie oznaki prawdziwego patriotyzmu i źle go okazuje.
Na przykład- antysemityzm.
"Je*** żydów"
"JP, HWDP" i tym podobne żałosne hasła.

Tak samo nasi kibice.
Są podzieleni na dwie grupy: tych, którzy zdają sobie sprawę z potęgi tego sportu i szanują sprawiedliwą rywalizację.Stwarzają wspaniałą atmosferę na trybunach.Atmosferę solidarności i wspólnego przeżywania sportowych emocji.
To wspaniały sposób na okazanie patriotyzmu.
Są też "kibole", którzy przez doping i patriotyzm rozumieją wpier**lenie kibicom innych reprezentacji.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Patriotyzm jest widocznie z definicji bez wzgledu na sensownosc lol.

Ot sa to wyuczone wzorce - chociazby wlasnie placenie podatkow.
A miłość do kobiety (lub mężczyzny) ??? Czy ma jakiś sens, np. biologiczny, czy to zbędna zachcianka która nie służy nikomu i niczemu ???

Czy bez uczyć, które z definicji są nieracjonalne (racjonalne mogą bywać czasami/w części, więc) suchy racjonalizm byłby racjonalny ??? Przecież nie czulibyśmy żadnych korzyści z tego racjonalizmu...
 
Do góry