Czy Pan X może być polskim patriotą?

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Jak wiemy w obecnym wieku mamy zjawisko masowej emigracji ekonomicznej Polaków na zachód ("za lepszym życiem").

Rozważmy hipotetyczny przypadek Pana X z Polski.

Pan X jako młody kawaler wyjeżdża na stałę do pracy do Niemiec. Na tym etapie nie założył on jeszcze rodziny.
W Niemczech Pan X odnosi kolejne sukcesy finansowe, pnie się szczeblach kariery, poznaje atrakcyjną Niemkę, zakłada z nią rodzinę i mają dzieci.
Pan X nie angażuje się w tematy wspierania Polski - cieszy się swoim dostatkiem, rodziną i nigdy nie zamierza wrócić do Polski.
Zapewne Pan X tęskni za Polską ("kraj lat dziecinnych on zawsze zostanie, święty i czysty jak pierwsze kochanie").

Za wikipedią definicja patriotyzmu:

Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony.
Charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia.
Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Czy hipotetyczny Pan X może być polskim patriotą?

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
A dlaczego on musi być patriotą?
Musi być mężem i kochającym ojcem.
Patriotyzm to tak jak wiara czy poglądy polityczne czyli jego sprawa.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Kibic_Polski - przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem!

Czy ja tam twierdziłem, że musi być?

Ja zadałem pytanie: czy jest?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Sam se czytaj ze zrozumieniem.
Jeśli nie ma takiego obowiązku to być nie musi,.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Kibic - szczerze ubolewam nad poziomem twojej percepcji słowa pisanego oraz nad kwestiami twojego poziomu umysłowego !

Temat twojej żenująco niskiej kultury języka
"Sam se czytaj" - pomijam !

Ale trudno - trzeba się z tym pogodzić !

"I tacy mają prawo do życia" !
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Cieszę się Kibic, że wyjątkowo w tym wpisie zapanowałeś nad swoją agresją słowną !

Szacun !
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Z definicji patriota, to ktoś taki co przedkłada dobro ojczyzny nad swoim własnym. Z tego powodu pan X patriotą nie jest i ja patriotką nigdy nie będę, choć ojczystemu krajowi życzę jak najlepiej i nigdy nie szkaluję go zagranicą. Zawsze uwypuklam jego zalety, choć prywatnie sporo wad widzę.
Jestem fanką otwartego świata, gdzie człowiek sam wybiera, gdzie pragnie mieszkać, pracować, żyć. Odpycha mnie tylko zjawisko ,,s. nia we własne gniazdo''. Mogę gardzić polityką mojego państwa i nijak się do niej nie poczuwać, ale zawsze będę szanować jak kraj, który mnie mnie wychował i karmił.
 
Do góry