Czy opłaca się teraz kupować komputer ?

Kakarotto SSJ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Witam, planuje w najbliższym czasie kupić komputer o tej specyfikacji którą podane poniżej , ale ostatnio mam wątpliwości czy opłaci mi się kupowanie tak drogiego komputera tym bardziej że słyszałem ostatnio że, ze względu na wejście na rynek nowej generacji konsol to zmiany w wymaganiach gier mogą się diametralnie zmienić czyli ostro podskoczyć w górę i że tym samym może się okazać że mój komp będzie po prostu słaby.. Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat, czy to w ogóle prawda ? Skoro kupuje już tak drogi komputer (przynajmniej dla mnie) to chciałbym go mieć na parę dobrych lat a nie żeby zaraz się okazało że jest za słaby . Co o tym myślicie opłaca się teraz kupować komputer czy lepiej zaczekać ? Pozdrawiam


Procesor: INTEL CORE i5-2500K - 3.30 GHz, turbo 3.70 GHz, #4/4, 6 MB, 95W, BOX, s-1155

Płyta główna: MSI Z77A-GD65 - ATX, Z77, 4x DDR3, 4x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis XMP

Dysk Twardy: Dysk Western Digital 1TB Caviar Black 7200 64MB SATAIII

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 670 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT -GV-N670OC-2GD

Napęd optyczny: PIONEER DVR-S19LBK - 22x DVDRW DL, SATA, Label Flash, OEM, czarna

Obudowa: FRACTAL DESIGN Core 3000 - ATX, bez zasilacza, czarna

Zasilacz: XFX P1-550S-XXB9 - 550 W

Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fortis HE1225 - S1155, S1156, S775, S754, S939, S940, AM2, AM2+, AM3, AM3+
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
Jak chcesz tylko grać i bawić się to konsola lepsza wiadome.
 

Seu

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Oława/Wrocław
Wcale nie "wiadome". Gry na komputer są z reguły tańsze, a na przykład w FPSa klawiatura + mysz sprawdza się o wiele lepiej niż pad. Nie musisz uciekać się do wspomagania celowania. Ale nie o tym.

Oczywiście, najlepiej mieć i konsole, i komputer, ale wiadomo, że to spory wydatek. Czy opłaca się kupować komputer? Jak najbardziej, ale dopiero po nowym roku, jak ceny nieco spadną. Nowa generacja konsol to komputery na AMD zamknięte w małym pudełeczku i to nie znowu z taka mocną specyfikacją. Oczywiście gry będą optymalizowane dokładnie pod ten sprzęt, więc choć konsola będzie słabsza od dobrego kompa, to gry wcale nie będą chodzić na niej gorzej (coś jak w przypadku Android - iOS)

Specyfikacja, którą podałeś jest bardzo dobra i sądzę, że spokojnie wystarczy by pograć "na maksa" jeszcze przez lata. Obecnie rynek trochę się uspokoił i nie wypuszcza już o niebo lepszych podzespołów co kilka miesięcy, sadzę więc, że inwestycja w kompa, to inwestycja na długi czas:]
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
Wiadomo, grać i się bawić -tylko konsola...chcesz coś więcej? Programy,praca,muzyka, może e-sport- komputer.
 
H

hycel12

Guest
Ten komputer jest dobry-wystarczy w przyszłości zmienić kartę graficzną i już. Nie za słaby ten zasilacz?
 

muteedi

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dobry komputer stacjonarny moim zdaniem zawsze się przydaje i to nie tyko do gier. Weźmy np. obróbkę multimediów, zdjęć, filmów, dźwięku etc. Nie wyobrażam sobie robić tego na laptopie, któremu zaraz wyskoczył by wentylator, bo tak by się spocił :tongue:
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
hycel12 napisał:
Ten komputer jest dobry-wystarczy w przyszłości zmienić kartę graficzną i już. Nie za słaby ten zasilacz?
Karta jest bardzo dobra wiadomo z serii GTX są lepsze ale 2GB pamięci i 256bit to bydle. Ja mam sam 1GB i 128bit i większość gier na Ultra chodzi ;)
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Nie ma okresów w których bardziej lub mnie opłaca się kupować komputer. Zwłaszcza w obecnych czasach kiedy pod względem sprzętu premiera goni premierę. Jedyne co tak na prawdę powinno być brane pod uwagę to rodzaj płyty głównej a konkretnie nie kupowanie jakiejś starej w momencie kiedy planowana jest np. premiera nowej serii procesorów czy kart graficznych z innymi socetami. To wszystko. Te wszystkie promocje świąteczne i komunijne są sztucznie nadmuchiwane i nie warto w nie wierzyć.
 

agnetaP

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
kupować może i się opłaca jak się ma za co. zwłaszcza dla młodych ludzi to może być problem. ale są też konkursy i inne jak np ten na patentylenovo.pl, gdzie za zgłoszenie patentu można wygrać laptop lenovo yoga 2 pro. całkiem niezły sprzęt jak dla młodego człowiek.
 
Do góry