Czy można uzależnić się od papierosów

Krysiek77

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
110
Punkty reakcji
1
CZy można uzależnić się od dymu tytoniowego/papierosów nie paląc, lecz często przebywając w towarzystwie osób palących i wdychając ten dym?
 

Aamadi

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
No nie wiem, to zależy od człowieka raczej. Ja często przebywam w towarzystwie osób palących i wdycham dym, ale do papierosów czuje cały czas obrzydzenie.
 

kam.rys

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Puszczykowo
Uważam, że nie jest to możliwe. Sam jestem jedyną osobą w kręgu mojej najbliższej rodziny, która nie pali papierosów. Wśród znajomych też znajdę wielu palaczy, a na imprezach stanowczo odmawiam gdy ktoś mi proponuje "dymka". Choć takiemu stanowi rzeczy upatruję w dość wczesnym doświadczeniu z papierosami - w wieku 7-8 lat zapaliłem pierwszego i ostatniego papierosa, to było najzwyczajniej w świecie niesmaczne i myślę, że jakoś wpoiłem sobie wtedy do głowy, że to jest fe. Sam dym mnie znacząco odstrasza, nie jestem w stanie się od niego całkowicie uchronić, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie jestem od niego uzależniony.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Również uważam, że to nierealne.
Choć jeżeli sprawia to komuś mega przyjemność, a jak wiemy przyjemności uzależniają, więc w sumie kto tam wie.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Moi rodzice palą i przez to mam wstręt do papierosów.
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
A ja powiem, ze to mozliwe! Moja koleżanka cały czas mieszkala z palaczami- czyli analogicznie jest biernym palaczem. Teraz gdy sie przeprowadziła, mówi, ze bardzo odczuwa brak dymu papierosowego, ze jej tego brakuje i teraz sama ma ochotę zapalić.
Więc chyba można- wynika z tego :)
 

Cheetoss

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
CZy można uzależnić się od dymu tytoniowego/papierosów nie paląc, lecz często przebywając w towarzystwie osób palących i wdychając ten dym?

Hmmm... ja paliłem zawsze przy kumplu nie palącym, dziś oboje kopcimy jak smoki. Nie zmuszałem go oczywiście ani nie częstowałem poprostu chłopak sam zaczął
 

19mart85

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
3
W reklamie nicoret mowia ze sama silna wola nie wystarczy do rzucenia palenia! (sic!)
 

CristianoRonaldo9

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
37
Punkty reakcji
1
To jest bzdura , tak samo jak w ogóle cała zamotka wokół biernego palenia. Substancje uzależniające nie są wydychane w dymie, tylko wchłaniane przez palacza.
 

charlotta46

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
nie, ale jak zaczniesz palić to wtedy się chyba szybciej uzależniasz
 

PumCiiaxdd

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Jest to niemożliwe. Gdy przebywa się tylko w otoczeniu palącego, nie paląc, to dym może tylko zaszkodzić... ; ]
 
Do góry