czy można umrzeć ze strachu

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
ze strachu nie można umrzeć nie ma takiej opcji ze stresu to tak a jak coś kogoś jak mu sie wydaje tak nagle przestraszyło to stres tak naprawde wtedy działa, a co że niby ja sie boje jakiegoś powiedzmy gościa i nie wychodze wogle z domu i nawet latami dzień w dzień sie boje wyjść i mam umrzeć? bez szans i nierealne ponieważ nie działa stres

Raczej mówisz o innym rodzaju strachu, to co napisałeś to chyba jakaś fobia. A nie wiem dlaczego strach porównujesz do stresu ?
 

florion

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
66
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z Pomorza
hehehe dobry żart. każdy tu mówi o zawale serca a go wywołuje wyłącznie stres, w pytaniu masz strach a ty mnie jedynego sie zapytałaś czemu strach porównuje do stresu? dobre powiem ci nawet niezły żarcik.
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
Tak każdy mówi tu o zawale serca, który wywołuje strach. A nie stres.
 

florion

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
66
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z Pomorza
Strach to ci powiem to jest tylko i wyłącznie iluzja w twojej wyobraźni. zawał serca to tylko i wyłącznie stres nagły nie do opanowania
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
zawał serca to tylko i wyłącznie stres nagły nie do opanowania
Nie jest to tylko i wyłącznie stres .

Destruktywne działanie strachu przejawia się nie tylko na zewnątrz, ale wywołuje również skutki wewnętrzne. Wyzwala w organizmie człowieka pewne reakcje biochemiczne, które są szkodliwe dla organizmu. Silny strach grozi wylewem krwi do mózgu lub zawałem serca. Długotrwały stan lękowy może wywoływać różne przewlekłe dolegliwości fizyczne; w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do powstania choroby nowotworowej.
http://www.akohard.kk.e-wro.pl/Ksiazka_html/strach.html <----- żródło

a co że niby ja sie boje jakiegoś powiedzmy gościa i nie wychodze wogle z domu i nawet latami dzień w dzień sie boje wyjść i mam umrzeć? bez szans i nierealne ponieważ nie działa stres

ale działa strach i może nas doprowadzić np. w wyżej opisanym przypadku do samobójstwa.
 
V

Voluke

Guest
ja popieram teorie tych przedmówców co twierdzą iż można umrzeć ze strachu, ale to jest oczywiście zawał...
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Strach to ci powiem to jest tylko i wyłącznie iluzja w twojej wyobraźni. zawał serca to tylko i wyłącznie stres nagły nie do opanowania

Zawał to nie coś nagłego. Na zawał składa się wiele czynników. Jednym z nich jest długotrwały stres.
Strach jest tym stanem, kiedy boimy się czegoś, czego nie znamy. Czy można tak się przestraszyć, by umrzeć? Wydaje mi się to możliwe.
 

Throe

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
Też kiedyś nad tym myślałem, tak da się :p

Gdy jesteś przestraszony, serce ci bije bardzo mocno i szybko, jeżeli ktoś ma słabe serce, i dłużej pozwoli sercu tak mocno bić, to po prostu nie wytrzyma tak dużego skoku adrenaliny.
 

mikaelo

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wszechświat
Strach powoduję reakcje w organiźmie i można umrzeć w jej wyniku. Jak ktoś wspominał zawał :) Ale może być przy zaburzeniach psychicznych innego rodzaju reakcja prowadząca do np. samobójstwa ze strachu przed życiem. Zdrowy fizycznie i psychicznie osobnik raczej będzie miał ciężko tak skończyć.
 

stara baba

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
zza swiatow
ponoc spora czesc samobojcow konczacych ze soba skokiem z dachu, jeszcze przed zetknieciem z ziemia dostaja ze strachu zawalu..no i kaput..
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
ponoc spora czesc samobojcow konczacych ze soba skokiem z dachu, jeszcze przed zetknieciem z ziemia dostaja ze strachu zawalu..no i kaput..
Możliwe. Ale ja jestem ciekaw, jak to jest sprawdzane. Przecież przy spadku z dużej wysokości, organy będą zniszczone (co utrudnia sekcję), więc na czym opiera się taka diagnoza?
 

karolpro

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2009
Posty
472
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Katowice
Jak dla mnie to można.
Np poprzez zawał serca ? Przecież można chyba się w takim stopniu bać, by to nastąpiło.
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Witajcie :) Jestem świeżakiem na tym forum, dlatego pozwólcie, że najpierw się przywitam :D

Co do tematu.. Arytmia serca w połączeniu z nagłym skokiem adrenaliny może spowodowac zawał. W związku z tym ten nagły skok ciśnienia powstaje również w wyniku silnego starchu. Jednak nie tylko strach powoduje wzrost ciśnienia krwi. Każdy inny szok jest temu winny. Jeżeli ktoś z Was obejrzał film p.t. Good-bye Lenin, będzie wiedział co dokładnie mam na myśli :p
 

Kavc96ddjf1802

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Podczas koszmaru sennego szczególnie starsze osoby mogą się tak wystraszyć, że w rezultacie dostają zawału serca co może skończyć się zgonem. Nie jest to jednak częsty przypadek, całe szczęście.
 
Do góry