Czy można obniżyć wzrost?

Status
Zamknięty.

Baaasia

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim!!
Ja mam 14 lat i 165 cm wzrostu. Uważam, że to za dużo na mój wiek.A wy jak myślicie?? Nie chcę być taka wysoka Proszę o radę np. jakaś dieta, ćwiczenia, by obniżyć mój wzrost.

Proszę odpiszcie!!!!!!!!
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
ciężka sprawa trzeba przyznać, na pewno nie zaczynaj palić- jak to w ogóle działa to nie na każdego.Jakieś ćwiczenia obciążające kręgosłup ale czy to warte zachodu?Nie jest powiedziane że będziesz w dalszym ciągu tak szybko rosnąć
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nie masz na to wpływu, wzrost jest uwarunkowany genetycznie. Osobom chorym na gigantyzm podaje się testosteron, by choć trochę przyhamować wzrost.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
jesteś dziewczyną i masz 14 lat, więc już nie długo przestaniesz tak szybko rosnąć (ja np. od 14roku życia wcale nie rosnę). co prawda każdy inaczej rośnie, ale moim zdaniem możesz mieć max175cm... tak jak napisał Talpy jest to uwarunkowane genetycznie, więc jak masz wysokich rodziców to i ty będziesz wysoka.
 

thorN89

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
1
bez przesady na to nie ma się wpływu to jest genetyka , układ kostny którego nie da się zmienić.
 

Krolicek

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Była jakaś eksperymentalna terapia w telewizji, coś z dziedziny chirurgi, łamali kości, później wsadzali cię w taki balkonik, i gdy kości się zrastały wydłużały się o jakieś 5 cm, może da się to zrobić w odwrotną stronę ;D
Tylko przez pół roku trzeba chodzić w balkoniku czy czymś podobnym :>
 

Pati2002

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
120
Punkty reakcji
0
Żartujesz?
Ja też mam 165 cm wzrostu i uważam, że to nie jest tragicznie mało (chociaż swego czasu tak właśnie myślałam), ale mogłoby być więcej :) (Ty twierdzisz, że za dużo?:p).
Jesteś dużo wyższa od rówieśniczek, że tak się martwisz? Jeśli nie - to nie masz czym, bo każdy wzrost kobiety jest dobry, byleby nie skrajny :). Powtórzę już napisane - to zależy od genów. Czy jeszcze urośniesz nie wiadomo (rosnąć można nawet do 21 roku życia, ale ja nie znam takiego przypadku :p). Jak wysocy są Twoi rodzice, dziadkowie?


EDIT:
Ups rzeczywiście dopiero spojrzałam na datę, poprzedniczka mnie zmyliła :mruga: .
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
wzrost wzrostem, ale może by niektórzy patrzyli na daty postów?
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Z tego co wiem, to picie wódki w latach młodzieńczych hamuje wzrost. Ale nie tylko. Zatrzymuje się ogólny rozwój psycho-fizyczny organizmu. NIE WARTO
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Możecie raportować ile chcecie ale wątpię by zrobili coś z tym bo był podobny przypadek z tematem o hantlach i do dziś możemy go odświeżyć po raz kolejny. Moderatorzy w tym dziale reagują bardzo powoli albo wgl.
 
K

kinga_sc

Guest
Właśnie widzę, bo ktoś tu odświeża roczne tematy a to z deka bez sensu.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
starałem się na moda, ale nie wiem ile tu trzeba w łape dać...
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
pytaj się mnie a ja ciebie.
no ale dobra, to nie jest temat do takich rozmówek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry