Czy miłość jest potrzebna?

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Ostatnio z powodu problemów zdrowotnych i niemożliwości gry w siatkówkę siedziałem w domu i z braku innych zajęć rozmyślałem sobie...
Podczas moich rozważań natrafiłem na pytanie: "czy miłość jest nam do czegoś potrzebna?" wiele osób mówi, że tak, bo przeciez dla wielu to sens życia itp. sam zawsze tak myślałem/mówiłem/uważałem.
Ale może to jest tylko forma zniewolenia? Może miłość wcale nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Może to tylko złudzenie? Co Wy o tym wszytskim myślicie?
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Teraz przeczytałem jeszcze raz to co napisałem. Nie zrozumcie mnie źle, ja też wcale nie uważam, że miłość jest niepotrzebna :D chciałem poznać poprostu zdanie innych na ten temat. A troche niewłaściwie przedstawiłem swoje stanowisko dlatgeo teraz sie poprawiam :)
 

Śniący

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2006
Posty
515
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Z ciemnej krawędzi między snem a życiem
Hmmm to jest takie samo pytanie jak "Co to jest miłość"
Na oba pytania nie ma jednej odpowiedzi
Bo wszystko zależy od wielu czynników
Czy miłość jest szczera?
Szczęśliwa
Prawdziwa
itp.

Bo moze być najlepszą rzeczą jaka nas spotka
Lub moze być utrapieniem i zmorą naszego życia
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Śniący ma racje. Milosc w zaleznosci jaka, jest czasem dla ans wszystkim, a czasem tylko zmartwieniem xD.
Ale zycie bez milosci,byloby puste, zupelnie puste.
Inna jest milosc do rodzicow, a inna do plci przeciwnej. :]
I obie sa potrzebne, gdyby nie, to nikomu by na nikim nie zalezalo,wogole swiat by byl do du.py :D
Ja nie wyobrazam sobie zycia bez milosci, ale byc moze sa takie osoby.
 

Faustyna

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bydgoszcz
Ja myślę, żę miłość jet niezbędna. Dopełnia naszego człowieczeństwa. Jest to bowiem akt woli, w którym decydujemy, się, że chcemy dla drugiego jak najlepiej. A co do miłości między kobietą a mężczyzną. To nie inny rodzaj miłosci, ale inne uczucia jej towarzyszą. Bo miłość to nie uczucie, wiedzieliście o tym? I to właśnie te uczucia decydują czy jest nam jak w siódmym niebie, czy jesteśmy w otchłani rozpaczy. Ale to właśnie za tymi uczuciami wszyscy tęsknimy. Niestety...
 

miloszpolo

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraina piorunów...
Hmmm to jest takie samo pytanie jak "Co to jest miłość"
Na oba pytania nie ma jednej odpowiedzi
Bo wszystko zależy od wielu czynników
Czy miłość jest szczera?
Szczęśliwa
Prawdziwa
itp.

Bo moze być najlepszą rzeczą jaka nas spotka
Lub moze być utrapieniem i zmorą naszego życia


Śniący ma w 100% racje
ja nie wyobrazam sobie zycia bez milosci...
 

sopeleq

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2006
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
...::z serca pustynii::...
Miłość hmmm każdemu jest potrzebna bo bez niej człowiek nie miałby uczuć, byłby pusty, nieczuły, na niczym by mu niezależało etc...

Nawet, jeżeli jest to Miłość nieszczęśliwa, ale prawdziwa, chcemy dla drugiej osoby jak najlepiej, chcemy żeby była szczęśliwa niekoniecznie z nami.
Wtedy jest zmorą rzeczywiście, i tylko rani i boli. Ale czego nie robi się dla miłości.
 

nextlevel

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Miasto
Pruszków
Miłość - złożone, trudne do zdefiniowania zjawisko, często utożsamiane z uczuciem, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu), połączonej z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią, czemu może towarzyszyć pociąg fizyczny do osoby będącej obiektem uczucia. Zwykle jest okazywana przez czynienie dla kochanej osoby dobra.

Miłość jest przedmiotem fascynacji i źródłem inspiracji dla twórców sztuki, literatury, psychologii i religii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.

Na podstawie wikipedia.org

A teraz coś ode mnie... to właśnie przez miłość mamy tyle fajnych i radosnych chwil, i to właśnie przez miłość też tak bardzo często jesteśmy smutni i przygnębieni. Właśnie ona jest także wielką zagadką, i tym dzięki czemu na świecie nie ma tyle zła. Może Bóg stworzył miłość po to żeby nie było tyle zła... ale jednak zło jest. Może dlatego tego zła jest mniej od miłości, zeby wszystko nie było takie same? Pytań można zadawać sobie wiele... napewno jesteśmy bardzo zadowoleni z chwil, gdy jest ona uczuciem przyjaznym... gdy możemy się cieszyć z obceności naszego np. partnerka/partnerki. To raczej jest tematem tabu... tematem do rozważań... do długich dyskusji, i tak nie prowadzących do odkrycia tego :) zapewne ona jest jedną z tajemnic życia, które poznamy po śmierci.

Pozdrawiam, NL
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
A co do miłości między kobietą a mężczyzną. To nie inny rodzaj miłosci, ale inne uczucia jej towarzyszą.
A już myślałem że tylko ja tak uważam...
A potrzebna raczej jest, bo coś mi się widzi że są tylko dwie drogi albo miłości albo destrukcji więc...
 

Natrina

Inżynierka minionych spraw.
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 940
Punkty reakcji
2
Miasto
Kraina idealnie nieidealnych.
To pytanie raczej do działu filozofia :D
Ale mniejsza z tym...

Zawsze powtażam
Miłość to największy ból życia... Ale i największe szczęście

To uczucie jest nieodzowną częścią życia. Jeżeli nikt cie nie kocha to czujesz sie niepotrzbny, wiec po co żyć?
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witam,
Miłosc jest potrzebna i to bardzo . Bez niej życie nie dawalo by żadnej radosci . Ktos kto nie kocha nie wie co to szczescie . Dobrze by bylo zeby milosc byla odwzajemniona bo wtedy juz pelnia wszystkiego .
Niestety czasem jest tak ze milosc wlasnie sprawia ze cierpimy i jestesmy nieszczesliwi .
Taki paradoks .
Dziwne uczucie ta miłosc .
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
nie bede sie powtarzac! uwazam jak inni ze milosc jest potrzeba i tyle :)
 

leRka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2006
Posty
1 051
Punkty reakcji
9
Wiek
34
mimo wszystko miłość jest potrzebna.
czasem cierpimy z jej powodu, ale to też tak naprawdę jest potrzebne.
znam taki cytat (nie wiem, czy on tu pasuje tak całkowicie, ale troszkę na pewno):
"w rozbolałego serca żywą księgę
zapisz na zawsze słowa takiej treści:
jak ruda w ogniu znajduje potęgę
oczyszczającą, tak człowiek w boleści"

a czasem miłość daje nam tyle szczęścia ;)
wogóle ta miłość nieodgadniona jest...
 

silvka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
stamtąd
Miłość na pewno ma sens. I jest niezbędna.
Nie mówię tu tylko o uczuciu, którym obdarowują się zakochani, bo przecież miłość ma różne oblicza.
Rodzic kocha dziecko, rodzeństwo kocha się nawzajem..
Świat bez miłości byłby szary...smutny, pusty i płaski.
Oczywiście: miłośc to nie tylko szczęście, ale także smutek i łzy.
Jednak to przeciez ona nadaje naszemu życiu ten specyficzny smak, dzięku któremu czujemy, że..no właśnie: Ż Y J E M Y.
:)
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
jak tak sobie pomysle to milosc jest wazna i potrzebna ale jezeli jest odwzajemniona i natrafilismy na ta nasza druga polowke:) ja juz chyba ja znalazlam i teraz bym nie umiala zyc bez niej:)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Co to za pytanie ? Wszyscy wiemy, ze odpowiedz na nie jest oczywista.
Jestem tego pewna.
Miłość jest we wszsytkim i jest wszystkim.
Patrząc pod kątem religi, Bóg również jest miłośccią, wszystko, co tworzył- wyszło z pod Jego rąk, będąc miłością z miłości musiał tworzyc wszystko.
Miłośc jest najwsalniaszym zjawiskiem i bezwzględnu na tow akich jest warunkach, przynosi szczęście.
Cierpienie i ból to tylko uczucia, które czasami musza jej towarzyszyc.
Tylko tyle.
A miłość jest czyms nadzwyczajnym, gdybym nie kochała moich porzyjaciół, nie ufałabym im pewnie, bo też nie bylibyśmy tak bezposredniu w przekazywaniu tego uczucia.
Pomiedzy partnesrami miłość nie może być więzeiniem, partnerzy powinni doskonale się rozumeic, jezli kochają się, chca dla drugiej osoby jak najlepiej.
Milość jest dla ludzi, którzy potrafią czerpac z niiej garscaiami, któzy jej chą, ptorzebują, któzy wiedzą, jak ejst potrzebna.
I tylko oni szanują miłość, tylko oni w nią wierzą.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Mimo wszelkich przeciwności, bólu miłośc jest potrzebna ... bez niej jak bez wody :p
 
Do góry