Czy mamy rację?

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
Jesteśmy(większość z nas) chrześcijanami.Ale istnieje wiele wyznań.Zazwyczaj jest tak, że przyjmujemy wiarę od naszych przodków tzn. rodziców.Jesteśmy przekonani że nasza religia jest najprawdziwszą ale może się mylimy?Kiedyś to było chyba w 4 klasie koleżanka pyta księdza czy buddyści i tak dalej trafi do piekła.Nie pamiętam dobrze co tam jej odpowiedział ksiądz ale chyba coś w temacie Bóg jest miłosierny.Ale przecież Żydzi,buddyści,wyznawcy islamu myślą podobnie i uważają SWOJĄ religię za najprawdziwszą.Takie jest moje zdanie.
Ps.. sorki jeśli by ł taki temat,szukałam ale nie znalazłam
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
To, ze ktos sobie cos uwaza to nie znaczy, ze daje mu to monopol na prawde.
 

sachara13

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Polski
Jestem,jestem tylko się zastanawiam czy wogóle jakaś religia mówi nam jak to naprawdę jest.Może nikt jeszcze nie odkrył prawdy...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
To, ze ktos sobie cos uwaza to nie znaczy, ze daje mu to monopol na prawde.

Masz racje. Monopolu na prawdę nie ma nawet największe z wyznań na świecie KrK.
Racje ma Kościół Jezusa Chrystusa którego On sam jest głową. Nie papież, nie patriarcha ani nie pastor. Nie szukaj przynależności poddańczej do ludzkich systemów religijnych sztywno trzymających się swoich nauk. Wybierz Boga i Jego Słowo Biblie a będziesz wolnym chrześcijaninem.

Ef 1:22 BT "I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,"

Ef 5:23 BT "bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała."

Kol 1:18 BT "I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim."
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Jestem,jestem tylko się zastanawiam czy wogóle jakaś religia mówi nam jak to naprawdę jest.Może nikt jeszcze nie odkrył prawdy...
Szukasz prawdy w innych wyznaniach?Skąd bierze się wątpliwość?


Racje ma Kościół Jezusa Chrystusa którego On sam jest głową.
Ale Kościół to Wspólnota Wierzących.To nie skrajny indywidualizm,czy jakieś ogólnikowe stwierdzenia.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Wspólnotę tworzą wyzwoleni wyznawcy Jezusa Chrystusa. Ten kto się szufladkuje do jakiejś społeczności nie jest wolnym człowiekiem i nie myśli samodzielnie. Ta społeczność może się mylić. Czy Ty Effatho jesteś zaszyfladkowany ? Powiedz mi czy można być chrześcijaninem w innej społeczności niż katolicka ? Czy można być zbawionym nie uznając autorytetu papieży ?
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Armagedon można być zbawionym w innej religii niż katolicka... Można być chrześcijaninem gdzie indziej nie tylko w KrK. Można być zbawionym nie mając nad sobą Papieża... Papież nie daje nam gwarancji, że będziemy zbawieni, tylko wiara nam to daje!!
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armagedon można być zbawionym w innej religii niż katolicka... Można być chrześcijaninem gdzie indziej nie tylko w KrK. Można być zbawionym nie mając nad sobą Papieża... Papież nie daje nam gwarancji, że będziemy zbawieni, tylko wiara nam to daje!!

No i proszę jest katoliczka którą muszę pochwalić za sensowną i mądrą wypowiedź. Czuję Madzieńko że należysz do Kościoła Jezusa Chrystusa bo nie ograniczasz zbawienia do KrK.
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Jestem katoliczką należę do KrK, ale nie pojmuję tematu zbawienia tak, że tylko w JEDNYM KOŚCIELE można być zbawionym.... Uważam, że w innych religiach też jest zbawienie ;)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Jestem katoliczką należę do KrK, ale nie pojmuję tematu zbawienia tak, że tylko w JEDNYM KOŚCIELE można być zbawionym.... Uważam, że w innych religiach też jest zbawienie ;)
No i takich chrzescijan,katolikow jak Ty potrzebuje nasza Polska ;)
Każdy może zostać zbawiony,Chrystus ukrzyzowal sie za wszystkich
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Jestem katoliczką należę do KrK, ale nie pojmuję tematu zbawienia tak, że tylko w JEDNYM KOŚCIELE można być zbawionym.... Uważam, że w innych religiach też jest zbawienie ;)
Armi pisał,że zakładam wyznanie.Czy w moim wyznaniu można też być zbawionym? :D A jak sąsiad też założy jakieś nowe? :)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armi pisał,że zakładam wyznanie.Czy w moim wyznaniu można też być zbawionym? :D A jak sąsiad też założy jakieś nowe? :)

Nigdzie tak nie pisałem. Pisałem tylko że uważasz że w to co wierzysz jest jedyną prawdą. Nawet inaczej myślących katolików nie uznajesz. Odbierasz im prawo reprezentowania KrK. Mam na myśli szczególnie SteveHarisa.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Nigdzie tak nie pisałem. Pisałem tylko że uważasz że w to co wierzysz jest jedyną prawdą. Nawet inaczej myślących katolików nie uznajesz. Odbierasz im prawo reprezentowania KrK. Mam na myśli szczególnie SteveHarissa.
Za to Ty widzisz jedynie cudzołożników,itp. księży ;]
 
Do góry