czy mama powinna kupić dziecku napój izotoniczny?

akwariowarybka

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej:)
Przeczytałam artykuł, który mówi, że dziecko traci w ciągu dnia (sport) bardzo dużo minerałów.
Sposobem na uzupłnianie jest picie napojów izotonicznych.
co myślicie, czy to dobry pomysł?
jakie jeszcze znacie artykuły spożywcze z dodatkiem minerałów?

Dzięki,
Pozdrawiam ELA
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Natknęłam sie kiedyś na artykuł w którym lekarze sie wypowiadali że tego typu napoje więcej szkodzą niż pomagają.Nie lepiej np pic dużo wody mineralnej?
 

DizzyDevil

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2008
Posty
376
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzie słońce rzuca cień
nie powinno się dzieciom podawać takich płynów... bo zawierają one dużą dawkę minerałów - za duża dla dziecka. Człowiek dorosły i dziecko mają inne wymagania co do ilości pobierania minerałów.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Ja tam tego typu eksperymentów nie pijam.
Dużo jeżdżę na rowerze - bardziej sportowo niż turystycznie aczkolwiek amatorsko.

Ze sobą zabieram albo dużo wody mineralnej - obojętnie czy jakiejś smakowej czy zwykłej, sok albo po prostu herbatę. Jak wrócę z "treningu" to staram się zjeść jakieś kanapki z masą warzyw, albo jakąś sałatkę z warzyw - pomidory, ogórki etc.

Dla osób, które 18 godzin dnia biegają, ćwiczą etc. profesjonalnie takie specyfiki są przydatne - ale to pewnie dietetyk czy tam medyk grupy do jakiej należą zaleca im to pić.

Ja wolę zjeść coś zdrowego i pewnego. Kilka lat już jeżdżę na tym rowerze i ani razu nie zasłabłem z braku minerałów czy coś...

"jakie jeszcze znacie artykuły spożywcze z dodatkiem minerałów?"
Pomidory z tego co mi wiadomo mają w sobie potas - brak potasu powoduje skurcze mięśni, więc pomidorek temu zapobiegnie...A to po wysiłku bardzo często się zdarza.

To tyle z mojej strony. Nie studiuję medycyny - więc jeśli palnąłem jakieś głupstwo to wybaczyć =)
 

akwariowarybka

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
no moze to i racja :)
a co myślicie o normalnych produktach spożywczych wzbogaconych o np. wapń czy żelazo?
czy to będą już sztuczne produkty, czy nie?
 

.:cooba:.

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Bydgoszcz
A w jakim wieku jest to dziecko...?
Napoje izotoniczne dostępne we wszystkich sklepach (PowerAde) wcale nie zawierają tego aż tyle... W klubach sportowych napoje takie są podawane (zwłaszcza w taką pogodę) już dzieciom w wieku 12 lat :) I to po konsultacjach z lekarzami itd. itp... Wiem, bo brat pływa kajakiem :) Mają teraz bardzo zintensyfikowane treningi (dużo zawodów ich czeka, obozy i zgrupowania) - dlatego dostają takie napoje.

A jeśli obawiasz się podawać to dziecku, to bardzo dobrym sposobem są rozpuszczalne tabletki - takie jak witamina C (ja sam pijam sobie co jakiś czas takie specyfiki (; ). No i w codziennej diecie dziecka powinien być co najmniej jeden jogurt, mleko itp. :) I warzywka - potasu więcej jest w ogórkach :) i są one nawet dobre na zaspokojenie pragnienia, gdyż mają dużo wody.
 

akwariowarybka

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dzieki :)
Moje dziecko - 4. klasa - szkoła podstawowa.
Ja tego sama nie pijam, więc też nie bardzo sie nie znam.
a jak to smakuje w ogóle?
i jak w inny sposób można jeszcze podawać dziecku minerały?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
a co myślicie o normalnych produktach spożywczych wzbogaconych o np. wapń czy żelazo?
Nie znam się na tym, więc ogólnie się nie wypowiadam, natomiast z doświadczenia wiem, że od preparatów bogatych w żelazo mogą czernieć zęby, więc z tym raczej ostrożnie. Poza tym jeśli dziecko nie ma niedoboru jakiegoś makro czy mikroelementu, to nie jestem pewna, czy jest sens przedobrzać...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
To nie takie małe , ale też nie takie duże żeby pić tego rodzaju napoje.
Czy ma jakieś pasje? Np. sport - coś trenuje?
Sądze,że jeżeli jest to normalne,zdrowe dziecko które nie uprawia różnych experymentów sportowych
nie ma konieczności dawania mu teraz w tym wieku takich napoi.
Jeszcze ciut ciut i będzie luz.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
no moze to i racja :)
a co myślicie o normalnych produktach spożywczych wzbogaconych o np. wapń czy żelazo?
czy to będą już sztuczne produkty, czy nie?

nie mówię że wszystkie produkty "ulepszone" są złe.Ale musisz pamiętać, że produkty zawierające dużo mikroelementu jak i makroelementu mogą tez zawierać dużo składników niekoniecznie dobrych dla Twojej pociechy

Dzieki :)
Moje dziecko - 4. klasa - szkoła podstawowa.
Ja tego sama nie pijam, więc też nie bardzo sie nie znam.
a jak to smakuje w ogóle?
i jak w inny sposób można jeszcze podawać dziecku minerały?

Nie są to napoje o wyszukanych smakach, Pytasz o sposób dużo owoców warzyw(galaretkę z owocami możesz zrobić, sałatki, a przede wszystkim surowe warzywa:)i owoce

Nie znam się na tym, więc ogólnie się nie wypowiadam, natomiast z doświadczenia wiem, że od preparatów bogatych w żelazo mogą czernieć zęby, więc z tym raczej ostrożnie. Poza tym jeśli dziecko nie ma niedoboru jakiegoś makro czy mikroelementu, to nie jestem pewna, czy jest sens przedobrzać...

Dokładnie ważne są proporcje, jeśli Twoje dziecko będzie miało za dużo jakiegoś mikro czy makroelementu... to też nie jest dobrze... i może mieć o wiele bardziej poważniejsze skutki...

pozdrawiam
Aga
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Uważam, że napoje izotoniczne nie są dla dzieci. Lepiej niech piją wodę lub plusssz. Jest lepszy niż Powerade.
Napoje izotoniczne są dla osób dorosłych uprawiających jakieś sporty.
 

nomado

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
akwariowarybka napisał:
Hej:)
Przeczytałam artykuł, który mówi, że dziecko traci w ciągu dnia (sport) bardzo dużo minerałów.
Sposobem na uzupłnianie jest picie napojów izotonicznych.
co myślicie, czy to dobry pomysł?
jakie jeszcze znacie artykuły spożywcze z dodatkiem minerałów?

Dzięki,
Pozdrawiam ELA
Błagam, przecież to syf! żaden dorosły a już nie wspomnę o dziecku, nie powinien pić tego syfu. Czytacie w ogóle składy produktów?
Kup sobie blender, albo sokowirówkę i sama przyrządzaj dziecku pyszne i zdrowe napoje "izotoniczne" Nie truj dziecka świństwami.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Normalna dieta bogata w warzywa i owoce!!! A jeżeli chcesz coś więcej to pogadaj z dietetykiem. Wiem, że poza warzywami, które dzieci nie za bardzo lubią dobre są też kanapki z miodem, orzechami, dżemem,, masło orzechowe jest dobre itd. itd. Warto też pochylić się nad sokami. Generalnie odpowiednia dieta, która jest oparta na dobrym jedzeniu a nie na fast foodach.
 
Do góry