Czy krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego przenieść?

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
No wiesz, my się ważniejszymi sprawami i tak interesujemy, wiec my możemy sobie świrować o tej całej sprawie, a barany to barany, i tak będą oglądać "Szkło kontaktowe" czy "Warto rozmawiać" uważając to za szczyt polityki..

Nie nakręca tego PiS, Jarek wie że traci swoje młodsze partyjne doły, bo nikt nie chce być kojarzony z talibanem pod krzyżem... Jarek po prostu nie odciął się od pewnej części swojego elektoratu - nie mówię że to dobrze bo gierki PR są dla mnie demosyfem, ale to nie jest tak że on to nakręca.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Do krzyza sie przypina elektora PiS czy PO ? "hanba" jak ksiadz swieci tablice i jak przejezdza Prezydnet krzyczy elektorat PiS czy PO ?

Politycy PiS wcalnie nie nakrecali emocji grzemiac ze krzyz ma zostac ? Prezio nie wydal ostanio oswiadczenia ze PO robi fortele aby braciszkowi pomnika nie wystawiono ?

BADZMY POWAZNY. Wszystko winna PO a PiS wogole w tej sprawie nie bierze udzialu :lol:

PO to jest po prostu na reke, PiS dal im prezent, zamiast zmazdzyc rzad za podatki to oni sie awanturuja o krzyz, no i rozeszlo sie po kosciach.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
 
Crockett napisał:
Podstawowe założenie demokracji - rządy większości. Rozwinięcie, czy jakby "upgrade" tego systemu - rządzą wyznaczeni przez większość. "Upgrade" na lepsze z pewnością. Więcej nie ma co drążyć wspomnianej definicji.
Jestem pewien, że chodziło Ci o coś innego, ale nie mogę tak oczywistej nieprawdy pozostawić bez komentarza. Otóż nie, nie jest uprawnionym twierdzenie, iż oddelegowanie ze społeczeństwa demokratycznie wybranej grupy jest usprawnieniem w każdym sensie.

Crockett napisał:
Nie pamiętam już tego wszystkiego ale inicjatywę ustawodawczą mają określone osoby, grupy osób, w odpowiedniej liczbie.
Mało zatem odbyłeś praktyki, otóż władza może odmówić Ci tego prawa. Tak bezpośrednio, jak i wyłącznie realnie. W obydwu rozumieniach aktywna gra władz ma miejsce przy każdej inicjatywie. Nie zbierzesz tych* podpisów bez zgody, nie przepchniesz zmian bez woli parlamentu.
W takiej sytuacji mówimy o pozorowanej demokracji.

Crockett napisał:
W sprawie krzyża nie wie liczyłem ale chyba jest to kilkadziesiąt osób. Może ponad sto... Nie wiem... Chcą pozostawienia krzyża tam gdzie stoi. Dlaczego? Uważają, że gdy zmieni on miejsce będzie to oznaką braku szacunku do ex-prezydenta. To nieracjonalne. Z tego nieracjonalnego powodu wywołano wojnę, bitwy i burzę medialną, która tylko mediom jest na rękę - bo mają co robić, co "snuć" i o czym gadać. Inicjatywy mniejszości, którą można by rozpatrzyć nie warto rozpatrzeć. Spowodowała niewyobrażalny chaos. Ci ludzie nie wiedzą czego żądają, dlaczego ani co się przez to dzieje. Ich cel nie wnosi nic poza dużym hukiem.

Odnośnie Kaczyńskiego - właśnie czytałem wywiad gdzie powiedziano, że przez sprawę krzyża oraz całkowite wykrzywienie założeń kampanii i haseł wyborczych PiSu jego partia i sam on nie jest już i nigdy nie będzie dla nikogo kandydatem do koalicji czy współpracy.
Wywiad widocznie ze zwolennikiem PO, dość charakterystyczne jest w ich wypowiedziach przepowiadanie przyszłości i znajomość pełnego obrazu rzeczywistości bez niewiadomych. Nie traktuję tego zbyt poważnie. 

W sprawie krzyża problemem jest, to, że wciąż rzuca się w obrońców jak i same ofiary ... a to zaognia konflikt. Spór rozpoczęło nawoływanie do przeniesienia krzyża, jakby był dla kogoś zagrożeniem. Przecież co to zmienia? Większość już wtedy wiedziała, że wystarczy poczekać kilka chwil, sprawa mało pilna, a krzyż łatwo zniknie - nie pozostawano by przy nim, gdyby nikt nie deklarował(prezydent), że właśnie postanowił go przenieść.

Troll napisał:
Nie chce sie obudzic w kraju gdzie wlacza TV i tocza sie wojny o krzyze, buduje pomniki Lecha Kaczynskiego do ktorych odbywaja sie pielgrzymki.
A więc jednak jest to dla Ciebie bardzo ważne. A dla mnie wprost przeciwnie, jest mi wszystko jedno, czy pod pałacem będzie stał krzyż, czy też pałac będzie stał pod pomnikiem, nawet ciekawa atrakcja turystyczna, tylko musieliby zrobić przez pomnik jakiś przejazd.
Byleby Polki i Polacy mieli za co godnie żyć, nawet za cenę bitew na poduszko-krzyże co weekend.
Nie pojmuję, jak deklarując liberalne poglądy możesz skupiać się na takich dyrdymałach bardziej, niż na tym, jak uniknąć bankructwa państwa. Jak możesz myśleć o dziecinnych sporach i przejmować się nimi, podczas gdy Polska wisi w połowie drogi od Afryki zaledwie. Zupełnie nie pojmuję Twojego systemu wartości.
Skoro jednak jest taki, że ponad liberalizm gospodarczy stawiasz liberalizm zakazy ustawiania krzyży w miejscach nieświątynnych - wybacz, ale szanse, iż podobne rozwiązanie uznamy za właściwe są minimalne. W sytuacji niewielkiego wyboru dyskretnego trudno o kompromis. Inaczej sprawa ma się przy ciągłym charakterze zbioru wyjść z sytuacji krzyża - zatem warto, abyście przedyskutowali z obrońcami możliwą ugodę.

Troll napisał:
PiS rzadzil w okresie dobrym dla gospodarki a nie kryzysie. Rzadzil tylko 2 lata i to w egzotycznej koalicji. Wiec byc moze swoich ulomnych zapowiedzi po prostu nie dali rady zrobic. Ja niestety Jarkowi nie ufam i wierze ze ten czlowiek jest wstanie takie dramaty o jakim mowi wprowadzic. Nic nie poradze...
PiS rządził w niezłej sytuacji a PO rządziło w lepszej sytuacji. I to są fakty, tutaj nad Wisłą. Porównaj sobie dochody budżetów. Zważ, a priori, że PiS obniżał podatki i zmniejszał deficyty, zaś PO pomnażało armię urzędniczą, w sytuacji wymagającej natychmiastowych cięć, następnie zamiast reformować podniosło deficyt do 52 mld a teraz podnosi podatki. To nie jest liberalizm. To jest wielka pomyłka. W politycznym interesie PiS jest obecnie pokazanie się jako dobrej alternatywy gospodarczo - przede wszystkim dobrze odebrane będą: obniżenie podatków i reforma. Argumenty o dobrej i złej koniunkturze nie mają większego sensu. Gdy obronisz ich zasadność najwłaściwszą do tego metodą, nie obronisz mimo wszystko PO. 
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie pojmuję, jak deklarując liberalne poglądy możesz skupiać się na takich dyrdymałach bardziej, niż na tym, jak uniknąć bankructwa państwa. Jak możesz myśleć o dziecinnych sporach i przejmować się nimi, podczas gdy Polska wisi w połowie drogi od Afryki zaledwie. Zupełnie nie pojmuję Twojego systemu wartości.

Ale ja za rzadow PiS nie kojarze wiekszej roznicy. Tylko taka ze nie mieli kryzysu socjalistycznego i sie moga teraz wymadrzac. Obnizyli troszke podatki, ok maja u mnie za to plusa.

Ale PiS to niestety nie tylko Gilowska.

W d.. mam ten krzyz i cala ta sprawe, ona mnei tylko zniesmacza, ale PiS SIE TYLKO TYM AKTUALNIE ZAJMUJE, to jak maja mnie oni zachecic jako alternatywa dla PO ?

Niech mnie przekonaja ze beda lepsi a nie bawia sie w mitologizacje bylego Prezydenta.

To nie jest liberalizm.

Bo to jest socjalizm, dla mnie PiS, PO, LSD wszystko partie komunistyczne.

Argumenty o dobrej i złej koniunkturze

Kryzysu nie ma a gospadarki socjal-europy nie leca na ryj ?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ponoć 60-letni przeciwnik krzyża straszył obrońców... granatem. Policja go złapała i ponoć rzeczywiście miał ze sobą granat. :)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Ponoć 60-letni przeciwnik krzyża straszył obrońców... granatem. Policja go złapała i ponoć rzeczywiście miał ze sobą granat. :)
Też o tym czytałam. Może to jakiś okoliczny mieszkaniec co ma dosyć :D
Ta "walka o krzyż" to już raczej walka z czasem i z tym kto ma więcej cierpliwości i uporu, bo idei w tym to już żadnej nie ma. Prawda taka tylko, że Polska znowu się wstydu najadła.
Powinni wziąć ten krzyż w cholerę, rozgonić towarzycho i po sprawie. Cyrk taki, że jeszcze tylko żonglujących małp, kucyków i słoni brakuje.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
 
Ale PiS to niestety nie tylko Gilowska.
Często mówiło się o stylu rządów wew. partyjnych PiS. Nie sądzę, by Gilowska mogła wdrażać swoje zmiany bez poparcia reszty.

Cruel_Woman napisał:
Też o tym czytałam. Może to jakiś okoliczny mieszkaniec co ma dosyć
Ta "walka o krzyż" to już raczej walka z czasem i z tym kto ma więcej cierpliwości i uporu, bo idei w tym to już żadnej nie ma. Prawda taka tylko, że Polska znowu się wstydu najadła.
Powinni wziąć ten krzyż w cholerę, rozgonić towarzycho i po sprawie. Cyrk taki, że jeszcze tylko żonglujących małp, kucyków i słoni brakuje.


Ja się wstydu nie najadłem, Polska zaś wręcz przeciwnie - pokazała światu, że powróciła do dawnych tradycji - mogła się tu odbyć i parada równości i protest radia maryja. Czyż nie jest to prawdziwy liberalizm obyczajowy? Czyż nie jesteśmy tolerancyjni? Pytani turyści podnosili, iż są pod wrażeniem naszej demokracji i wolności słowa, Ci zaś, którzy nie rozumieli konfliktu - nie rozumieli go. W oczach świata mamy raczej powody do dumy - wystarczy umieć to sprzedać, wystarczy przedstawić sytuację w innym świetle. W jakim zatem celu powtarzać, że jest to wstyd?

 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Po pierwsze, sam fakt obnizenia jakiegos podatku prze PiS jeszcze wiosny nie czyni.

Po drugie, nikt sie nie spodziewal ze PO wywali az taki numer...

Po trzecie, to chyba dyskusja nie na temat ;)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Ja się wstydu nie najadłem, Polska zaś wręcz przeciwnie
no to jak w końcu... :p
Tu nie ma co rozumieć, to jest po prostu kolejny bezsensowny spór o "coś". Idę o zakład, że większość z przybyłych protestujących jest tam po to, żeby być w centrum wydarzeń, bądź z nudów. To nie jest nic, z czego można być dumnym... Z konfliktów o nać pietruszki?!
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
no to jak w końcu... :p
Tu nie ma co rozumieć, to jest po prostu  kolejny bezsensowny spór o "coś". Idę o zakład, że większość z przybyłych protestujących jest tam po to, żeby być w centrum wydarzeń, bądź z nudów. To nie jest nic, z czego można być dumnym... Z konfliktów o nać pietruszki?!

Ależ nikt nie każe Ci być dumną z RM. Co jednak zaszkodzi posłać w świat - i w kraj - dobry przekaz o Polsce, zamiast złego? Tak jak pisałem - jesteśmy tak tolerancyjni, że parada miłości mija się u nas z obrońcami krzyża. Można też przemilczeć tych przychodzących pod pałac prezydencki z granatami czy bronią biologiczną, notabene stanowiących zagrożenie dla głowy państwa, w przeciwieństwie do kilku okrzyków "hańba", których wartość militarna jest nagminnie przeceniania.

Powtarzanie, że to wstyd zagnieżdża negatywną spośród możliwych, i równoprawnych, interpretacji, a to buduje narodowy kompleks. Zawsze spoglądaj na jaśniejszą stronę życia, po co się zamartwiać tym, że kilkaset/dziesiątki milionów "broni krzyża"? Zamiast tego te dziesiątki milionów mogą powiedzieć "tolerujemy" na co reakcja będzie inna.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Komorowski udzielil wywiadu w ktorym powiedzial ze upamietnienie ofiar katastrofy jest koniecznie.

Spytany o pomnik przed Palacem stwierdzil ze to dziwne aby akurat mial byc w tym miejscu, bo TAM JUZ JEST POMNIK - Poniatowskiego.

Co na to PiS ?

A no to ze pomnik MUSI BYC W TYM MIEJSCU... (zal)

i kto tu sie z krowa na lby pozamienial ? kto tu jatrzy i nie ma dobrej woli zakonczenia tego cyrku ?

To wygladalby dosc komicznie aby pomnik stanal 10 m od drugiego pomnika, w tamtym miejscu pomnika byc nie moze ze wzgledow czysto estetycznych chocby

To co robi PiS jest juz zwyczajnym warcholstwem...

Moze jeszcze lecha na koniu tam wcisnac, wygladaloby to jakby obaj z Poniatowskim na siebie szarzowali... nielz groteska
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Szczerze mówiąc - nawet nie wiedziałem, że jest tam pomnik Poniatowskiego (nawet na obrazku tego placu nie widziałem). To, że jest pokazuje, że argumenty, że "plac przed pałacem prezydenckim nie jest miejscem na takie rzeczy" okazuje się ostatecznie - nie zgodne z prawdą.
A Poniatowski przecież na rankingach najgorszych królów Polski najczęsciej chyba 1 miejsce zajmuje. (to do argumentu, że Kaczyński nie był dobrym prezydentem).

i kto tu sie z krowa na lby pozamienial ? kto tu jatrzy i nie ma dobrej woli zakonczenia tego cyrku ?
Jedni i drudzy, ale jedni bardziej :) No ale to tylko przecież (jak rozumiem) rzucanie wstępnych haseł na wiwat przed rozpoczęciem negocjacji już prawdziwych.
To tak jak PiS jeździł różne Unijne sprawy negocjować, kiedy to na wiwat pomrukiwał groźnie, a później na wszystko się godził.

Albo jak PiS z Po negocjowali koalicje wsscypólną. Przed kamerami - wszyscy deklarują wielką chęć do ustępstw, podczas negocjacji - wszystko się zmieniało.
Hasła hasłami, negocjacje negocjacjami.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Szczerze mówiąc - nawet nie wiedziałem, że jest tam pomnik Poniatowskiego (nawet na obrazku tego placu nie widziałem). To, że jest pokazuje, że argumenty, że "plac przed pałacem prezydenckim nie jest miejscem na takie rzeczy" okazuje się ostatecznie - nie zgodne z prawdą.
A Poniatowski przecież na rankingach najgorszych królów Polski najczęsciej chyba 1 miejsce zajmuje. (to do argumentu, że Kaczyński nie był dobrym prezydentem).

To nie chodzi o ocene Poniatowskiego tylko o charakter tamtego miejsca. Jest zabytkowy, w tamtym miejscu juz stoi pomnik, wbijac tam z jakims nowym chlamem byloby profanacja tego miejsca.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Powtarzanie, że to wstyd zagnieżdża negatywną spośród możliwych, i równoprawnych, interpretacji, a to buduje narodowy kompleks. Zawsze spoglądaj na jaśniejszą stronę życia, po co się zamartwiać tym, że kilkaset/dziesiątki milionów "broni krzyża"? Zamiast tego te dziesiątki milionów mogą powiedzieć "tolerujemy" na co reakcja będzie inna.
I ty w to wierzysz? Czyli co? Przykrywamy i udajemy za nieistniejące zjawiska jak te?Trzeba przyznać się do tego, że nasz kraj staje się coraz bardziej irracjonalny i bez logiki wszelkiej. Trochę krytyki nie zaszkodzi. Rozumiem, że g***no najlepiej przysypać piaskiem żeby nie śmierdziało. Tak czy owak, tolerowanie głupoty jak dla mnie nie jest wyjściem z sytuacji.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
I ty w to wierzysz? Czyli co? Przykrywamy i udajemy za nieistniejące zjawiska jak te?Trzeba przyznać się do tego, że nasz kraj staje się coraz bardziej irracjonalny i  bez logiki wszelkiej. Trochę krytyki nie zaszkodzi. Rozumiem, że g***no najlepiej przysypać piaskiem żeby nie śmierdziało. Tak czy owak, tolerowanie głupoty jak dla mnie nie jest wyjściem z sytuacji.

Gdybyś miała zaprojektować opakowanie dla mleka - rozrysowałabyś proces produkcyjny, w którym traci ono połowę wartości odżywczych? Czy raczej namalowałabyś uśmiechniętą krówkę, trawkę i słoneczko?
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Rozumiem, że sprzedać naród jak mleko tak? To nie jest najtrafniejsze porównanie. Trzeba umieć godzić się ze słabościami i błędami i przyznawać się do nich.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Co to sie z kobietami dzieje jak chopa brakuje:)

Dobrych Jarek ma agentow.

Mysle ze najlepsza opcja bedzie przeniesienie pomnika Poniatowskiego i wstawienie Lecha na koniu.

Taka jest wola narodu.
 
Do góry