Czy krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego przenieść?

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Robienie takiego nieporozumienia z powodu kawalka drewna postawionego na krzyz jest ABSURDEM.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jeszcze tydz. tej parodi a sam pojade do Wawy, a wtedy spale ten krzyz a fanatykow posle na syberie, zeby sobie w glowach poukladali.
 

lunasz

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
65
Przenieść i to bez dyskusji
kilka osób ,dewocją i szaleństwem pyskuje w imieniu całego kraju>
 

misiekzse

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bydgoszcz
Moim zdaniem to wszystko jest troszkę nienormalne. Czy to straszne że chcą przenieść krzyż do kościoła. Przecież jak widziałem tych wszystkich którzy wielce patriotycznie za krzyżem stanęli i nie pozwolili go ruszyć to mnie poprostu przeraziło. No przecież troszkę trzeba działać rozumem. Po co ma tam stać, jeśli może stać w miejscu (czyli w kościele) w którym łatwiej o jakieś refleksje itp.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
PO sie nie dziwie ze dalej nakreca ten cyrk.

Oficjalnie daja znac kiedy beda isc po ten krzyz i jeszcze zapraszaja dziennkarzy ;)

Trzea bylo o 4 rano bez rozglosu wyslac brygade i krzyza nie ma. Hehe..

ale PiSowi sie dziwie ze nie odwoluje harcownikow, ten cyrk tylko ich dalej kompromituje.. chyba ze ta banda i fanatyczny motloch po prostu wymknal sie im z pod kontroli
 

papa rasialdo

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
289
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
Zachód, Lubuskie, GW
A nie uwazacie czasem ze u nas w kraju z kazdej sprawy (obojetnie co to jest) ktora w jakis sposob jest zwiazana z polityka robi sie szum??? Sprawa krzyza jest wazna bo to wazny symbol od kilku tysiecy lat, rzecz nietykalna a mimo to nawet do krzyza sie przypierd.... Powinni dac juz spokó chociazby ze wzgledu na spokoj zmarlych.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
STOP!!
Jeśli nie jesteś rozsądnym i mądrym człowiekiem nie czytaj tego!!
Czyli, że co? Jeżeli nie jestem na tyle "mądrym i rozsądnym człowiekiem", aby się z Tobą zgadzac, to mam się nie wypowiadac, bo tylko Twoja racja jest słuszna?

Mam nadzieję, że nie, bo to przez takie zaściankowe myślenie zachód się z nas śmieje

Na tym forum są rożni ludzie jedni wierzą w Boga bardziej inni mniej. Bo wiadomo, że wszyscy tak samo nie są w stanie wierzyć.
Na tym forum są różni ludzie, jedni potrafią pisac lepiej, inni piszą gorzej. Bo wiadomo, że wszyscy nie są w stanie tak samo pisac.

Co do ma do rzeczy?! Fora są po to, aby ścierali się na nich ludzie o różnych poglądach i dyskutowali, a nie tworzyli kółko wzajemnej adoracji czy to kościoła, czy ateizmu czy szatana...

Oto nieczyści chcą zbezcześcić naszego bohatera narodowego.
To nie Tobie osądzac, kto jest czysty a kto nie, człowieku. Jeżeli wierzysz chociaż trochę w swojego Boga to powinieneś wiedziec, że zabrania on szkalowania innych ludzi, a wręcz nakazuje "nadstawic drugi policzek". Tak wywiązujesz się z ideałów Twojej wiary - pokory, spokoju, modlitwy w ciszy i zadumie?

I druga rzecz - jakiego znowu bohatera narodowego?! Że kto - Lech Kaczyński? A co on takiego zrobił, że został bohaterem narodowym, pytam się?! Że zginął w katastrofie lotniczej lecąc nad Katyniem? A jak ktoś nie jest prezydentem i rozwala się np. we Francji autobusem i umiera to co - gorszy jest tylko dlatego, że nie był prezydent, i że z tą miejscowością nie wiąże się jakaś historyczna tragedia?

Lech Kaczyński i Ci, co zginęli to żadni wielcy bohaterowie i meczennicy. To zwykli ludzie, którzy zginęli w katastrofie lotniczej... Szkoda ludzi, ale nie róbmy z nich na siłę męczenników i świętych. Należy im się pamięc, jak wszystkim zmarłym tragicznie Polakom.

To będzie ogromny cios dla całego narodu polskiego.
Serio? Wiesz, jakoś poza grupką może z trzydziestu osób, które tam siedzą i jakimiś małymi grupkami rozsianymi po kraju, nikt się jakoś szczególnie tym nie przejmuje. Ludzie mają swoje własne życia, swoje własne problemy i naprawę - ostatnia rzecz, która ich interesuje to to, czy ten krzyż będzie stał pod Pałacem czy pod kościołem...

Nie rozumiem jak przeniesienie krzyża tam, gdzie jego miejsce - czyli do miejsca kultu - ma byc ciosem dla narodu?!

Wszak krzyż jest symbolem Polskości
Byc może dla części Polaków w jakimś tam sensie tak, ale mamy o wiele bardziej znaczące symbole naszej przynależności narodowej - flagę, hymn, godło, język, kulturę (z wyłączeniem religii, którą podpinam pod krzyż), tradycje (też z wyłączeniem religijnych), historię etc. Krzyż to tylko jedna z wielu rzeczy, które mogą się ludziom kojarzyc z polskością. Dla mnie osobiście jest to TYLKO symbol JEDNEJ religii i basta.

jest symbolem uczuć religijnych wszystkich Polaków
A właśnie, że nie. Wielu Polaków albo nie wierzy w Boga, albo deklaruje, że wierzy, ale nie praktykuje. I jestem spokojny, że takich porządnych katolików to jest grubo poniżej 50%...

przede wszystkim symbolem niezależności narodowej
A niby dlaczego?

Watahy chłystków i niewierni przychodzą pod Krzyż tylko po to, aby szykanować krzyż. Te chamy po prostu naśmiewają się ze starych wierzących ludzi, dokuczają im. Jak oni w ogóle zostali wychowani?!
A jak Ty zostałeś wychowany?! Na kogoś, kto nie ma w ogóle tolerancji dla osób myślących inaczej niż KK? Śmiechu warte.
Ja nie mam nic do ludzi mocno wierzących, bez względu na wiek. Ich wiara, ich sprawa. Jednak - uważam, że państwo powinno dawac wszystkim, bez względu na przekonania religijne, po równo praw i obowiazków. Państwo powinno byc świeckie i ustalające prawo na sposób świecki, tak, by każdy mógł ze swoją moralnością o niektórzych rzeczach decydowac. Poza tym - rzeczy, które wygadują te starsze, wierzące osoby są czasami zwyczajnie głupie i stąd śmiech.

Dlatego jeżeli śmiech młodzieży był reakcją na jakieś charakterystyczne zachowanie modlących się to co w tym złego? Jeżeli natomiast Ci ludzie zwyczajnie klęczeli i się modlili, a młodzież przyszła i ich wyśmiała to akurat jestem w stanie się z Tobą zgodzic - zwyczajne chamstwo. Ja tam osobiście wyznaję zasadę - co mnie obchodzi, w co kto wierzy, z kim sypia, kogo kocha, jakie ma przekonania, póki to nie zagraża ani mi ani innym ludziom? Radziłbym Ci tak samo:)

Wzywam do walki o krzyż wszystkich z tego forum. Dzisiaj o 23.00 odbędzie się ostateczna bitwa o krzyż i ja tam będę walczył o ojczyznę. Jeśli ktoś z was mieszka w Warszawie to obecność i czynna obrona krzyża obowiązkowa!! Brońcie wiary naprawdę. Oto nasza ojczyzna upada.
Jakbym mieszkał w Warszawie to akurat poszedłbym ten krzyż zabrac. I nasza ojczyzna nie upada. Nie przesadzaj. To TYLKO krzyż i NIE CHODZI O JEGO ZNISZCZENIE, ale przeniesienie. Krzyż dalej będzie, tyle, że gdzie indziej. Urząd państwowy to urząd państwowy i musi byc w miarę nie-religijny. Albo multi-religijny. Postawcie tam, drodzy katolicy, symbole innych religii to wtedy mogą sobie stac, choc pewnie pielgrzymki będą utrudniały pracę prezydentowi...

Szanuję Twoją wiarę, Wojowniku, ale współczuję Ci fanatyzmu...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Jaja jak berety, takie cyrki to tylko w tym kraju ;)

Najpierw fanatyczny beton... a teraz jakies zebranie totalnych idiotow... kochana dvpokracja :)

Ale druga strona przynajmniej nie jest agresywna...
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Żul z mojego osiedla powiedział mi jakiś czas temu, że wysadzi ten krzyż w cholerę. Włoży bombę w kwiaty i podłoży, i nikt się nie zorientuje że to on.


Także jakby coś tam nagle :cenzura:nęło i huknęło, to się nie dziwcie ;p
 
K

krzysztofandraszak

Guest
A nie uwazacie czasem ze u nas w kraju z kazdej sprawy (obojetnie co to jest) ktora w jakis sposob jest zwiazana z polityka robi sie szum??? Sprawa krzyza jest wazna bo to wazny symbol od kilku tysiecy lat, rzecz nietykalna a mimo to nawet do krzyza sie przypierd.... Powinni dac juz spokó chociazby ze wzgledu na spokoj zmarlych.
Bo Polakom, wbrew pozorom, naprawdę się nudzi...
 

lunasz

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
65
nie może jednak tak być że stawiamy bez zezwolenia-jest prawo,zasady
Krzyz nie jest poświęcony i nie można wymuszać na społeczeństwie zachowania takiego,które nie przynosi chluby lecz wstyd na cały świat.
 

misiekzse

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bydgoszcz
To co się działo dzis w nocy przed pałacem to jedna wielka komedia. Dokładnie, ludziom się naprawde nudzi, jakby nie mieli innych problemów tylko jakiś kawał drewna, a politycy oczywiście na wakacjach.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
jakiego bohatera narodowego ? że niby LK ? :)

ok o zmarłych nie powinno się mówić źle tylko takie małe resume

1. obie strony pozwalają na bezczeszczenie krzyża jako symbolu wiary chrześcijańskiej

2. zarówno jedna jak i druga strona nie mają jakichś rozsądnych argumentów w tej dyskusji

3. większość ludzi przyszła tam dla rozróby show albo z nudów wiadomo motłoch jest rządny krwi sensacji i jest głupi

4. nie PIS a PO jako partii rządzącej jest na rękę ta awantura aby odwrócić uwagę od machlojek i podwyżki podatku (ciekawe ilu z was by wyszło na ulicę jakby benzyna
skoczyła na 5 albo 6 zł ?)

5. o krzyżu pomniku itp. powinien zadecydować właściciel albo rządca danego terenu jeśli takowego nie ma to ten kto postawił ten krzyż

6. jakby nie medialne prowokacje to by nikt nawet nie zauważył że pewnego dnia tego krzyża nie ma
 
Do góry