Czy kawa jest zdrowa?

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Chciałabym zrzucić kilka kilogramów i ogólnie oczyścić organizm. W tym celu znalazłam sobie odpowiednią dietę, ale trzeba w niej zrezygnować miedzy innymi z kawy. Myślałam, że chodzi tu o kofeinę ogólnie i jej jakiś wpływ na odchudzanie, ale jednak ważne jest też odstawienie kawy przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, bo w kawie też się one znajdują. Czy to prawda? zaskoczyło mnie to, lubię kawę, nie przypuszczałam, że mogą się w niej kryć zabójcze substancje...
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Wszystko szkodzi w nadmiarze. Kawa z jednej stron może mieć negatywny wpływ na organizm, a z drugiej może wspomagać. Ja osobiście kawy nie piję (nie licząc tych kilku filiżanek, które zdażyło mi się wypić w wyjątkowych sytuacjach), ale to co mogę polecić, to wykład, w którym uczestniczyłem i który zmienił moje podejście do kawy.
 
K

kasiulaka

Guest
Ja też znalazłam taką dietę i miałam zacząć od dziś, ale nie dałam rady. Musiałam wypić kawę :/ Może jest coś zamiast kawy?
 

oli21

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Opalenica
Kawa jak i inne napoje w dużych ilościach na pewno szkodzą.Ale jakie konkretnie toksyny i inne szkodliwe substancje posiada tego nie wiem.Udałabym się na Twoim miejscu do specjalisty,aby się upewnić.W Internecie też można coś wyszukać,ale czy można mieć pewność?Raczej nie.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
heh na razie do żadnego dietetyka się nie wybieram, a do lekarza nie pójdę zapytać czy kawa jest zdrowa :)
Poszukam coś w necie, jak coś znajdziecie to piszcie, będę wdzięczna.
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Toksyny, o których piszesz, to ochratoksyny wytwarzane przez grzyby Aspergillus ochraceus, znajdują się one nie tylko w kawie, ale też w wieprzowinie, zbożach, winogronie. W dużych ilościach powodują osłabienie organizmu a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do nowotworów. W kawie mogą występować na skutek złego jej magazynowania, dlatego warto zainwestować w dobrą kawę, taką z wyższej półki, wtedy mamy większą pewność, że pochodzi ze sprawdzonego źródła i jest dobrze przebadana.
 

Fudżik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
no niestety kawa nie jest taka zdrowa. A już na pewno nie ta po taniości. Lepiej kupić jakąś droższą, niż tańszą i złapać jakieś choróbsko. Patrzcie co znalazłam: http://www.wiadomosci24.pl/​artykul/​ochratoksyna_239370.html.
 
D

Dziubek_1

Guest
W kawie, jak w większości produktów przetworzonych (naturalnych także) jest trochę substancji które nie są dla naszego organizmu najlepsze. Jak wiadomo kawa kawie nierówna- np. w kawie rozpuszczanej jest tylko 6-8% kawy. Reszta to chemia dodana przez człowieka. Natomiast kawa naturalna nie zawiera drastycznych ilości substancji trujących.
Zajmuje się odchudzaniem ludzi od lat, także polecam detox organizmu przed dietą, ale ja dokładam jeszcze oczyszczanie przewodu pokarmowego ze złogów. Całość w połączeniu z dietą redukcyjną daje świetne efekty. Nie zabraniam podczas detoxu kawy bo kawa jest moczopędna i pomaga w wypłukaniu toksyn z organizmu.
Jedynie picie dużej ilości kawy lub kawy bardzo mocnej może nieco zakwaszać organizm- i to jest jedyny powód jaki przychodzi mi do głowy jeśli chodzi o zakaz jej spożywania podczas oczyszczania z toksyn.
 

Fudżik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
no nie wiem, kawa to ostatni produkt o którym bym pomyślała pod kątem grzbów. nie spodziewałam się. ale wydaje mi się że jak będę mieliła sama dobrą kawę to może zmniejszę jej szkodliwość pod tym względem.
 

oli21

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Opalenica
Co to w ogóle jest ta ochratoksyna?Straszny ten artykuł:/ Straciłam całkowicie ochotę picia kawy,ale wiem,że nie wytrzymam bez niej długo.I jak tu teraz trafić na kawę pozbawioną tego okropieństwa?
 

lelumpolelum6

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wszystko co tanie jest pozbawione dobrego smaku, tak samo w przypadku kawy, dlatego nie przepadam za rozpuszczalną. Nie dość, że nie ma smaku, aromatu prawdziwej kawy, w dodatku zawiera dużą ilością toksyn. Przerzuciłam się na droższą kawę, nie piję jej często bo jest droga ale przynajmniej wiem, że pije kawę a nie jakieś lury ;) Właśnie kawa Cellini jest pozbawiona ochratoksyny.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
wychodzi na to, że lepiej może kupować same ziarna i mielić, ale w sumie i tak nie zobaczymy czy te ziarna już nie są z toksyną, bo ona jest też podobno w zbożach itp. wszystkiemu jest winne złe przechowywanie. Nie słyszałam nigdy o kawie Cellini, to jakaś nowość? bo chyba w marketach jej nie ma, chyba, że to już taka górna półka za ciężkie pieniądze.
 

aniam19872

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja kilka razy piłam kawę Cellini, nie wiem tylko jaki rodzaj, bo moja szefowa ją pija i jak zaprasza do siebie na dywanik to częstuje kawką. W smaku jest bardzo dobra, czy taka górna półka to nie wiem, około 30 zł kosztuje chyba 250 g, to nie jakiś majątek jak na kawę, te zwykłe koło 20 kosztują. O ochratoksynie też nigdy nie słyszałam, może zacznę patrzeć gdzie i ile jej jest, albo zapytam szefową gdzie tą kawę kupuje i będę pić tą zdrowszą.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
znalazłam sobie w internecie sklep gdzie mają tą kawę, u mnie w sklepach nie ma nigdzie. Zamówiłam sobie Crema e Aroma, zobaczymy czy mi zasmakuje. Też jestem zdania, że lepiej wydać troszkę więcej i mieć zdrowszą kawę, dlatego pytałam gdzie tą Cellini kupić.
 
D

Dziubek_1

Guest
Te toskyny są w ilościach śladowych i zdrowy organizm spokojnie radzi sobie z wydaleniem tych substancji poza ustrój. Także spokojnie i bez paniki, kawa to nie trucizna.
 

wachlarz

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
pewnie w herbacie, napojach i sokach też są jakieś toksyny :) najlepiej pic wode mineralną, jeśli chcesz pozbyć się toksyn z organizmu. Ja też lubię kawę i nie wyobrażam sobie zupełnie z niej zrezygnować. Słyszałam, że ona nie ma kalorii (prawie wcale) więc jak pijesz ją bez cukru i z chudym mlekiem to moższ pić ile filiżanek chcesz :)
 
Do góry