Czy jest rok w którym szczególnie chcielibyście się urodzić?

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Czy jest rok w którym szczególnie chcielibyście się urodzić, a niestety zrobiliście to w innym?

Nie chodzi oczywiście o argumenty typu "byłbym teraz młodszy".

Ja na przykład chciałbym się urodzić 4 lata wcześniej, niż to zrobiłem :D

Uważam, że byłbym lepiej dostosowany do obecnych czasów.

Jeśli był taki temat to przepraszam.
 
V

visst

Guest
Z jednej cieszę się, że urodziłem się w tym roku co sie urodziłem, ponieważ teraz technologia idzię do przodu, mogę szybciej, lepiej poznawać tajniki nowych urządzeń. Natomiast spora grupa ludzi w podeszłym wieku np ponad 50 lat nie umieją na przykład obsługiwać telefonów z androidem(moje spostrzeżenia na przekroju kilku miesięcy). A z drugiej żałuję, że się urodziłem w roczniku 94 ponieważ niestety społeczeństwo idzę na psy, każdy patrzy aby się nachapać jak najwięcej kasiorki, większość osób jest dwulicowa i bardzo ciężko jest znaleźć sobie prawdziwego przyjaciela. Wolałbym się urodzić znacznie wcześniej.
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
33
Miasto
pod krą...
Ja bym wolała urodzić się o wiele wcześniej jakieś hm 15-20 lat, aby mieć lepszy start w życiu łatwiej o prace w zaqwodzie po studiach, tańsze mieszkania, mniej zanieczyszczeń i GMO...
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Nie, lubie ten rok w ktorym sie urodzilam i ogolnie uwazam ze ludzie z mojego rocznika sa w porzadku :0
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Przepraszam ale 4 lata co to za różnica?-żadna.Kiedyś marzyło mi się urodzić kilkaset lat temu-być księżniczką,mieć rycerza na białym koniu.....Szybko zeszłam na ziemię, gdy dowiedziałam się że moja rodzina nie ma arystokratycznego pochodzenia,więc mogłam raczej być córką chłopa pańszczyżnianego.Wolę więc moje życie tu i teraz.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Fin de siecle zawsze lubiłam. Napiłabym się z Touluse-Lautrec'iem, a potem rzygalibyśmy do jednego wiadra, spróbowałabym uwieść Rimbauda, tańczyłabym w Czerwonym Młynie, piła absynt z van Gogiem... Fajnie by było.
 

krzychol999

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie chciałbym zmieniać daty swoich narodzin. Zawsze można powiedzieć, że coś dałoby się zmienić, coś możnaby zrobić inaczej.
Lepiej sie nad tym nie zastanawiać :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Tak, chciałabym się urodzić jakieś 9 lat wcześniej. Ale nie chodiz o to, że źle mi się teraz żyje, po prostu chciałabym już zakończyć pewien etap swojego życia, być ustabilizowaną życiowo kobietą.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
W niektórych zawodach rok pracy jest zaliczany jako dwa lata pracy. Nie wiem czy słusznie. To pozwala doznawać więcej wrażeń, zdobywać więcej doświadczeń.
I kiedy się urodziło w jakimś roku i żyło ileś tam lat, to można sobie regulować (odjąć lub dodać lat - tych lepszych albo gorszych, nudnych albo interesujących).
W ogóle tempo życia zależy od sposobu podejścia do niego - można żyć ślamazarnie bądź żwawo.
Aha, to dwojenie lat ma miejsce w zawodach ciężkich, niebezpiecznych z mnóstwem doznań
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Gdybym mogła zmienić datę urodzin...nadal byłby to maj, ale rok zapisywany większymi cyframi.
Nie tylko dlatego, by być młodszą, ale głownie po to, by coś zmienić.
Niestety do tego potrzebna byłaby moja obecna wiedza i doświadczenie, a to jest niemożliwe.
Dlatego muszę zaakceptować obecny stan i ewentualnie marzyć...o tym, co by było, gdybym mogła cofnąć czas.

Temat może być okazją do przemyśleń (wniosków i ewentualnych zmian) dla tych, którzy mają jeszcze sporo czasu.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Tak, chciałabym się urodzić jakieś 9 lat wcześniej. Ale nie chodiz o to, że źle mi się teraz żyje, po prostu chciałabym już zakończyć pewien etap swojego życia, być ustabilizowaną życiowo kobietą.
Ja wiem, czy to tak zależy od wieku..?
Moja przyjaciółka wyszła za mąż jako 19-latka i 25 lat później wiele się u niej (poza przybytkiem dzieciaków) nie zmieniło. Pofarciło się babce pod tym względem, bo część moich koleżanek równolatek (28 lat) już jest po rozwodzie. Ja jestem jakieś 9 lat starsza od Ciebie i nijak nie jestem bardziej ustabilizowana niż 9 lat wcześniej. No, może odrobinkę. ;-)
 

matmask

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja bym chciał się urodzić w czasach gdy światem rządziła muzyka z lat 80. Wtedy to musiały być imprezy.
Jeszcze chciałbym się urodzić w czasach bitwy pod grunwaldem, żeby zobaczyć jak krzyżacy z nami przegrywają :D
 

irek20

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
.... a ja bym chciał cofnąć się z 10 lat wtecz , i inaczej pokierowałbym swoim życiem
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
hmmm... w sumie to jestem zadowolona z mojego wieku :)
ale jeśli miałabym urodzić się wcześniej, to raczej z 300-400 lat do tyłu. PRL odpada, II wojna odpada, dwudziestolecie może, ale też odpada, zabory również, bo większość znanych Polaków przebywała wówczas na obczyźnie, więc raczej bym ich nie spotkała, do tego rusyfikacja, germanizacja... dlatego zostaje okres królów. A z tego okresu wybrałabym czasy Jana II Kazimierza lub Jana III Sobieskiego :)
Wiem, cofnęłam się dość daleko w czasie, ale no cóż, taka nasza polska historia :)
 

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Od dłuższego czasu myślę, że chciałbym się urodzić około roku 1977, żeby z większą świadomością przeżywać to, co działo się na początku lat dziewięćdziesiątych. Chociaż, z drugiej strony, nie wiem, czy nie byłbym za stary, żeby oglądać Ciuchcię, Tik Taka, 5-10-15...


Gdybym był te parę lat starszy, to łatwiej by było z wykształceniem oraz pracą.
 

lokart5151

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak chciałbym żyć w czasach PRL-u i skończyć szkołę średnią. Przynajmniej bym miał wtedy dobrze płatną pracę i potem po upadku tego systemu u nas bym otworzył coś swojego. No ale cóż urodziłem się po tych czasach więc trzeba sobie jakoś inaczej radzić :p
 
Do góry