Czy jest ideał na świecie?

meg

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2005
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka
Zastanawiam się czy jest na świecie ideał człowieka?Patrząc na aktorów w filmach wydają nam się idealni, lecz gdyby spojrzeć za scenę to ujżałoby się zestresowanych zwykłych ludzi z problemami.Każdy z nas ma swojego idola.Niektóży upodobniają się do nich:ubieraja się tak jak oni, mówia identycznie, poruszają się.Są ludzie któży uważają się za chodzący ideał, ale im nie warto ufać bo są zadufani w sobie.Nazywa sie ich Narcyzami.Ale czy jest człowiek bez najmniejszej skazy?Zawsze dobry, pomocny,uczynny?Warto się nad tym zastanowić.Pozdro:* :looka:
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
wedlug mnie nie warto szukac czlowieka idealnego....nie ma ludzi bez wad...wazne jest zeby akceptowac ludzmi takimi jakimi oni sa....
czlowieka musimy sie starac kochac, akcepotwac z wadami,a nie na sile go zmieniac...
 

DoRo

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
224
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jan Paweł II był na pewno ideałem i wzorem do naśladowania, ale był także zwykłym człowiekiem jak my, przecież nie od razu urodził się papieżem, na pewno tak jak wszyscy popełniał jakieś błędy, ale on potrafił je zrozumieć i naprawić, a potem już żadnych nie popełniać... Wracając do tematu to moim zdaniem nie istnieją ludze idealni, co do gwiazd filmowych itd. to media przekazują nam wyidealizowany, nieralny świat, w którym one żyją, dla nich liczy się tylko to jak są odbierane przez innych i robią wszystko, żeby być idelanymi i wiele osób wierzy, że takie są ... Często wyobrażamy sobie , że ktoś kogo np. kochamy jest taki wspaniały, dobry, kochany po prostu idealny, a kiedy okazuje się , że zrobił coś złego, popełnił jakiś błąd jesteśmy wielce zaskoczeni , bo przecież on nie miał żadnych wad, nie mógł tego zrobić nie on. Nie warto więc wierzyć w to, że istnieją idealni ludzie, bo gorzej będzie jeśli w końcu na własnej skórze przekonamy się o tym, że tak nie jest...
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
DoRo masz dużo racji w tym co piszesz,ale jest jedno zasadnicze ale był na ziemi człowiek,który był ideałem i za to został surowo ukarany ,a bvł nim Jezus Chrystus. I też raz zwątpił już na krzyżu.A dalej idąc nie ma może ludzi ideałów,ale są ludzie starający się iść przez życie drogą prostą mamy wiele przykładów nie tylko Jan Paweł II, siostra Teresa , św Kolbe, a ilu bezimiennych ,którzy dzielą się z innymi,może nie są tacy jak ci wielcy,ale też tam w nich jakiś ideał jest taki może malutki niezauważalny, myślę,że w każdym człowieku jest coś co każe patrzeć na świat jednak optymistyczne,sądze,że to kiedyś zaowocuje czymś dobrym.
 

DoRo

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
224
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A ja się z toba nie zgodzę, bo nie w każdym człowieku istnieje,, taki malutki,niezauważalny ideał" jest wielu ludzi, którzy zabijają, kradną, oszukują, itd. i wcale nie mają ochoty tego zmieniać. Żyją tak, bo robiąc takie rzeczy zarabiają na życie albo po prostu sprawia im to przyjemność...
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
HELMUND-ZIOM-a co ty masz takiego idealnego w sobie?Nie masz wad?Na pewno masz.Twoja wada,to jest,hm,troche egoizmu chyba i narcyzmu.Oczywiście żatrem mówię.Tak trzymaj,przynamniej nie masz kompleksów jak ja.
 

Helmud_Ziom

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
--==ChOjEnKi==--
Ribana napisał:
HELMUND-ZIOM-a co ty masz takiego idealnego w sobie?Nie masz wad?Na pewno masz.Twoja wada,to jest,hm,troche egoizmu chyba i narcyzmu.Oczywiście żatrem mówię.Tak trzymaj,przynamniej nie masz kompleksów jak ja.

jestem ideałem z Wadami :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Helmud_Ziom napisał:
jestem ideałem z Wadami :rotfl: :rotfl: :rotfl:
To jest cytat dnia,miesiąca,lat,wieczności,nieksończoności.Tak powinny wszyscy myśleć.Super.Dzieki za to.Przyda się w chwilach załamania.
 

Dorunia

Zobaczymy :D
Dołączył
23 Maj 2005
Posty
1 437
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z błękitu nieba z żaru serc :*:*
no dobra to niech to bedzie naszym mottem , moim zdaniem wlasnie nie ma ludzi idealnych ale ja i tak mowie ze jestem najwspanialsza, najpiekniejsza, skromna , inteligentna itd :rotfl: :rotfl: :rotfl: :] :) POZDRAWIAM
 
Do góry