czy egzaminujący może przerywać omawianie pracy?

ally27

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam
Jutro przede mną egzamin ustny z j. polskiego. Dziś dowiedziałam się, że podczas gdy zdający omawia przygotowaną pracę, egzaminujący przerywa mu i zadaje pytania dot. tego co już powiedział po czym każe kontynuować. Natomiast po skończeniu omawiania pracy przez zdającego, egzaminujący zadaje 3 pytania.
W moim rozumowaniu egzaminujący nie powinien przerywać zdającemu i zachować pytania na koniec. Moje pytanie brzmi: czy egzaminujacy ma takie prawo? Co może robić a czego nie?
Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Od kogo się tego dowiedziałaś? Nie ma czegoś takiego, egzaminujący nie przerywa. Dopiero, kiedy zdający skończy, komisja zadaje pytania, niekoniecznie 3, może być więcej.
 

ally27

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dowiedziałam się tego od znajomych, którzy zdawali dzisiaj. Egzaminujący przerywał im i zadawał pytania.

Jak już wspomniałam jutro mam egzamin i nie wiem czy grzecznie tolerować zachowanie egzaminujących czy też "upominać się o swoje"...
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Cytat z tej strony:

W trakcie prezentacji członkowie przedmiotowego zespołu egzaminacyjnego nie przerywają wypowiedzi zdającego, chyba że zostanie przekroczony limit czasu, w takim przypadku należy poczekać, aż zdający skończy rozpoczętą przez siebie myśl

Na Twoim miejscu zgłosiłabym to np. wychowawcy, bo komisja nie powinna przerywać, przecież to rozprasza.
 

ally27

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
no i teraz pytanie: czy siedzieć cicho i jakoś to zdać, czy robić "aferę" ? - w zasadzie to nie mi się zdarzyło a znajomym i myślę, że to chyba oni powinni zgłosić, ale są już po egzaminie, więc myślę, że poprostu zostawią to tak jak jest.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ja i tak porozmawiałabym z wychowawcą, zapytałabym, co on o tym sądzi i czy da radę to wyjaśnić, no bo tak nie powinno być.
 
Do góry