czy duże słuchawki to lans?

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Cześć, proszę o opinię w sprawie słuchawek, które sobie upatrzyłam. Chcę kupić zamknięte słuchawki Sennheisera, bo dotąd miałam te wkładane do ucha i mimo, że miałam muzykę podkręconą na max, to na ulicy słyszałam wszystko tylko nie ją. http://www.3kropki.pl/p/4/7/sennheiser_hd_238.php Mam to na oku, dobry model, firma jedna z lepszych i cena ok. Tylko wczoraj siostra mi napsuła krwi, mówiąc, że to jest bardzo szpanerski model i będę wyglądała, jakbym kupiła to tylko po to, żeby się lansować. Ja lubię ładnie wyglądać, ubieram się jednak raczej na luzie i mam awersję to epatowania "metkami". Co myślicie ??
 

Attachments

  • big_8485_f6ip.jpg
    big_8485_f6ip.jpg
    6,1 KB · Wyświetleń: 155

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Kupuj se słuchawki jakie chcesz, ja miałam podobne, z tym że słucham muzyki w domu tylko.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Po pierwsze strasznie poci się głowa przy takich , gdy jest ciepło na dworze. Po drugie są one duże, a przez to mało mobilne.

Osobiście posiadam coś takiego: http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=15112 i uważam, że jest to dobry kompromis między a jakością dźwięku (czysty bas, dość dobrze izolują dźwięki otoczenia, ale oczywiście nie tak dobrze, jak słuchawki zamknięte). No i one Ci nie spadną z uszu nawet przy skoku na bungee ;) Te słuchawki które chcesz kupić sa bardzo dobre, ale imo nie nadają się zbytnio do zastosowań "outdoor".
 

Ula192

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
465
Punkty reakcji
0
Miasto
zdolny śląsk
jezeli Ci się podobaja to kup. Wiesz że one sa "zdrowsze" dla uszu niz takie wkladane male. Przez takie duze mniej stracisz słuch niz przez te male, bo dzwiek nie idzie prosto do uszu tylko sie obija o "sciany" ucha a w tych malych dzwiek idzie prosto
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Fajne , to ma służyć dla Ciebie do słuchania , czy jako lans ?? jak kto uważa zależy gdzie chcesz ich używać , a poza tym co Ci zależy na opinii innych , mogą równie dobrze powiedzieć że dla lansu z zwykłej zazdrości
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Takie coś to nie jest szpan.. IMO jest to przejaw melomanii.. Btw. nawet nosząc na je szyi, muzyka jest dobrze słyszalna.. ;) Polecam te słuchawki ze względu na wykonawcę i jakość dźwięku.. ;) Pzdr
 

Salseńka.

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
154
Punkty reakcji
0
Miasto
Wlkp
Takie coś to nie jest szpan.. IMO jest to przejaw melomanii.. Btw. nawet nosząc na je szyi, jest dobrze słyszalna.. ;) Polecam te słuchawki ze względu na wykonawcę i jakość dźwięku.. ;) Pzdr

No dokładnie. Poza tym jest mniejsze ryzyko że mała plastikowa słuchaweczka ulegnie zniszczeniu drugiego dnia po zakupieniu. :p
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
No właśnie przez takie duże słuchawki jest swietna jakośc lepsza od tych małych.
 

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Kupiłam. Nawet nie pisałam tu na forum po to, żeby się zdecydować czy rezygnować, bo już raczej byłam zdecydowana. Tylko tak opinii chciałam zasięgnąć i zrobić ankietę. Bo zdziwiło mnie, że w innych krajach raczej częsciej widzi się duże słuchawki niż małe i nikt nie zwraca uwagi. A tutaj komu mówię, że chcę takie, to się pukają w głowę, albo dokuczają. Miałam je na głowie na razie raz. Byłam zaskoczona jak doskonale izolują. Na ulicy miałam głośność ustawioną na 18 w skali do 30, a ze starymi było 26. Radocha.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ja mam w nosie co ludzie na ulicy mówią, nosze duże słuchawki bo jak dla mnie są wygodniejsze i o wiele lepsze niż te małe, no i dodatkowo w zime w uszy jest ciepło ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Po pierwsze strasznie poci się głowa przy takich , gdy jest ciepło na dworze. Po drugie są one duże, a przez to mało mobilne.
zgadzam się

niektórzy mogą sobie pomyśleć że to dla "lansu", ale najważniejsze żeby tobie odpowiadały. ja takich urzywam tylko w domu, a jak jestem na ulicy nie słucham w ogóle muzyki bo muszę wiedzieć co się wokół mnie dzieje..
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Ja też słucham muzyki w domu, bo: lepiej można się wsłuchac w tekst i muzykę, można słuchac na naprawdę małym poziomie głośności( ja np. na 4 a jest ich chyba z 30) i nie trzeba używać podzielnej uwagi, a skupiac się jedynie na muzyce. Na ulicy: w małym mieście( np. u mnie) Cię wyśmieją( na takie rzeczy nie można zwracac uwagi ;)), głośno słuchasz i pogarszasz sobie słuch, możesz się zamyślić i coś Ci się może stac. Na dużych słuchawkach jest o wiele lepsza jakość, ale mogą Ci się bez przerwy ześlizgiwac. Polecałabym Ci słuchanie w domu.
P.S. Przepraszam, że tak nieskładnie, ale tak wyszło. :)
 
W

wroneczki4

Guest
Jeśli chcesz słuchawki mają Ci służyć do lansu to zaraz Ci wynajdę jakieś za 6000zł+ i wtedy to nawet mi kapcie spadną. Problem w tym, że dużo ludzi nie będzie znało firmy, ale jak już ktoś pozna to leży :p

Mój kumpel ma podobne słuchawki, wszystko byłoby w nich ok, gdyby nie ten rozmiar. W sumie Emo bardzo lubią nosić takie słuchawki, bo to jest "lans".
Nie lepiej kupić Ci jakieś słuchawki douszne, ale te z gumką?
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Cześć, proszę o opinię w sprawie słuchawek, które sobie upatrzyłam. Chcę kupić zamknięte słuchawki Sennheisera, bo dotąd miałam te wkładane do ucha i mimo, że miałam muzykę podkręconą na max, to na ulicy słyszałam wszystko tylko nie ją. http://www.3kropki.pl/p/4/7/sennheiser_hd_238.php Mam to na oku, dobry model, firma jedna z lepszych i cena ok. Tylko wczoraj siostra mi napsuła krwi, mówiąc, że to jest bardzo szpanerski model i będę wyglądała, jakbym kupiła to tylko po to, żeby się lansować. Ja lubię ładnie wyglądać, ubieram się jednak raczej na luzie i mam awersję to epatowania "metkami". Co myślicie ??
Troche pozno wpadlem ;)

Zamkniete sluchawki to dobry wybor jesli tak jak mowisz, chcesz faktycznie slyszec muzyke i po czesci odseparowac sie wszedobylskiego halasu :) Sennheiser - no coz, chyba jedna z bardziej znanych firm, kazdy wie, ze robia dobre sluchawki wiec nieodparcie moze kojarzyc sie to z lansem, ale szczerze mowiac co to kogo obchodzi ? Troche w tym sensie jestesmy w tyle i czasem ludzie patrza na melomanow jak na czubow. Troche to dziwne bo kazdy komu slon nie nadepnal na ucho uslyszy, ze np. sluchawki z marketu kupowane za 50 zl, sa gorsze od takich np. AKG najnizszego, jakiegos starszego modelu (np. K66) za 130-150 zl nie 2x czy 3x, ale 10 - 20x. Dobre sluchawki doceni tylko ten kto je zdarzyl zalozyc na glowe, inni tak czy siak moga patrzec na Ciebie jak na czuba :) Taka jest mentalnosc. Ja za moje dalem 400 zl (takie: http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=32972 , teraz chyba mozna je w okolicach 300 zl kupic) i nie zaluje ani jednej zlotowki wydanej, ale jak powiedzialem dziewczynie ile wydalem to popukala sie w czolo. Ojciec tez sie popukal ... do czasu. Poniewaz mialem te nowe sluchawki wiec oddalem mu moje stare, te wlasnie AKG K66, o ktorych mowilem na poczatku - jak je zalozyl to byl w szoku mimo, ze jakims tam melomanem nie jest. To po prostu slychac.

Ty juz swoje kupilas sluchawki, ale jak ktos mialby ochote na jakies sluchawki "mniej lanserskie" (albo powiedzmy tak - byle kto nie skojarzy tej firmy wiec automatycznie nas o lanserstwo nie posadza ludziska ;) ) to polecilbym wlasnie sluchawki firmy AKG. Uzywam w domu, w domowym studio no i jesli bede zmienial na lepsze to tez beda to akg. W zasadzie juz od najtanszych modeli sa to bardzo wygodne sluchawki, zamiast regulowanego palaka maja ... gumke (ktora w drozszych modelach jest obszyta skorka), ktora zawsze swietnie dopasowuje sluchawki do glowy. Dzwiek - kazdy ma inny sluch, mnie brzmienie AKG bardzo pasuje - jest wywazone, naturalne.

ps. jak ktos nie przepada za sluchawkami zamknietymi i bardziej chcialby wiedziec co sie dzieje wokol to polecam sluchawki tzw. polotwarte - zalety ich sa takie, ze sa wygodniejsze od zamknietych bo nie musza tak opinac glowy, aby odseparowac uszu od otoczenia (a i tak potrafia grac bardzo glosno wiec sila rzeczy moga nas odseparowac od otoczenia), do tego polotwarta konstrukcja sprawia, ze przeplywa przez nie powietrze wiec raz, mozemy miec takie sluchawki kilka godzin na uszach, a i tak glowa nam sie nie zmeczy, a uszy nie spoca. Wady ? w miejscu publicznym to przede wszystkim to, ze inni beda slyszeli to czego sluchamy - moze nie jakos super dokladnie, ale najprawdopodobniej bede w stanie rozpoznac utwor (choc to tez zalezy juz bardziej od konkretnego modelu). No i jak bedziemy grali muzyke ciszej to bedziemy dosc dobrze slyszeli otoczenie - to juz oczywiscie w roznych sytuacjach moze byc wada / zaleta.
 

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Kurka, ale się kiedyś głupotami przejmowałam. Teraz na ulicy co druga osoba ma wielkie słuchawy. Tamtych używam tylko w domu, ale i tak chodzę w ogromnych zenhajzerach po ulicy i nic mnie już nie przekona do noszenia tego małego g. w uchu. Nie cierpię, jak mi coś w uchu siedzi.
 

marta247

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dużo moich znajomych nosi takie słuchawki i wcale nie uważam tego jako przejaw lansu. Na takim sprzęcie dźwięk jest rzeczywiście lepszy
 

Sport-House

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
1
Ja mam bardzo podobne zdanie na ten temat. Raz że jest o wiele lepszy dźwięk,a dwa że ą wygodne podczas noszenia. Nie spadają Ci z ucha,co uważam za bardzo duży plus. To nie jest raczej przejaw lansu.
 

margaritta

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
38
ja mam słuchawki firmy Skullcandy http://www.convict.pl/lowrider,k,115,p,3955.html i jestem z nich bardzoooo zadowolona:) POLECAM tego typu słuchawki.... myzka inaczej brzmi:)
 
Do góry