Czy człowiek może przewidzieć swoją śmierć?

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Czy uważacie, że jest to możliwe by na krótko przed śmiercią człowiek przeczuwał ten zbliżający się koniec (niezależnie od przyczyny)?
Od kilku dni mam takie uczucie jakby to miało nadejść. Czuję, że muszę przeprosić wielu ludzi, okazać im więcej życzliwości (co też zaczęłam czynić) i zrobić coś dobrego. Poza tym co najmniej kilka razy dziennie myślę o śmierci, ale z takim spokojem jakby to miało być wyjście na zakupy. Nie boję się a wręcz wewnętrznie jakby jej oczekuję.
Jest to dziwne, bo dzięki temu wszystkiemu od tygodnia żyję jak zupełnie inny człowiek i ciężko mi to wyjaśnić.
 

OneSecond

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
Czasami wrazliwe jednostki zbyt duzo sobie wyobrazaja. Tym bardziej kiedy temu towarzyszy mlodosc.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Hailie - Melancholio,
kto nie wlezie pod walec drogowy, aby jego przeczucie okazało się trafnym, ten łatwo stwierdzi, że smutek mija bez przekroczenia progu światów.
Te przeczucia są z reguły powodowane przez temperament, jakieś dołujące wydarzenia. Nie wygłupiaj się i nie narażaj, a przeczucie minie aż do pojawienia się następnego.
AZ przeprosiny (nawet spowiedź) nigdy nie zaszkodzą.
Czuj duch!
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Raczej nie sądzę, by to było możliwe do przewidzenia. Ot, natłok myśli tego rodzaju sprawia, że masz takie wrażenie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Z całą pewnością zbliżającą się śmierć przweczuwają ludzie w podeszłym wieku,których czas już się kończy.Miałam wielu podopiecznych,pacjentów,którzy twierdzili,że odchodzą,że przykładowo nie dorzyją kolejnych świąt czy urodzin i faktycznie tak się działo.To samo dotyczy ludzi śmiertelnie chorych-nie sądzę jednak,aby zdrowa młoda osoba mogła czegoś takiego doświadczać,raczej doszukiwałabym się tu depresji czy innych problemów psychologicznych.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Thyme napisał:
Ot, natłok myśli tego rodzaju sprawia, że masz takie wrażenie.
Właśnie w tym sęk, że to nie są myśli a pewne uczucie w środku. Nie wiem jak to opisać. Może swego rodzaju intuicja?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Hailie napisał:
Od kilku dni mam takie uczucie jakby to miało nadejść. Czuję, że muszę przeprosić wielu ludzi, okazać im więcej życzliwości (co też zaczęłam czynić) i zrobić coś dobrego. Poza tym co najmniej kilka razy dziennie myślę o śmierci, ale z takim spokojem jakby to miało być wyjście na zakupy. Nie boję się a wręcz wewnętrznie jakby jej oczekuję.
Jest to dziwne, bo dzięki temu wszystkiemu od tygodnia żyję jak zupełnie inny człowiek i ciężko mi to wyjaśnić.
A może Ty już "umarłaś" ... w jakims sensie.

Nadzieja , wiara , jakieś warości ? , może coś zostało zatracone ?

Została bezsilność , chcęć uszczęśliwiania innych , poztawienie po sobie "ciepłego śladu na czyjejś dłoni" . nie , nie chodzi o mocz xD

Albo po prostu , nudzi Cię wszystko i poczułaś chcęć zmiany czegość w swoim życiu. Zmiany stylu swojego życia.

Co do pytania zawartego w temacie , nie sądzę by było to możliwe chyba ,że jesteś samobójcą.

 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
sewanna napisał:
nie sądzę jednak,aby zdrowa młoda osoba mogła czegoś takiego doświadczać,raczej doszukiwałabym się tu depresji czy innych problemów psychologicznych.
Nigdy nie wiemy co w nas "siedzi". Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne to cierpię na pewnego rodzaju chroniczne bóle, ale nie będę się tutaj rozwodzić. Zaznaczę iż nie czuję się przygnębiona z powodu moich przeczuć, tylko spokojna.

Obecny tryb życia powoduje iż również młodzi ludzie umierają nagle, o czym warto pamiętać.



ForeverYoung napisał:
Co do pytania zawartego w temacie , nie sądzę by było to możliwe chyba ,że jesteś samobójcą.
To akurat nie jest rozwiązanie.
No cóż, poczekam. Przecież i tak nie mam wpływu na to co się wydarzy.

Na różnych stronach są historie, gdzie ktoś przygotowywał się na swoją śmierć, bo podświadomie czuł, że to się zdarzy lub jakaś osoba z jej otoczenia. Czasem ten moment może się przyśnić i stać się rzeczywistością. Jednak tak naprawdę nie wiadomo ile w tym prawdy.
Chciałam poznać Waszą opinię, dziękuję za odpowiedzi.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
"Przeczucia" ludzi starych o odejściu przed dośćodległym terminem są innej natury - wynikają z braku chęci życia albo z dokuczliwości zdarzeń albo z ich braku zdarzeń - "już wszystko było, nic nowego nie będzie".

Autorze, daj znać, jak ci spleen przejdzie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Hailie napisał:
Obecny tryb życia powoduje iż również młodzi ludzie umierają nagle, o czym warto pamiętać.
Nie sądzę,aby nagłą śmierć można przewidzieć -chyba,że zaczniemy mówić o zdolnościach nadprzyrodzonych czy innych cudach do których mam spory dystans.



Hailie napisał:
Na różnych stronach są historie, gdzie ktoś przygotowywał się na swoją śmierć, bo podświadomie czuł, że to się zdarzy lub jakaś osoba z jej otoczenia. Czasem ten moment może się przyśnić i stać się rzeczywistością.
Właśnie w takie historię bardzo powątpiewam,ale realistycznie podchodzę do życia,rozumiem,że niektórzy czują inaczej.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Hailie napisał:
Czy uważacie, że jest to możliwe by na krótko przed śmiercią człowiek przeczuwał ten zbliżający się koniec (niezależnie od przyczyny)?
Moim zdaniem jest to możliwe. Mozliwe jest również, że w chwilach dużego zagrożenia życia przewija się nam nasze życie w obrazach. I są one tak realne, że aż trudno to wytłumaczyć..
 
Do góry