Czy ceny z kosmosu w sklepach to nie przypadkiem robota Niemiec i Francji?

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
wybory w Austrii wygrała Austriacka Parta Ludowa czyli rządząca do tej pory chadecja - coś jak CDU niemiecka
Nowy szef tej partii zmienił charakter tej partii z lewicowej na bardziej prawicowy.
Koalicję zawiąże Partią Wolności.
Nie wykluczał z nią koalicji a dawniej
nie współpracowali by z nią .
Może wybrać koalicję Socjalistami lub Partią Wolności.
Prawdopodobna jest ta druga opcja.
Pokazał takie same poglądy co Partia Wolności.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
po czym rozwiązał partię i założył mundur SS

chłopie weź czasem przestań bajdurzyć bo to przestaje być śmieszne a zaczyna żałosne
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Poczekamy jeszcze z 10 lat to problemy się skończą. Już tam po pustyni lewym bokiem idzie kolejna fala "nowych niemców". Na miejscu polaków to zaczął bym już pogłebiać Odrę i zaczął hodować choć by piranie.
Za 20lat będzie takie imprezowo z Islamem w EU że gdyby mógł to wtedy zobaczyć Adaś Hitler to by w kompleksy wpadł.
SS przy tym co nas w przyszłości dzieki niemcom czeka to pestka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
piranie w tym klimacie ? powyzdychają

a Hitler akurat kumplował się z Islamistami, bo obie strony były antysemickie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Hitler raczej szukał "kolesiostwa" i poparcia i zakładam sie że jak by juz wydymał Islamistów a zwolniły by sie komory w obozach to zajął by się także nimi.
Hitler miał jeden cel: czysta europa + wzorowy typ człowieka. Gdyby udało mu się z Ruskimi to w dalszej kolejności poszedł by na Turcję i resztę południowców.
Hitler + Islam to takie dzisiejsze PO+PSL.
 
S

serwor

Guest
pan k napisał:
Rolniczy za nadwyżkę są karani. Czystej postaci widać to postaci mleka . Prowadzono bardzo niskie limity . Za nadprodukcję byli karani. Ten limit bardzo szybko przekraczali. Teraz rezygnowano limitów . Brakuje mleka i za zmniejszenie produkcji na wiele produktów płacono dotację by zmniejszono
Możesz to jakos napisac tak aby można było to zrozumieć?
W 2015 roku zlikwidowano limity mleka. To dopbrze czy żle? Czy ty nie rozumiesz człowieku że albo limity albo dopłaty?
Dopłata to rekompensata za limity!
Czy ty chciałbyś brak limitów i dopłaty?! Przecież wtedy zalała by nas rzeka mleka.
Kurde sam bym kupil krowy i sprzedawał mleko, tylko kto by to kupował? Mleczarnie by musiały miec dopłaty bo przecież by tego nie sprzedały.
A więc ja jako socjalista muszę ci wytłumaczyć albo limity i dopłaty albo wolny rynek. Nie można miec i tego i tego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie czepiaj się Pana K, to biedny zagubiony specjalista od pisania manifestów
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
wyjdźmy z UE to dopiero zobaczymy jak jest słodki

każdemu chętnemu do wychodzenia zadam podstawowe pytanie: co zrobimy po wyjściu jak zdecydowana większość naszego eksportu idzie do UE ? dokąd wtedy będziemy eksportować ?
Rozsmieszasz mnie, ja nie jestem wrogiem UE ale wiesz mi, nie było UE a eksport i import istniał.
UE chce eksportowac do Polski i odwrotnie.
A co do inflancji, oczywiscie wzrosła, bo wczesniej była nawet deflacja.
Tylko widzisz deflacja swiadczy o zapasci gospodarczej. Tam gdzie jest deflacja nie ma wzrostu gospodarczego.

Przyczyny deflacji
Wśród przyczyn deflacji wymienia się:
 

Pan Trader

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Poczekajmy jeszcze rok dwa i wszystko w UE się wyjaśni, od muslimów po rezygnacje kolejnych państw z UE.
Bitcoin namiesza w gospodarce i dopiero zobaczą jak niestabilna jest UE, skończą się fundusze na obcokrajowców i zaczną szukać innego wyjścia z sytuacji, co dla Nas zwykłych normalnych obywateli może się źle skończyć. Im szybciej kraje członkowskie zareagują na to co się dzieje w tym całym systemie tym lepiej. Myślę, że my Polacy będziemy krajem który pokaże jak przejrzeć na oczy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze, mój przyjacielu oczywiście że przed UE też był import i export. A pamiętasz co exportowaliśmy w PRL ? wódkę i węgiel
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Świąteczne promocje... kuźw!!
Widzieliście co zrobiło Euro AGD po 01.12 ??
Akurat obserwowałem rynek chcąc kupic kilka rzeczy do komputera.
Karta graficzna która kosztowała 139,90 kosztuje 199,90.
Dysk który kosztował 339zł kosztuje 419zł.
I takich przykładów mozna zapodać dziesiątki...
Niech ich nie powiem co strzeli!
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Prawdopodobnie Przedmówca nigdy nie słyszał że ceny za podzespoły do komputera wynikają z przelicznika "z dolara na złoty"
Jeśli do tego Dodamy sklepowe marże to Mamy co Mamy i być może za niektóre rzeczy taniej jest na Zachodzie w euro płacić niż w Polsce w złotówkach. Tylko ja bym chciał tam "spotkać" kartę graficzną za 50 euro jak pisze zdziwiony autor.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Co Ty gadasz chłopie. Wszystkie ceny w sklepach poszły w górę. Tutaj na Wawrze istny cyrk. Wszystko w sklpeach typu Simply, Lidl i podobne minimum o 20-30gr. poszybowało właśnie w górę. Wszystko!
I co ma z tym wspólnego kurdę dolar? Co ma wspólnego dolar z producentem maki pod Warszawą? Albo hurtownią z cukrem?
Karta VGA kosztowała 139,90zł i było dostepnych ich ponad 200szt. przez calusieńki rok i teraz mam wierzyć w to że dolar łapy w tym maczał i karta akurat na święta poszybowała do 199,90zł?
To o ile ten dolar poszedł w górę że sprzęt podrożał o aż 41% ?????
A Ty nie wiesz że te wszystkie Mediamarkty, Auchany i inne to Niemcy i Francuzy?
Naprawdę nie kumasz tematu?
 
Do góry