Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mi pomagał ale coś mi się zadziało i teraz mam wzdęcia po produktach z błonnikiem, od razu mówię że piję dużo wody więc to nie to
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
A może za bardzo się faszerowałaś? Co konkretnie brałaś? Napewno trzeba stosować się do zaleceń z ulotki a nie żyć w przekonaniu - im więcej zjem produktu, tym szybciej zadziała :) Ja poczytałam trochę i np. jesli chodzi o colon to zalecają łyżeczkę rozrobioną z wodą i jeszcze popitą szklanką wody 2 razy dziennie. A później można schodzić do 1/2 łyżeczki. Także są to małe porcje.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
ToLa01

Wielkie dzieki ! za informacje ja chyba skieruje swoje zainteresowanie ku hepato bo z tego co mi już lekarz mówił jakiś czas temu powinnam brać coś co wspomorze mi jej regeneracje.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Osmiorniczka napisał:
aifoza- a możesz mi z ciekawości powiedzieć czym się rózni colon c od innych bo chyba na internecie widziałam że jest ich pare rodzai i zastanawiałam się nad kupnem jednego z nich tylko nie wiem który byłby najlepszy dla mnie.
Jeżeli odchudzasz się bądź masz w planach to kup sobie colon slim , oprócz cykorii ma dużo błonnika, pijesz przed posiłkiem i nie odczuwasz tak głodu :) Są też wersje colon, które min dbają o wątrobę, serce. Zależy co Ciebie interesuje :)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Jednak kupiłam ten



Bo tak jak pisałam wyżej myslałam o czyms co dadatkowo pomoże mi troszke (odbudować) wątrobę że tak to ujmę. Ale dziekuje Aifoza za informacje bo naprawdę mi się przydało.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Osmiorniczka napisał:
Jednak kupiłam ten



Bo tak jak pisałam wyżej myslałam o czyms co dadatkowo pomoże mi troszke (odbudować) wątrobę że tak to ujmę. Ale dziekuje Aifoza za informacje bo naprawdę mi się przydało.
jakie dawki dzienne przyjmujesz? to twoj pierwszy błonnik?
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Istny Diabel napisał:
Jednak kupiłam ten



Bo tak jak pisałam wyżej myslałam o czyms co dadatkowo pomoże mi troszke (odbudować) wątrobę że tak to ujmę. Ale dziekuje Aifoza za informacje bo naprawdę mi się przydało.
jakie dawki dzienne przyjmujesz? to twoj pierwszy błonnik?
Ogólnie zalecają przyjmować 2 razy, przed jedzeniem i nie przesadzać z ilością.



aifoza napisał:
aifoza- a możesz mi z ciekawości powiedzieć czym się rózni colon c od innych bo chyba na internecie widziałam że jest ich pare rodzai i zastanawiałam się nad kupnem jednego z nich tylko nie wiem który byłby najlepszy dla mnie.
Jeżeli odchudzasz się bądź masz w planach to kup sobie colon slim , oprócz cykorii ma dużo błonnika, pijesz przed posiłkiem i nie odczuwasz tak głodu :) Są też wersje colon, które min dbają o wątrobę, serce. Zależy co Ciebie interesuje :)
Ja chyba zdecyduję się na slim :)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Istny Diabel

Dokładnie tak jak pisała Tola stosuję go według zaleceń na opakowaniu czyli 2 razy dziennie i jest to mój pierwszy błonnik wcześniej stosowałam płatki któłre się je z mlekiem ale są tak paskudne że..... uhhh ;) potem starałam się jeść płatki owsiane ale też mi nie podeszły także ostatecznie zdecydowałam się na suplement diety.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Osiorniczka przybijam piątkę! Z tym, że ja jednak na slim postawiłam :)
 

Attachments

  • 17204374_1473889665954935_1494693489_n.jpg
    17204374_1473889665954935_1494693489_n.jpg
    20,4 KB · Wyświetleń: 0

amorka009

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2017
Posty
43
Punkty reakcji
0
podkreca metabolizm zwiekszajac perystaltyke jelit. ponadto jest wypełniaczem
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
No powiem Wam dziewczyny, że ja już 5 dni piję i czuję różnicę. Rzeczywiście jelita zaczynają lepiej pracować i powoli znika wydęcie brzuszka :) Aż ciekawe co będzie dalej. Czuję, że to dobra droga :)
 

Dieta dukana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
amorka009 napisał:
podkreca metabolizm zwiekszajac perystaltyke jelit. ponadto jest wypełniaczem
Trzeba tez pamiętać, że istnieją również takie schorzenia, w których błonnik pokarmowy jest wręcz nie wskazany – i to ze względu na dokładnie te same właściwości, z uwagi na które jest zalecany w innych schorzeniach. Do takich chorób należą:
  • Stany zapalne żołądka, jelit, trzustki i dróg żółciowych
  • Wrzody żołądka i dwunastnicy
  • Fizjologiczne zaburzenia spowodowane niedoborem składników mineralnych
  • Niektóre choroby zakaźne
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Zgadzam się z koleżanką ToLą :) ja stosuję colon już troszkę dłużej i róznice czuc nie tylko w tym ze mniej się je , lepiej pracują jelita to jeszcze brzuch jest zdecydowanie mniej napuchnięty / nabrzmiały. Nawet mój chłopak się namówił na wersje dla mężczyzn :D może jak mi się skończy mój to skuszę się na wersje slim.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Mam i ja :) Opakowanie jest spore, smak mi pasuje i głodu nie odczuwam jak wypiję :)
 

AgaO

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Z czego najlepiej pozyskiwać błonnik jezeli chodzi o pozywienie? nie chce lykac zadnych tabletek, poza tym nie moge bo mnie maz chyba zabije :D
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Zbyt duża dawka błonnika działa odwrotnie, można dostać takich zaparć, że hej! Lepiej pić herbaty na trawienie, albo zieloną herbatę.
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
Oczywiście nie mozna przesadzić, ale pomaga w rozsądnych ilościach:) Odpowiednia dieta i ruch i efekty będą, chociaż ja i tak wspomagam się jednym takim suplementem dla szczupłej sylwetki
 

cercei

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
KotPad napisał:
Oczywiście nie mozna przesadzić, ale pomaga w rozsądnych ilościach:) Odpowiednia dieta i ruch i efekty będą, chociaż ja i tak wspomagam się jednym takim suplementem dla szczupłej sylwetki
Mogę zapytać jakim?
Ja stosuję colon slim, zgodnie z zalecaniami na etykiecie i nie mam problemów, o których pisze tananek, pozbyłam się zaparć, uczucia ciężkości i krępujących wzdęć. Ale pamiętam by pić dużo wody przy tym i biorę błonnik rano. We wszystkim najważniejsze jest zachowanie równowagi z niczym nie wolno przesadzać :).
 
Do góry