Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

L

libelule

Guest
błonnik jak najbardziej pomaga, reguluje trawienie i przeciwdziała zaparciom. Polecam taki http://dieta-cambrid...ea/blonnik.html można go dodawać do wszystkiego a to bardzo wygodne w trakcie odchudzania ;)

No ja właśnei jestem podobnego zdania - sam w sobie nie odchudza, ale regulując trawienie i przyspieszając przemiane materii pomaga przy odchudzaniu. Bo prawidłowe odchudzanie to kombajn różnych technik - samo jedzenie błonnika nie pomoże - tak samo, jak nie pomoże samo jedzenie owoców czy czerstwego chleba - dlatego tak ważne jest, żeby dieta była zbilansowana.
 
K

kamilla001

Guest
błonnik jak najbardziej pomaga w odchudzaniu, jednak polecam spożywanie większej ilości produktów z zawartością błonnika zamiast łykanie tabletek, ponadto trochę ruchu i efekty napewno będą w postaci utraty kg. Ja poza zmianą nawyków żywieniowych popijam sobie yerba mate - dzięki której jeszcze szybciej osiągnęłam docelową wagę, poza właściwościami odchudzającymi zawiera wiele innych cennych składników i właściwości, regularne picie napewno nie zaszkodzi, yerba jest świetnym zamiennikiem z kawą - polecam poczytać o jej właściwościach na portalu http://yerba-mate.org/
 

Marzena_Czarnocka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Jestem również zwolenniczką błonnika naturalnego, zawartego w pożywieniu. Poza tym jego nadmierna ilość też może mieć nieprzyjemne skutki uboczne w postaci niestrawności. Błonnik skutecznie pomaga osobom z zaparciami, ale warto pamiętać, że takie działanie ma również siemie lniane. Aby bilansować indeks glikemiczny pożywienia z większą ilością cukrów, warto również sięgać po otręby. Polecam lekturę artykułu: http://www.organicmarket.pl/w-niedomaganiach-ukadu-pokarmowego/258-ywienie-w-zaparciach
 
Z

Zaneta19

Guest
Sama borykałam się z problemem nadwagi. Jednak znalazłam w walce z zbędnymi kilogramami prawdziwego "sojusznika". NOPALIN firmy CaliVita to preparat zawierający nopal - roślinę , która zawiera duże ilości witamin, składników mineralnych oraz błonnika. A jak wiadomo błonnik odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. "Zabija" on uczucie głodu, a przy czym jest zdrowy. Dlatego też jest on podstawowym składnikiem każdej diety. Po zastosowaniu "Nopalinu" miałam mniejszy apetyt, częściej również chodziłam do łazienki (zwiększa on bowiem wypróżnienie), dzięki czemu pozbywałam się trujących toksyn. A co najważniejsze nie byłam ani zmęczona czy senna. Czułam się tak jak zwykle, a kilogramy uciekały. Czyli w sumie czułam się lepiej Opakowanie zawiera aż 200 tabletek, co pozwala na długotrwałą kurację, a co za tym idzie jest ona skuteczniejsza. "Nopalin" w przeciwieństwie do innych produktów jest zdrowy dla naszego organizmu, nie wyniszcza go. Ba, on dostarcza mu jeszcze dodatkowych witamin i niezbędnych składników. Także myślę, że już wiecie jak radzić sobie z nadwagą.
Tutaj macie link do sklepu, gdzie ja dokonałam zakupu: http://www.vitero.pl/pl/p/Nopalin-blonnik-200-tabl./132
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Błonnik działa jak miotełka na jelita, wymiata wszystko co się w nich znajduje, czyli działa przeczyszczająco na jelita. A druga sprawa taka że zapycha żołądek bo w połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku i to jest tyle, od samego błonnika nie schudniesz a błonnik to podstawa na codzień ale nie tylko podczas diety ale przez całe życie codziennie. Jest tak samo ważny jak witaminy minerały czy też węglowodany, białko czy tłuszcze, to po prostu musi się znaleźć w jadłospisie produkty błonnikowe :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Niedawno za namową koleżanki kupiłam sobie Jeliton, ze względu na to, że zawiera dużo błonnika a także ma właściwości oczyszczające. Nie dawno zrzuciłam parę kilo i staram się utrzymać wagę.
 
N

nianiaSweet

Guest
kazdy kto chce schudnac powinien wiedziec, ze blonnik to podstawa bo oczyszcza organizm i pomaga w odchudzaniu
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Błonnik z pewnością pozytywnie wpływa na organizm i faktycznie ułatwia odchudzanie, bo łatwiej pozbyć się resztek i zanieczyszczeń z jelit. Ważne, żeby błonnik był naturalny i miał tylko działanie mechanicznie.
 
K

kargin

Guest
Ranking najlepszych produktów na odchudzanie z ocenami - http://tabletkina-odchudzanie.pl/

Uważajcie po jakie produkty sięgacie, niestety, ale zdecydowana większość produktów nie ma żadnej wartości.
Unikajcie takich produktów, sprawdzajcie składy - naprawdę łatwo można sobie narobić problemów.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja błonnik stosuję głównie dlatego, że mam problem z regularnym wypóżnianiem się. Zazwyczaj stawiam, na błonnik w 100% naturalny taki np. jak Jeliton. on właśnie działa tylko mechanicznie na jelita nic nie ma chemicznego. A czy pomaga w odchudzaniu, myślę że napewno coś pomaga, ja chyba ciut schudłam odkąd udało mi się wejść na regularny rytm :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Myślę, że pomaga bo pęczniejąc w żołądku zmniejsza uczucie głodu i dzięki temu jemy o wiele mniej.
 
K

kargin

Guest
Mniejsze uczucie głodu miałam dopiero kiedy wprowadziłam sobie tabletki Foreverslim. Wcześniej żaden środek takich efektów nie dawał. Generalnie sam fakt, że dalej mam możliwość noszenia starych ciuchów, z czasów studiów, że wyglądam już atrakcyjnie i nie wstydzę się pojawić na plaży ma dla mnie ogromne znaczenie. Coraz bardziej jestem przekonana, że otyłość jest jedną z najgorszych chorób.
 

janina35

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
jaka29 napisał:
Ja błonnik stosuję głównie dlatego, że mam problem z regularnym wypóżnianiem się. Zazwyczaj stawiam, na błonnik w 100% naturalny taki np. jak Jeliton. on właśnie działa tylko mechanicznie na jelita nic nie ma chemicznego. A czy pomaga w odchudzaniu, myślę że napewno coś pomaga, ja chyba ciut schudłam odkąd udało mi się wejść na regularny rytm :)
Faktycznie błonnik może wspomagać odchudzanie, zwłaszcza taki jeliton oczyszczający jelita ze złogów. Kiedyś próbowałam owsiany, ale to był jakiś proszek, który praktycznie tylko barwił wodę, nie smakował najlepiej.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Fajne te przepisy, zawsze to jakieś urozmaicenie bo picie jogurtu z błonnikiem kilka razy dziennie zawsze tak samo smakuje :)
 
D

Dobrawa

Guest
Oczywiście, że pomaga i nie tylko w odchudzaniu, ale i w poprawie funkcjonowania organizmu. Wspomaga prawidłową pracę jelit. Stosuje i bardzo fajnie się sprawdza. Kupuje w większym opakowaniu i tak jak jest zalecane mniej więcej używam 2 łyżeczki od herbaty dziennie. Dodaje do picia lub też do jogurtu. A kupuje taki:

cambridge_blonnik_4936.jpg
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Dobrawa napisał:
Oczywiście, że pomaga i nie tylko w odchudzaniu, ale i w poprawie funkcjonowania organizmu. Wspomaga prawidłową pracę jelit. Stosuje i bardzo fajnie się sprawdza. Kupuje w większym opakowaniu i tak jak jest zalecane mniej więcej używam 2 łyżeczki od herbaty dziennie. Dodaje do picia lub też do jogurtu. A kupuje taki:

cambridge_blonnik_4936.jpg
Ale to u konsultanta kupujesz ten błonnik? Nie załapałam, że jesteś na DC :) Jak dawno? Jak efekty?
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dodałam sobie Jeliton do jogurtu. i zdecydowanie to będzie to co stale rano będę powtarzać :) smakuje super i jest naprawdę bardzo sycące.
 
D

Dobrawa

Guest
samba_mamba napisał:
Oczywiście, że pomaga i nie tylko w odchudzaniu, ale i w poprawie funkcjonowania organizmu. Wspomaga prawidłową pracę jelit. Stosuje i bardzo fajnie się sprawdza. Kupuje w większym opakowaniu i tak jak jest zalecane mniej więcej używam 2 łyżeczki od herbaty dziennie. Dodaje do picia lub też do jogurtu. A kupuje taki:

cambridge_blonnik_4936.jpg
Ale to u konsultanta kupujesz ten błonnik? Nie załapałam, że jesteś na DC :) Jak dawno? Jak efekty?
Moja przyjaciółka jest na tej diecie i kupiła dla mnie błonnik. Efekty diety są zaskakujące. A Ty na niej jestes?
 
Do góry