Czy blizny można tatuować?

kamilian

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
z karuzeli
Kilkanaście dni temu doznałem dość poważnego poparzenia ręki. Sprawa jest o tyle gorsza że po poparzeniu 3-go stopnia napewno zostanie mi niefajna blizna.. Zastanawiałem się czy dobrym (i możliwym) rozwiązaniem byłby tatuaż. Wie ktoś czy można tatuować blizny?
Dodam że chodzi o dłoń, nadgarstek i przedramie lewej ręki..
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
narazie musisz sie wstrzymac z tatuazem.
nie moze byc na, ze tak powiem, swiezej bliznie.
najlepiej bedzie jak zaopatrzysz sie w jakies masci na oparzenia.
wtedy blizna nie bedzie az tak duza.
 

kamilian

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
z karuzeli
Mi sie wydaje, ze na bliźnie to w ogóle nie można robić tatuażu..
własnie nie mogę znaleść żadnych konkretnych informacji na ten temat, ale gdzieś słyszałem że jest to możliwe po zakończeniu leczenia kiedy rana się zagoiła. Raczej potrzebna będzie konsultacja z chirurgiem lub dermatologiem.
Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat proszę pisać..
 

Attachments

  • bw40.jpg
    bw40.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 138

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
To może coś na ten tamat słyszałam że czerniak rak itp. itd.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Żaden profesjonalny i szanujący się artysta studia tatuażu nie zrobi Ci tatuażu na bliźnie. Poza tym nawet jak kogoś takiego znajdziesz to blizna nie ma takich właściwości jak skóra, jest mniej sprężysta itd. więc ten tatuaż nawet jak na początku będzie ładnie wyglądać to później może Ci się zlać w jeden czarny bądź niebieski kleks i to już w ogóle będzie wyglądać okropnie. Ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał z jakąkolwiek decyzją do czasu aż rana Ci się całkowicie nie zagoi i wtedy zobaczysz co i jak, może wcale nie będzie tak źle.
 
Do góry