Człowiek idealny

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Tak zastanawiałam się gdzie to umieścić i myślę, że dział 'psychologia' będzie do tego najodpowiedniejszy (jak nie proszę o przeniesienie ;) )

Otóż tworzymy opis człowieka idealnego. Jaki powinien być, jak postępować, co robić, a czego nie itp.

Zapraszam do dyskusjii
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Nie ma ludzi idealnych. Każdy ma inny wyimaginowany schemat perfekcyjnego człowieka, dlatego nie jest możliwe jednoznaczne określenie cech. Po prostu.
Ale według mnie, idealny człowiek powinien przede wszystkim być szczery, pozytywnie nastawiony do ludzi i szybko łapał z nimi kontakt ;)
 

Penelope

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
to zadanie jest nie do wykonania, chyba, że przepytasz wszystkich ludzi ..hmm...i tak sie nie da!!

pozdrawiam szczere chęci...
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Sama nie jestem idealna, więc wymaganie idealności od innych byłoby hipokryzją, ale zakładam, że chodzi o zabawę ;)
Idealny człowiek, to człowiek umiejący okazać emocje kiedy trzeba i opanować je kiedy trzeba, uczuciowy, życzliwy w stosunku do innych ludzi, szanujący innych i respektujący ich wyznania, poglądy itd., w miarę kulturalny (dziękuję/przepraszam, przeklinanie może nawet być ...), mający jakieś zasady moralne i stosujący się do nich, posiadający własną osobowość niezmieniającą się zaleznie od kierunku wiatru, otwarty na innych ludzi, zadbany (higiena osobista itd ;P)...

To takie ogólne cechy, które uważam, że każdy powinien posiadać, a kwestie zainteresowań, a kwestie sympatii do kotów, lubienia butów na obcasach, słuchania rapu czy nawyku drapania się w głowę można pominąć bo różnorodność jest mile widziana i gdyby każdy był taki sam to byłoby nudno...

Ale to takie niestety oklepane frazy, bo w podstawówce milion razy słyszałam jaki powinien być człowiek/obywatel i tekstów o uczynności, grzeczności i innych takich pojawiało się tam bez liku...
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
A może idealny człowiek to taki, który jest świadom swoich wad i próbuje je wszelkimi siłami wyeliminować ze swojego charakteru? Hmmm... :]
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A może idealny człowiek to taki, który jest świadom swoich wad i próbuje je wszelkimi siłami wyeliminować ze swojego charakteru? Hmmm... :]
albo po prostu zaakceptować je... tzn takie które nie dotycza innych ludzi i nie sprawiają im przykrości, itd. Z bałaganiarstwem mozna życ, z niepanowaniem nad emocjami... to juz gorzej ;)
 

paula296

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
1 651
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Szczecin
Nie ma ludzi idealnych i nie stworzymy wspólnie modelu takiego człowieka. Dlaczego? Bo każdemu z nas podoba się co innego.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Nie ma ludzi idealnych i nie stworzymy wspólnie modelu takiego człowieka. Dlaczego? Bo każdemu z nas podoba się co innego.
No dobra ale chodziło o to, żeby własnie zebrać wszystkie wymyślone cechy i stworzyć super-człowieka. I wiadomo, że to tylko hipotetyczne założenia mają byc...
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
eh...

Chciałam żebyście wypisali cechy jakie powinien mieć, tak po prostu. A nie by się rozpisywać na temat ze ideały nie istnieją - przecież każdy o tym wie ;)

A w szkole nie uczyli by robić wszystko według poleceń i nie dokładać własnej ideologi? :p

to zadanie jest nie do wykonania, chyba, że przepytasz wszystkich ludzi ..hmm...i tak sie nie da!!

ale po co mi wszyscy ludzie, nie wystarczą nam forumowicze ;)

A może idealny człowiek to taki, który jest świadom swoich wad i próbuje je wszelkimi siłami wyeliminować ze swojego charakteru?

jest w tym sporo racji ;) ale jakie są te złe i dobre cechy?
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
uczuciowy w odpowiednich momentach, stanowczy kiedy trzeba, honorowy, dotrzymujący słowa, zabawny, inteligenty, ciekawy i mający swoje odstające od normlaności nawyki ^^
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
Ideał? Hmm.. jezeli chodzi o wygląd to...(no cóz nie bede sie rozpisywała).


a jezeli chodzi o wnętrze, to nie mam ideałów i nie chce ich tworzyc, bo nie chce sie ich trzymać a ni w nie wierzyć. Każdy ma zalety, każdy ma i wady. Poprostu kazdy ma być sobą, denerwować, rozśmieszać, pomagac itd..

~może powiem tak, osoba która jest u mnie pozytywnie oceniana, to taka która bez względ na wszystko powie ci prawde.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Nie ma ludzi idealnych. Każdy ma inny wyimaginowany schemat perfekcyjnego człowieka, dlatego nie jest możliwe jednoznaczne określenie cech. Po prostu.
Ale według mnie, idealny człowiek powinien przede wszystkim być szczery, pozytywnie nastawiony do ludzi i szybko łapał z nimi kontakt ;)

uwazam ze to sa bardzo madre slowa , kazdy z nas inaczej przedstawia osobe doskonala
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Czlowiek idealny = bez grzechu

bez grzechu = doskonaly

doskonaly = taki, co wiecznie zyje (doskonalosc dotyczy tak samo umiejetnosci myslenia i bezgrzesznosci, jak rowniez ciala, ktore jako doskonale nie umieraloby. Logiczne. )

uczuciowy w odpowiednich momentach, stanowczy kiedy trzeba, honorowy, dotrzymujący słowa, zabawny, inteligenty, ciekawy i mający swoje odstające od normlaności nawyki ^^

te rzeczy moze przejawiac czlowiek nie doskonaly. Jest to poprostu Twoj typ faceta, a nie czlowiek idealny :)
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
nie ma ludzi idealnych i staranie sie takiego opisac jest raczej zabawne i bezsensowne. kazdy sobie wyobraza ideał człowieka inaczej. i trzebaby wszysko ze soba połaczyc,zeby wyszedł ktos idealny dla kazdego,ale to niemozliwe.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem całe życie dążymy do naszej przyjemności. Nawet jeżeli komuś podarujemy prezent, to sprawiamy przyjemność sobie bo mamy przyjemność z tego, że zrobiliśmy przyjemność innej osobie. Dlatego człowiek idealny to taki, który idealnie potrafi zadbać o dobro dla samego siebie i który potrafi z życia wyciągnąć jak najwięcej przyjemności. A zatem żeby opisać takiego człowieka, musimy mieć dużą wiedzę na temat wyciągania przyjemności, a taką wiedzę mógłby mieć tylko człowiek idealny. Żaden ze zwykłych śmiertelników nigdy nie zdobędzie nawet 10^-100 tej wiedzy.
 

Mery6666

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
Mój małyyy świaaaat:)
człowiek idealny ??? nie ma takiego każdy ma swojeee wady jak również i zalety :) uważam iż człowiek który sstara sie być idealny powinien umiec kochaćczłowiek idealny ??? nie ma takiego każdy ma swojeee wady jak również i zalety :) uważam iż człowiek który sstara sie być idealny powinien umiec kochać
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Nie ma ludzi idealnych. Każdy ma inny wyimaginowany schemat perfekcyjnego człowieka, dlatego nie jest możliwe jednoznaczne określenie cech. Po prostu.

Mówienie, że opisywanie człowieka idealnego jest bezsensu dlatego, że każdy go sobie inaczej wyobraża jest po prostu głupie bo tak samo można powiedzieć, że obstawianie meczy jest też bezsensu bo każdy może sobie inaczej wyobrazić mecz i jego wynik.

Ja także uważam, że nie można opisać człowieka idealnego, ale dlatego że tylko on sam potrafi opisać człowieka idealnego, a przez zwykłego człowieka, człowiek idealny nie zostałby uznany za idealnego. Człowiekiem idealnym mógłby być na przykład Jezus, który też nigdy nie był przecież rozumiany.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Kady człowiek ma własne wyobrazenie człowieka idealnego
więc tyle ile jest ludzi tyle ideałow.

Idąc Twoim tokiem myślenia, można powiedzieć, że jest tyle wyników meczu, ile ludzi próbowało wyobrazić sobie wynik meczu.
 
Do góry