Człowiek fałszywy

Katarzyniak

Insza
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
763
Punkty reakcji
8
Wiek
36
Miasto
Rybnik
Mie neguję Twojego zdania, tylko piszę jak ludzie niektóre sytuacje wyolbrzymiają ;)
 

SimoneDeBe

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
1
Myślę, że człowiek fałszywy to taki, który nie umie być szczery przede wszystkim ze sobą samym. Ci wszyscy notoryczni kłamcy i nieszczere osoby, które np. jedno mówią, drugie robią, tak naprawdę problem mają ze sobą, że nie są w stanie sami zweryfikować, czego chcą. W innym wypadku fałszywość określa dla mnie egoistów, dla których prawdą jest zawsze to, co jest im na rękę, co jest im wygodne.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Spotkałam fałszywych osób kilka, sama też zachowałam się kilkakrotnie fałszywie czego żałuję.
Tak jak już zostało powiedziane, falszywy jesten kto nie potrafi być sobą i jest nie szczery. Ktoś komu coś mówię mając zaufanie, a ta osoba nie powie co o tym yśli i obgada mnie i moje poglady z kimś innym.
Obecnie mam takie koleżanki, właściwie przyjaciółki. Jesteśmy w trzy i to zawsze jestem ta trzecia. Powiem coś jednej z nich w tajemnicy, a druga już o tym wie i ma do tego "stosowny" komentarz. Jestem przez nie lubiana, ale nigdy nie wtajemniczają mnie w swoje "romanse", jakieś zwały i inne sytuacje, co doprowadza mnie do szału....
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Rzecz w tym, że ludzie doskonale wiedzą, czego chcą. Tylko, jak to ktoś kiedyś mądrze powiedział "są marzenia niewarte swej ceny"... Dlatego odsuwamy swoje marzenia i pragnienia. I dopiero w tym momencie zaczyna się nieszczerość z samym sobą. A na takim gruncie trudno o szczerość z otoczeniem.
Powiem tak: szczerość to luksus. Nie każdego stać...
Poza tym jestem przeciwna odbieraniu nieszczerości zawsze w kontekście negatywnym. Nieszczerość to też brak zaufania do świata, sktytość, zwątpienie. Nieszczerość to nie zawsze fałsz.
 

klaudia522

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lublin
ostatnio coraz częściej spotykam fałszywych ludzi.... mówią że kochają ze moge im zaufać i ze nigdy nie zostawią a potem odchodząc pozostawiając po sobie tylko wspomnienia... ;/
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
ostatnio coraz częściej spotykam fałszywych ludzi.... mówią że kochają ze moge im zaufać i ze nigdy nie zostawią a potem odchodząc pozostawiając po sobie tylko wspomnienia... ;/
Klaudio, dzieje się tak dlatego, bo nauczyliśmy sie nadużywać wzniosłych słów: kocham, nigdy, zawsze. Ludzie wypowiadają je z wielką łatwością, nie patrząc na to, że ktoś na tych słowach buduje swoją nadzieję, którą mogą zawieść. Wchodzimy obecnie w coraz bardziej powierzchowne relacje. Czasami mam wątliwości co do wielu ludzi, których znam, czy w ogóle odnaleźliby się w takiej głębokiej, uczciwej więzi emocjonalnej z drugim człowiekiem. Myślę, że nie. Pewnie na zarzut o nieszczere słowa odpowiedzieliby: to tylko słowa.
Dlatego uważam, że w stosunku do takich "deklarowiczów" należy nabrać zdrowego dystansu i raczej oceniać po zachowaniu, niż po pięknych słowach, które często ich samych przerastają.
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Tak, fałszywi, którzy zaklinają się, na coś, obiecują, że nigdy słowa nie złamią a później mówią, że im się odmieniło, tak po prostu. Dlatego z dystansem do wszystkiego trzeba podchodzić.
 

martucha1231

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Znam kilku falszywych ludzi. Jednak nie obracam sie w takim towarzystwie. Kompletnie nie rozumiem jak mozecie mowic ze macie falszywych przyjaciol. Ktos to jest falszywy nie jest przyjacielem.
Dla mnie tak jak dla wiekszosci falszywy czlowiek to taki ktory mowi jedno robi drugie lub w oczy mowi co innego za plecami co innego.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Wokół nas byli, są i zapewne będą ludzie fałszywi czyli podstępni i zdradliwi.

Nic na to nie poradzimy, ale jeśli już uda się takiego "farbowanego lisa" zdemaskować warto przestrzec innych słowami:
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do Was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami".
Doświadczyłam takiej "zdrady" i wiem jak boli, ale też wiem, że można to komuś wybaczyć, ale nie da się zapomnieć i wrócić do poprzedniego stanu.

Kto raz zdradził (myślę o przyjaźni), nigdy już nie zasłuży na moje zaufanie.
Pozostałym ufam i zawsze wierzę, że mnie nie zawiodą.
Jednym słowem - nadal jestem optymistką!
 

RenatkaS

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Najlepszym wyjściem jest po prostu nie obracanie się wokół takich osób, ale o tym, że są jakie są dowiadujemy się najczęściej po fakcie. Wiele osób niestety nie traktuje do końca na poważnie tego, co mówi. Niestety odbija się to przeważnie potem na ich otoczeniu, czasem znacznie silniej niż na nich samych. Dla nich jest to taki "standard", tak funkcjonują. Ale warto też zastanowić się i odróżnić takie osoby, które tak żyją, od osób którym po prostu (jak każdemu z nas!) zdarza się czasem skłamać, w jakiejkolwiek sprawie. Mimo wszystko, najtrudniej jest nam zawsze ocenić samego siebie, najprościej innych :)
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Lublin
Ja uważam że człowiek falszywy to człowiek który zmienia swoje poglady w zalezności od sytuacji w której się znalazł albo osób z którymi rozmawia. Taka chorągwiewka ktora w zależności od kierunku wiatru inaczej się ustawia.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Dla mnie osoba falszywa mysli jedno robi drugie, niestety takich osob jest bardzo duzo, wymusza na nas to nasze spoleczenstwo, jestemy niejako zobligowani do bycia milym i uprzejmym nawet do ludzi, ktorych nie lubimy. Malo jest autentycznych osob, ktore robia swoje nie patrzac na opinie innych
 
Do góry