Częstochowa

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Na pewno moglibyśmy liczyć na więcej kasy. Teraz większość pieniędzy z Unii jest pchane w Katowice i resztę Śląska. Mając swoje województwo można to na pewno lepiej rozdysponować :D
 

monaco

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Częstochowa
ja tu mieszkałam..i mieszkam i wcale nie narzekam:)Podoba mi się to miasto pomimo brudu który zostawiają po sobie pielgrzymki...Los mnie tu rzucił...i w tym mieście mam zamiar zakończyć swój żywot:)KOCHAM CZĘSTOCHOWĘ:)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja Częstochowę często odwiedzam, bo mam tam chłopaka, na alejach jest ładnie kiedy słonko zachodzi, ale generalnie czasami wszystkie te kościoły pielgrzymki, msze które wiecznie słychać w całym mieście mnie przerażają... za dużo tego zdecydowanie... czasami w niedziele o 7.00 rano budzą mnie odgłosy dobiegające z kościoła :p

Ale okolice Częstochowy, wszystkie te wyżyny są cudowne :)

A gdzie fajnie można poimprezować?? Bo chłopak tez przyjezdny i chyba nieobeznany w temacie jest :D
 

mysza6000

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
65
Punkty reakcji
1
ja byłam w tamtym roku w Częstochowie piękne miejsce świetne miejsca do zwiedzania zwiedzałam Bazylikę jasnogórską, Kościół św. Barbary i Andrzeja.
Naprawdę warto zwiedzić Częstochowę polecam :)
 

grosiu

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
A ja w Częstochowie pracuje i jakos nie mam powodu zeby narzekać na to miasto :) No może troszkę mnie męczą msze i modły które czasem słychać na alejach :)
 

a.k.a

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Lubie to miasto, ale mieszkać wolałabym w innym mieście.
 

Ricky23

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja jestem z Częstochowy i te wszystkie tabuny pielgrzymów wogóle nie robią na mnie wrażenia i problemu... się w tym wszystkim wychowałem i dla mnie jest to normalna rzecz, aż czasami mnie dziwi jak do jakiejś większej Warszawy czy Krakowa z uwagi na jakieś wydarzenie typu Pielgrzymka Papieża, pogrzeb Kaćzyńskich.. się podniejacają że tłumy ludzi do tych miast przywitają, i robią z tego nieziemski problem ?!
Teraz od ponad roku mieszkam w nieziemskim Wrocławiu i z przykrością muszę stwierdzić iż Częstochowa podupada, nie ma określonego kierunku rozwoju, młodzi wyjeżdżają nie tylko za granice,ale równie często do innych, lepiej rozwijających się miast Polski...A TO MIASTO MA TAKI POTENCJAŁ !!! a jeśli chodzi o te 4mln pielgrzymów rocznie, to nawet 10zł w mieście nie zostawiają, baa ze szczytu Jasnogórskiego mało kto schodzi do centrum... zresztą kto z poza Czestochowy wie że to miasto ma 240 tys mieszkańców i jest większe od Opola (dwa razy), Torunia, Kielc, Zielonej Góry,Gorzowa Wlk, Rzeszowa...czyli miast które sąstolicami województw ;)
 

Marzena_Czarnocka

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mieszkałam w Częstochowie właściwie przez całe życie, dopiero teraz wyprowadziłam do Wrocławia - zresztą podobnie jak Ricky23. Lubię Częstochowę, ale faktycznie to miasto podupada, młodzi nie mają pracy, coraz więcej jest biednych ludzi... Sama się wyprowadziłam, bo mąż znalazł lepszą, przede wszystkim lepiej płatną pracę we Wrocławiu. Szkoda, że w Polsce wciąż ładuje się dużo kasy w już rozwinięte miasta, które "rokują" zamiast pomóc innym ośrodkom z niewykorzystanym potencjałem. Bo z czego słynie teraz Częstochowa poza Jasną Górą? To straszne, ale moje dziecko wstydzi się przyznać nowym znajomym, że jest z Częstochowy...A są tutaj przecież dobre szkoły, domy kultury, etc.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Masz za to u mnie plusa ;)
Teraz tutaj mieszkam :p W każdym wolnym dniu wybywam poza miasto na wycieczki z chłopm i piesem ^^
Mieszka się dobrze, ale poza centrum ^^

Lubię Częstochowę, ale faktycznie to miasto podupada, młodzi nie mają pracy, coraz więcej jest biednych ludzi...
Z pracą faktycznie jest kiepsko, ogłoszenia są i owszem, ale kiepska płaca i wyzysk się szerzą.
 

martha0rebel

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Jak chce się znaleźć pracę to się znajdzie :)
Miasto piękne, wiele malowniczych zakątków :)
Pamiętajmy, że Częstochowa to nie tylko Jasna Góra :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Uczeszcza/ł ktoś na fitness? Który Fitnessklub polecacie??
Na razie ze względu na dojazd wybrałam Planetfitness, ale zanim wykupię karnet chciała bym poznać wasze opinie ;)
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Sama mieszkam w Częstochowie od urodzenia i niestety widzę jak miasto podupada, a zaczęło się to wtedy, kiedy przestaliśmy być miastem wojewódzkim. Od tego czasu miasto dostaje mniej kasy i automatycznie mniej się dzieje. Mieszkam daleko od centrum, ale pracowałam w samym środku miasta przez kilka lat. Pielgrzymek jest coraz mniej każdego roku, kasy zostawiają tyle, co nic, a większość budżetu miasta jest przekazywana na to, żeby pielgrzymom umilić życie. Po co skoro to tylko miesiąc w roku i jedyni ludzie, którzy na pielgrzymach zarabiają to sprzedawcy fast foodów i sprzedawcy różańców?
Kulturalnie jest bieeeeda. Od jakiegoś czasu klub zero podgania trochę z koncertami, ale nadal jest dość biednie. Wybudowana hala, która miała gościć mistrzostwa świata w siatkówce jest piękna, ale mistrzostw nie będzie, bo Częstochowa jako miasto w Polsce się nie liczy :( Reagge Day został zlikwidowany. Miasteczko studenckie po latach prohibicji nie może się dźwignąć, a tyle było fajnych knajp i knajpeczek.
Jedyna zaleta to bliskość jury, gdzie pięknych okolic jest mnóstwo. :)

Uczeszcza/ł ktoś na fitness? Który Fitnessklub polecacie??
Na razie ze względu na dojazd wybrałam Planetfitness, ale zanim wykupię karnet chciała bym poznać wasze opinie ;)

ciekawym rozwiązeniem jest mrs. sporty na czecha. To franczyza ogólnopolskiej marki. Musiałabyś poczytać o co chodzi. Wadą jest to, że daleko od centrum (na Północy) i jedynie karnet miesięczny jest dostępną opcją. A karnet jest dość drogi. Moja znajoma chodziła i była zadowolona. Mnie odstraszyła cena...
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Dość często jestem przejazdem w Częstochowie, taka praca.
Miasto jak miasto ;p Dość Ładne :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A ja mam pytania o rozrywę w Czewie?
Gdzie można iśc poszaleć na parkiecie w miare kulturalnie bez 16sto letniej młodzieży? Co poleciacie jeszcze poza tym :)
Gdzie można pograć w bilard?
 
I

immanentne

Guest
ja przejeżdzam często przez Częstochowe w drodze do Warszawy...a wcześniej przez całe zycie jeżdziłam tamtendy do babci, muszę przyznac, ze tam to jakby się świat zatrzymał ;)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
immanentne... dobrze i delikatnie to określiłaś, chociaż aleje będą na prawdę ładne jak je skończą wiele miejsc pozostawia wiele do życzenia.... ale okolice pod Czewą i tak są rewelacyjne! :)
 

elak

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Owszem - choć jak rozmawiam czasem z ludźmi to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby po zakończeniu robót na placu Daszyńskiego - potrzebny byłby ponowny remont w Alejach :D

A przeraża mnie budowa wiaduktu na DK-1, bo wtedy to miasto chyba się zatrzyma :(

Jeśli pytasz o fajną knajpkę to polecam Ci "Du Questa" (czy jakoś tak ;) w Alejach - rewelacyjna "zimowa herbata")
 

Aker_85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Częstochowa ładne miasto tylko trzeba wiedziedź gdzie się udać bo to nie tylko Jasna Góra :) Oczywiście okolice np: Zamek w Olsztynie to jest to :)
 
Do góry