Częstochowa

SimonStorm

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
72
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Nie ma co narzekać na Częstochowę. Sam mieszkam tu od urodzenia i mimo, że może fajerwerków nie ma, to jest całkiem sympatycznie. Co prawda stwierdzenie, że poza Jasną Górą, to tu nic specjalnego nie ma, nie jest może bardzo odbiegające od prawdy, ale są miasta zdecydowanie brzydsze, nudniejsze i gorsze. Od niedawna mamy własną galerię, miasto wygląda coraz lepiej, a przeglądając spis inwestycji na najbliższe lata, jestem zdecydowanie dobrej myśli.

~SimonStorm
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
No właśnie... Częstochowa to nie tylko Jasna Góra, ale niestety tak ją większość widzi. Po prostu nie umie się promować. Władze dbają chyba tylko o III Aleję i Ojców Paulinów a gdzie reszta? Pielgrzymi przyjeżdżają, pomodlą się i jadą, a samo miasto nic z tego nie ma. Może czas pomyśleć również o innych grupach docelowych? Zatrzymać tych ludzi na dłużej w mieście? Mieszkam tu cztery lata i jakoś nie widzę tych wielkich zmian. Remont Alei (swoją drogą niezbyt im wyszedł i to nie tylko moje zdanie a poza tym pożarł o dużo za dużo kasy) i obiektów w pobliżu Jasnej Góry (mam na myśli parki), jedna większa inwestycja - Galeria (swoją drogą słyszałam, że nie najlepiej przędzie, ale może sytuacja się poprawiła) to chyba trochę za mało, żeby przyciągnąć tutaj ludzi... Szkoda, bo miasto moim zdaniem ma potencjał, ale nie potrafi go wykorzystać...
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Ludzie dajcie spokój tej Jasnej Górze wbijajcie 5 czerwca 2010 r. na Stadionie Miejskim "Arena Częstochowa" na Reggae Day :D
 

Ann_Marie24

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
... I poza Reggae Day nic się tu nie dzieje :D

Mieszkam w okolicach i często w niej bywam. Nie ma tu co robić i tyle . Jasna Góra, fakt, atrakcja dla turystów. Szkoda że tylko tą Jasną Górą możemy się pochwalić. <_<
Noo może jeszcze ewentualnie Jurajska. :p - do niej, jak zauwazyłam, też już są pielgrzymki :D
 

Finlander

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Niby niewiele tu jest, ale można przecież trafić znacznie gorzej...
Jak się tak przyjrzeć łaskawszym okiem, to i w Częstochowie jest kilka fajnych miejsc. Nie wspomnę o pięknych okolicach. Nie mamy morza i jezior, ale jura też piękna, a cała Polska powyżej tego nie ma. W niższe i wyższe góry mamy nie tak daleko, na jurę 15 minut jazdy autobusem z centrum miasta. Brakuje niestety fajnych klubów, kuleje "życie nocne" - to akurat minus jeśli ktoś czasem lubi zaszaleć.
 

RCC

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Częstochowa jest ładnym miastem - no a poza tym są tramwaje:D Jedyne pomiędzy Wrocławiem, Łodzią i Katowicami:)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Niby niewiele tu jest, ale można przecież trafić znacznie gorzej...
Jak się tak przyjrzeć łaskawszym okiem, to i w Częstochowie jest kilka fajnych miejsc. Nie wspomnę o pięknych okolicach. Nie mamy morza i jezior, ale jura też piękna, a cała Polska powyżej tego nie ma. W niższe i wyższe góry mamy nie tak daleko, na jurę 15 minut jazdy autobusem z centrum miasta. Brakuje niestety fajnych klubów, kuleje "życie nocne" - to akurat minus jeśli ktoś czasem lubi zaszaleć.
Tylko szkoda, że Częstochowa nie potrafi wykorzystać swoich atutów...

http://www.dziennikzachodni.pl/czestochowa/291019,turystyka-w-czestochowie-bez-luksusu,id,t.html
 

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Witam I dopisuję się do częstochowian ,a właściwie częstochowianek na forumowisku.
Miasto wcale nie jest takie złe.Choć lepiej mogłoby być.Mogliby je trochę odrestaurować i odnowić, bo kamienice się sypią...
Ale o to zatroszczy się na pewno nowy prezydent...;-)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jesteście z niego zadowoleni? Bo ja mam wrażenie, że chce zrobić wszystko, żeby nikt tu nie przyjeżdżał. Opłaty za wstęp na Jasną Górę? Jedynie pielgrzymi mieli po co do Częstochowy przyjechać, a teraz nawet oni tu nie zajrzą. Zamiast wprowadzać bezsensowne opłaty za... modlitwę na Jasnej Górze, mogliby się zastanowić czym przyciągnąć tu ludzi, a nie jak ich odpychać... <_<
 

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Jesteście z niego zadowoleni? Bo ja mam wrażenie, że chce zrobić wszystko, żeby nikt tu nie przyjeżdżał. Opłaty za wstęp na Jasną Górę? Jedynie pielgrzymi mieli po co do Częstochowy przyjechać, a teraz nawet oni tu nie zajrzą. Zamiast wprowadzać bezsensowne opłaty za... modlitwę na Jasnej Górze, mogliby się zastanowić czym przyciągnąć tu ludzi, a nie jak ich odpychać... <_<

Może wypowiem się tylko w swoim imieniu ,nie w imieniu całej Czewy. Ja mam mieszane uczucia co do opłaty od wizyty na Jasnej Górze. [ to jest opłata od wejścia a nie od modlitwy! - jak można być pobierana opłata od modlitwy ... :lol: :bijeglowe: ].
Bo jak pierwszy raz to usłyszałam ,a było to jakieś kilka dni od zaprzysiężenia go na stanowisko to byłam w szoku.I pierwszą myślą było rzeczywiście : "qrcze, nikt tu teraz nie będzie przyjeżdzał".
ALE , potem podeszłam do tej sprawy z drugiej strony.
Po pierwsze 4zł to nie tak dużo.W każdym większym mieście wejście do muzeum czy jakiś galerii [mam na myśli wystawy :artysta: ...] też kosztuje i to więcej niż 4 zł. Bo nawet do 10 ulgowe a całe to dwa razy więcej. I jakoś nikt z tego afery nie robi!
Ludzie jak chodzą na msze w swoim mieście to też dają np. na tacę po kilka złotych i to co niedzielę. A robią aferę z 4 złotych za wejście na Jasną.
Nowy prezydent powiedział,że te pieniądze będę zagospodarowane na odbudowę miasta,dróg itp. Jeśli to rzeczywiście miałoby miejsce to jestem na tak. Kwestia tylko,czy za słowami pójdą czyny. Bo miastu przydałaby się renowacja, bo na niektóre budynki patrzeć nie można. Nie mówię nawet o drogach... :huh:
Poza tym niedawno odnowiono III Aleję,tę pod samą Jasną Górą i bardzo ładnie to wygląda.I gdyby te pieniądze byłyby tak -czyli dobrze zagospodarowane, i odnowiono i odbudowano by resztę, to niech tak będzie.

Ale myślę, że pomysł ten zaszokował mieszkańców Czewy i będą bacznie obserwować kroki nowego prezydenta. <_<
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Tylko zauważ, że mówimy tu o miejscu, gdzie ludzie przychodzą się pomodlić (za wszystko inne niech sobie wprowadzają opłaty jak tak bardzo chcą). Widziałaś opłaty za wejście do Kościoła? Ludzie jak chodzą na mszę to dają na tacę <- ale argument... Kto ma chęć ten daje, nie zabronią Ci uczestnictwa w mszy jak nie dasz. Zresztą na Jasnej Górze też dają na tacę i na msze, na samą Jasną Górę tak samo. Pomysł wg mnie poroniony. Nie tędy droga... Ale każdy ma swoje zdanie.

http://narodowcy.net/pielgrzymki-na-jasna-gore-opodatkowane/2011/01/09/ i wszystko na temat...
 

benman07

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
:eek:k: -arina- ciekawa osóbką jestes....spodobał mi sie twój wpis choc krótki wiele mówi o tobie a opis pod zdjeciem.....hhhh skad ja to znam....
 

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
katja22 jak najbardziej Cię rozumiem.Patrzę też na to z punktu widzenia mieszkańca tego miasta, jakby nie było.:niepewny: Zresztą napisałam już swoją pierwszą reakcję w moim poście.No cóż.Takie życie.
 

florian777

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Największym ciosem dla nas była utrata statusu miasta wojewódzkiego, bo teraz większość pieniędzy przeznaczonych na województwo śląskie idzie na inne miasta. Nie oszukujmy się, Gliwice, Bytom i inne miasta śląskie rozwijają się w bardzo szybkim tempie, a u nas stagnacja.
 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, Częstochowa ma trochę pod górkę. Teraz remontują ten plac Biegańskiego, ciekawe czy uda się skończyć do września, bo chyba tak planowali ;)
 
A

ari2k5

Guest
Ja jestem z pod Częstochowy, z Blachowni konkretnie, i uważam, że Czewa to dobre miasto, ale nie ma w nim miejsc pracy dla młodych ludzi, nie ma strefy ekonomicznej, która pozwoliłaby na powstawanie nowych firm i inwestowanie w nią. Swego czasu p. Matyjaszczyk mówił o zamiarach jej stworzenia, jednak jak to zawsze przed wyborami - dużo się obiecuje, ale potem nic się nie robi ;/
 

marcusiii

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Też jestem z stąd. Nie jest źle. niedaleko mnie tylko położyli chodnik jakby byli pijani nawet w gazecie o tym pisali. A tak przy okazji jakby ktoś chciał mieć koszulkę ze swoją grafiką lub zdjęciem to wejdź justek1.home.pl ceny dużo niższe niż u fotografa a to samo to po co przepłacać ;-)
 

analityk86

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
A co powiecie na pomysł przywrócenia województwa częstochowskiego? Mnie się bardzo podoba ta wizja ;D A z tego co słyszałem to zaczęło się coś dziać i jest jakiś projekt, ma być ogólnopolskie referendum w naszej sprawie :D O ile zdążą załątwić to w czasie najbliższych wyborów:D
 

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Na pewno byłaby to jakaś promocja. I większe zainteresowanie miastem.Bo wszyscy przeważnie zmierzają ku Katowicom.
I może moglibyśmy liczyć na więcej kasy z Unii?
Ja jestem za.
 
Do góry