często chodze do toalety

Kaluta

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
250
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Problem polega na tym że bardzo często muszę chodzić do toalety. Nie mam przeziębionego pęcherza bo byłam u lekarza i miałam robione badanie i nic nie wykazało :niepewny: .Dzieje mi się tak bardzo często.tzn od koło dwóch lat często oddaje mocz.Zaczęło się od tego jak bardzo się przeziębiłam w 6klasie podstawówki podczas misji kolędniczej. Moja mama twierdzi że może to być uwarunkowane genetycznie bo moja ciocia też bardzo często korzysta z toalety.
Sprawa może wydawać się dla nie których błacha ale męczące jest częste korzystanie z toalety <_<
ma może ktoś ten sam problem ??
(mam 14lat jak by co)
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
Hm....

Może coś ciężkiego dźwigałaś i się poobrywałaś i teraz jest ucisk mięśni na ten pęcherz?

Idź do doktora (tylko jakiegoś lepszego) bo możesz potem mieć problemy... z w ogóle nietrzymaniem moczu...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
To też jest sposób ,aby zasięgnąć opinii innego lekarza. Może będzie mógł Ci wyjaśnić coś więcej w tej materii. Spytaj czy rzeczywiście to może być uwarunkowane genetycznie.
 

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Ja mam tak samo. To znaczy kiedy coś konkretnego robię to zapominam o tym i jest ok ale kiedy nie mam większego zajęcia to idę do kibla a jak wracam to czuję jakbym wogóle nie była :D Niby śmieszne ale narazie jakoś bardziej mi nie doskwiera. Po prostu idę do kibla jeszcze raz i już :) Może później to będzie mnie bardziej denerwować.
 

Kaluta

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
250
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja mam tak samo. To znaczy kiedy coś konkretnego robię to zapominam o tym i jest ok ale kiedy nie mam większego zajęcia to idę do kibla a jak wracam to czuję jakbym wogóle nie była :D Niby śmieszne ale narazie jakoś bardziej mi nie doskwiera. Po prostu idę do kibla jeszcze raz i już :) Może później to będzie mnie bardziej denerwować.


to dokładnie jak ja hehe ;- ) czasami w ogóle sie tym nie przejmuje jak mam coś do roboty a tak to wkórrzaa.. byłaś z tym u lekarza?co ci powiedział ? albo co stwierdzili na to twoi rodzice?
 

MarekMarek00

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeżeli jeszcze przy tym chce ci sie pić to może być oznaką cukrzycy zrób sobie badania na cukier. Choć oczywiście nie musi to być cukrzyca ale lepiej sprawdzic.
 

Crimson

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wielkopolska
Phi, też tak mam. :p Generalnie to jak o tym pamiętam to sikam jak wstaję, w szkole (czasem nawet 2 razy - 5/6 lekcji), jak wrócę do domu, potem z jeszcze raz, i z wieczorem dwa lub w ekstremalnych wypadkach trzy. :p

Ale za to jak o tym zapominam, to o połowę rzadziej. Także to pewnie psychika. ;]
 

house

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
nie wiem dokladnie czy to zalerzy od calej przemiany materii ... ale wiem ze jest mozliwosc przyzwyczajenia sie do czegos takiego poprostu musisz sie odzwyczaic ..zeby ci przeszlo przytrzymaj troche to w sobie .... tez tak mam teraz nei latam ciagle tak do toalety
 

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
to dokładnie jak ja hehe ;- ) czasami w ogóle sie tym nie przejmuje jak mam coś do roboty a tak to wkórrzaa.. byłaś z tym u lekarza?co ci powiedział ? albo co stwierdzili na to twoi rodzice?
Dla mnie to mały problem i zwyczajnie nie chce mi się łazić z tym do lekarza. Nie lubię ich szczerze mówiąc :p
Zrób sobie tak że zapamiętaj lub zapisz o której godzinie byłaś ostatnio w kiblu i potem wytrzymaj jaknajdłużej :D Zobaczysz może wtedy że tak naprawdę możesz wytrzymać normalnie ale po prostu wydaje ci się że nie wytrzymasz :)
Ostatnio wkurzało mnie że w nocy ze cztery razy wstawałam ale w końcu się zbuntowałam i jak mi się w nocy zachciało to kilka razy po prostu to zignorowałam i pomyślałam że najwyżej się zesikam :D Ale jednak tak nie było czyli pewnie to faktycznie kwestia psychiki :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja też często sikam
ale winą jest woda mineralna która zawsze stoi na moim biurku i częste picie kawy- tak mysle
gdy mniej pije np jak jestem na uczelni to nie chce mi sie tak czesto sikac

no i w nocy praktycznie nie zdarza mi sie wstawac z tego powodu
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Przyczyn może być wiele. Średnio człowiek oddaje ok. 1.5l moczu dziennie (2-3x), jeżeli oddajesz więcej... warto skontaktować się z lekarzem. Być może masz uszkodzone nerki, które nie odciągają wody z moczu pierwotnego (jedna z wielu opcji).
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
ja też często... po alkoholach gazowanych...
to akurat każdy ma ;p
i po kawie.

Możesz zdefiniować często ?
ja osobiście latam do toalety mniej więcej co godzinę, ale to dlatego, że pije bardzo dużo płynów, szczerze mówiąc nie widzę w tym problemu ;p
 
Do góry