Czego słuchają forumowicze ?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Jesteś młody, a samych takich staroci słuchasz?

Przez tę politykę zapomniałam o wczorajszej rocznicy śmierci największego artysty wszech czasów, jak dla mnie. Już się poprawiam.
Kocham, tęsknie.😢


 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Jesteś młody, a samych takich staroci słuchasz?
Jestem młody, nie mam nic i mieć nie będę ...😶🌫️

Lubię stare piosenki, lubię muzykę klasyczną (zwłaszcza Chopina), lubię muzykę filmową, lubię trio Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński, lubię stary, chamski Polski rap i lubię dobre mixy.. popu nie lubię i nie cierpię muzyki radiowej typu RMF FM.


A obecnie słucham... Wiedźmina, "krew elfów", ponieważ dorwałem się do audioteki i przez rok mam wszystkie audiobooki i słuchowiska w cenie 🥰
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
A który jesteś rocznik? Ja też lubię trochę starej muzy. Nawet takiej, co była popularna, gdy moi dziadkowie byli dziećmi, jak Billie Holiday- bardzo tragiczna postać i przekładało się to na smutek w jej głosie.
W starym stylu były też kawałki, nieodżałowanej dla mnie Amy Winehouse. Cholernie zdolna osoba, z niesamowitym głosem! Prawdziwa artystka w zalewie wydmuszek, produkowanych masowo w rozmaitych talent shows... Szkoda, że tak skończyła. Mogłaby jeszcze pośpiewać.
Ale lubię też muzykę z mojego pokolenia i okolic.
Nigdy też nie spotkałam młodej osoby, co by słuchała wyłącznie polskiej muzyki, ale w sumie czemu nie?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
Jeśli "zabytki" to Budka Suflera i Lady Pank.
Za ostatni grosz to ostatnia płyta Budki z Czystawem na wokalu.
Jednak słowa utworu miał napisać Jan Borysewicz i być może wtedy w jego oraz autora tekstów Budki Andrzeja Mogielnickiego
głowie zaświtał pomysł:

"A może pójść na swoje?"

W każdym razie opuścili Budkę i założyli Lady Pank gdzie Borysewicz miał być wokalem.
A to już Lady ze swojej chyba najlepszej studyjnej płyty Łowcy Głów.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 315
Punkty reakcji
199
Chyba latem na facebookowej grupie Polski Rock lat 80-ych
zadałem pytanie o najlepsze płyty polskich wykonawców rockowych lat 80-ych.
Wśród wskazanych znalazła się płyta UNU Perfectu.
To płyta min. z Autobiografią.
Osobiście jednak wolę ich debiutancką płytę po prostu Perfect
zwaną przez swoją kolorystykę "białą".
Rozpoczynający ją utwór ma chyba najlepsze wejście
w historii polskiego rocka.
Posłuchajcie zresztą sami.

PS
Co znaczyło UNU?
Nie znaczyło nic!!!
Od tych liter zaczynały się numery rejestracyjne pojazdów wojskowych
jakby "częściej spotykanych" na przełomie lat 1982/83 czyli kiedy powstała płyta.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
A który jesteś rocznik?
95 :) to w sumie już nie taki młody 😅

Generalnie obecnie już kończę"czas pogardy " od momentu tamtego wpisu mam przesłuchane jakieś 20 godzin ☺️ potem zostanie chrzest ognia i powinna być wieża jaskółki i pani jeziora, ale wydawnictwo fonopolis w 2019 roku zawiesiło działalność i nie zrobili słuchowiska dwóch ostatnich części wiedźmina, a szkoda, bo książki są czytane przez zespół 70 lektorów, w tym przez aktorów takich jak Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Bobrek, Marta Żmuda - Trzebiatowska, czy Wiktor Zborowski.


Znakomicie się tego słucha, zamiast radia, czy muzyki leci słuchowisko na głośnikach, lub słuchawkach.

Jak zakończę chrzest ognia, to szybkie odczytanie dwóch ostatnich części i potem lecę z odświeżeniem trylogii husyckiej, bo tą zrobili całą ( Narrenturm, Boży bojownicy i Lux Perpetua). Kiedyś to czytałem, napisane świetnym językiem, a całość dzieje się na terenach, na których obecnie mieszkam.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
No to nie. Nawet przy wiatrach huraganowych nie mogłabym być Twoją matką.;) Dzieli nas dekada. Obstawiałam 8 lat. Byłam blisko. Kobieca intuicja, to rzecz nie do przecenienia. :cool: Tego nam możecie tylko pozazdrościć;)

Książki lubię czytać. Ewentualnie oglądać ekranizacje.
Nie lubię słuchowisk. Alergia jeszcze z dzieciństwa, gdy nam na koloniach i zielonych szkołach puszczali to do snu😣 A ja tym bardziej przez to spać nie mogłam! Szczerze tego nie znosiłam😖
Nie lubię też gadającego radia. Za to nie wyobrażam sobie życia bez muzyki.🤩

Co by tu dzisiaj?
Może?
Uwielbiam! Świetny tekst!

 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Z okazji zbliżającego się koncertu, na który czekam z niecierpliwością.❤️🌹
Jakoś ta piosenka szczególnie chodzi mi po głowie
 

Atmeg

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2024
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich , jestem tu Nowy ,emigrowałem z innego wielkiego forum Muzycznego .
 

Atmeg

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2024
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moje pierwsze wpisy dotyczą Muzyki .Klipów z mniej znaną Piosenkarką Amerykańską śpiewającą głównie standardy .
Ma kobitka talent .I ma niezłych muzyków .
 
Do góry