Czego jeść im nie wolno

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Przeraziłam się właśnie czytając w jednym z tematów, że ktoś podaje swojemu psu czekoladę. Musimy pamiętać, że to co dla nas jest smaczne i zdrowe dla naszych pupili może być często śmiertelne. Wpisujcie tutaj czym zwierząt karmić nie wolno, może komuś to pomoże. Na pierwszym miejscu zostawiam czekoladę.
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
No to od razu wszelkie słodycze, białe pieczywo, kości (są niezdrowe dla psów).
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Nie można im jeść też wieprzowiny i niegotowanego mięsa, ponieważ mogą być w nim różne pasożyty. Także nie powinny jeść nasion takich roślin, jak: fasola, bob, soczewica czy groch - są ciężkostrawne. Psy mogą nie strawić też olejów roślinnych.
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Co do kości, to nie generalizujmy - kości wieprzowe i drobiowe owszem, odpadają, ale inne to przecież podstawia diety BARF ;]
 

mojulubieniec

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak pamietam, gdy mialem psa, zadne kosci drobiowe i wieprzowe, poniewaz sa ostre i moga gdzies sie wbic jak lyka lub dalej - reszty nie pamietam. Zmienie teram rase. Mam kota ktory w ogole nie pije mleka, bo ma od razu problem z zoladkiem (poniewaz ze mleko nie bylo podawane - hodawca tak powiedzial).
Moje zdanie jest takie (dosc luzne ;) , ze jak zje kawaleczek czegos nieodpowiedzniego dla niego, to nie zdechnie :) :) :)
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o mleko to utarło się, że kot mleko powinien pić, a to wcale nie prawda. Moja kotka również mleka nie chce pić. Pies za to mleko bardzo lubi. Z produktami mlecznymi trzeba jednak uważać, ponieważ dorosłe ssaki często po zbyt dużej ilości miewają problemy żołądkowe.

Psy nie powinny jeść też cebuli, o ile pamiętam może ona uszkodzić nerki. Jeżeli chodzi o surowe mięso, to myślę, że od czasu do czasu nie zaszkodzi, trzeba jednak tak samo jak dla ludzi kupować mięso przebadane przez weterynarza.
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Moja kotka lubi mleko i nie szkodzi jej, ale dostaje bardzo rzadko. Zresztą, ten kot zjadłby prawie wszystko... ;]

Co do samych produktów mlecznych, to mój pies dostaje niekiedy kwaśne mleko na 'problemy żołądkowe' - polecone przez wuja, który jest weterynarzem a w przeszłości sam hodował ONki.
 
Do góry