Czat- Reaktywacja

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Taaa ostatnio bardzo często trafiam na czat wtedy kiedy nikogo nie ma :(
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
ten czat jest tylko tak byleby był. Ja bynajmniej nie przykladam do niego duzej wagi. Stworzyc mozna wiele.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
IRC to nie najlepszy pomysł... Masa jest osób które nawet nie wiedzą co to jest, dużo osób które może wiedzą ale nie wiedzą jak się posługiwać, w dodatku musieliby ściągać specjalnie klienta (oczywiście można zastosować tutaj aplet na stronę). Tylko pytanie: "po co?". Skoro i tak mało osób wchodzi na czat, to na pewno nie będzie więcej na IRC. Poza tym ludzie wolą czaty, bo tam jest "kolorowo" (nie mówię że wszyscy żeby nie było :p)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
1 Czat spowalnia komputer i wymaga dżawy. IRC nie.
2. Można było by wkręcić ludzi, że IRC to taki czat tylko trochę inny ;-p :D Nie wiem dlaczego od początku nie było IRC'a [:/] (nikt na ten pomysł nie wpadł)
3. Klientów jest mnóstwo, bardziej zaawansowane i mniej zaawansowane, banalne i nie banalne ... Kolorowe i nie kolorowe, ze skinami i bez skinów ...
4. Poza tym ma więcej opcji jak chociażby wysyłanie plików.
5. Można było by napisać małego manuala.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Tak tylko, że ludziom nie chce się ściągać czegoś, czego nie potrzebują… Człowiek z natury jest istotą, która nie lubi robić za dużo… Jeżeli widzi, że musi coś ściągnąć żeby coś tam zrobić, rezygnuje z tego… Woli zamknąć przeglądarkę, włączyć ulubioną grę, muzykę i przy niej się odprężyć… Dlatego twórcy (webmasterzy, programiści itp.) starają się tworzyć w standardach gdzie nie trzeba dodatkowych rzeczy żeby można było zobaczyć, co ktoś naskrobał…

Poza tym, już teraz wiem, że o wiele mnie osób wchodziłoby na IRC-a niż na czata. Poza tym powstałyby dwa miejsca gdzie można rozmawiać w czasie rzeczywistym… Co wtedy? Ludzie podzielą się? Bo jedni będą chcieli IRC-a a inni czata? Żeby nie było, że bronie czata, dlatego że ja założyłem pokój… Po prostu z doświadczenia wiem, że ludzie wolą czaty niż IRC. Chodzi mi tu o osoby, które włączają komputer po to, by pogadać z przyjaciółmi, sprawdzić wiadomości, posłuchać muzyki czy zagrać w jakąś grę…

A najlepiej to chyba będzie jak się wypowie reszta osób… Nasz admin Angel też mógłby dorzucić coś od siebie…

------EDIT

Czat na stronie www wymaga tak samo javy jak aplet IRC na www. A istnieje przecież klient do czata, tak samo jak istnieją klienty do IRC-a. Więc i na czata i na IRC można wejść w podobny sposób… Albo przez aplet na stronie www albo przez klienta…

Co do wkręcania ludzi, to jestem na nie… Sam nie lubię być wkręcany i nie będę nikogo oszukiwał, że IRC to taki „inny” czat.. Prawda jest taka, że IRC to jest czat tylko z dodatkami… IRC-a nie było od początku, ponieważ był pewien użytkownik (bodajże Piotr, nie pamiętam już), który zrobił nam naszego własnego czata… Potem jego współpraca z adminem się zakończyła i zniknął czat… Tak powstał pokój na polchacie jako tymczasowy… Ale tak długo już istnieje że nikt nie ma zamiaru nawet zmieniać miejsca pisania (była możliwość założenia pokoju na innym serwerze, gdzie nie ma rejestracji; tam trzeba się starać o pokój i mieć odpowiednie argumenty)

Za to tutaj nie musimy się zastanawiać, który klient wybrać… Są dwa, ale ja radzę używać ICeQ-a. Jest dobry, szybki, kolorowy. W dodatku ja spotkałem się z kilkoma klientami na IRC-a, przy których instalacji antywirus informował mnie, że instalator jest zarażony wirusem (instalator ściągany ze strony producenta).
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tak tylko, że ludziom nie chce się ściągać czegoś, czego nie potrzebują… Człowiek z natury jest istotą, która nie lubi robić za dużo… Jeżeli widzi, że musi coś ściągnąć żeby coś tam zrobić, rezygnuje z tego…
Dżawę musi pobierać ;p Na to samo by wyszło. Zamiast dżawy zaczeli by pobierać klienta ;p i nie obciązali by komputera. Można banować łobuzów userów. IRC także zapamiętuje usera ...
Poza tym powstałyby dwa miejsca gdzie można rozmawiać w czasie rzeczywistym… Co wtedy? Ludzie podzielą się? Bo jedni będą chcieli IRC-a a inni czata?
a czy muszą mieć wybór? ;)

Dobra nie ma co, wiedzę, że dalsza rozmowa i tak nie ma sensu ;)

p. s nie podobają mi się te forumowe emoty [:/]
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Widzisz, za długo edytowałem posta... Ale już wspomniałem, że czy wybierzemy IRC-a czy czata musimy coś mieć... Albo Jave albo klienta... Na to samo wychodzi... Tylko, że większość woli właśnie te emoty i prostotę czatu...

No i tak jak napisałeś... Ja będę miał swoje zdanie, Ty swoje... Dlatego niech wypowiedzą się też inni...

Co do emotów... Możesz je wyłączyć... Albo nie używać...
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Chłopaki zostawić mi mojego czata kochanego w spokoju. :p
Kindzia wszyscy śpią. ;)
 

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Najlepszy byłby czat na którego można by było wejść przez IRC-owego klienta, żeby był dostępny z każdego systemu.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
ja jestem jak najbardziej za IRCem. Przeciez ten czat z polchata jest żałosny... I nie mówcie, że mniej ludzi by wchodziło, bo można się łączyć przez przeglądarkę równie dobrze jak z klienta... A tak mało ludzi na tym czacie jest, bo nikt o nim nie wie... Ja tu siedzę już dość długo na forum i dzisiaj pierwszy raz wpadłem na ten temat ;) Może mała reklama by pomogła?

p.s. mogę napisać intrukcję do mIRCa i opery :p
 
Do góry