Czas skończyć z mitem Che Guevary.

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jak powszechnie wiadomo Ernesto Rafael Guevara de la Serna (Ernesto Che Guevara, pseud. Fernando Sacamuelas) uchodzi do chwili obecnej za idola lewicy i wszystkich pożytecznych idiotów. Dużą rolę odgrywa jego śmierć w dość młodym jeszcze wieku, oraz latynoska uroda. Poza tym był typowym komunistą- mordercą. Nie ma tu miejsca na legendę szlachetnego rycerza, walczącego w obronie słabszych. Mit, który próbuje się podtrzymywać do dziś upadł. Oczywiście dla takich jak ja nie było to żadną tajemnicą, ale wielu do dziś nosi koszulkę z tym krwawym psem.
Kto nie wierzy niech przeczyta.

Birma i zbrodnie „Che” Guevary
http://www.rfi.fr/actupl/articles/093/article_2462.asp

Che był po prostu takim samą postacią jak innych heros socjalizmu, tyle, że narodowego Horst Wessel. Też zginął młodo.
Ernesto Che Guevara i Horst Wessel, czerwony i brunatny odcień socjalizmu.
Biografie tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ernesto_Guevara
http://pl.wikipedia.org/wiki/Horst_Wessel
 

Attachments

  • 220px_Cheministro.png
    220px_Cheministro.png
    104,7 KB · Wyświetleń: 60
  • 250px_WesselHorst.jpg
    250px_WesselHorst.jpg
    16,1 KB · Wyświetleń: 63

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
każdy kto jest w temacie wie kim on był na prawdę... bezwzględny zabójca swoich przeciwników, dążący walką partyzancką do rozpowszechnienia sie czerwonej ideologii w Ameryce Południowej... wiadomo też o jego zasługach ekonomicznych na Kubie, dzięki temu, ż był ministrem przemysłu, a potem szefem Banku Centralnego, wprowadził szereg reform, w tym izolację gospodarczą względem USA, które doprowadziły do upadku gospodarki kubańskiej... normalnie wzór do nasladowania dla młodego pokolenia...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jean_Francisco_Rodrigues nie masz racji. Ile osób nosi koszulkę z boskim Che ? Z jakiego powodu ? Komuś na złość ? To tak jakbym ja nałożył t-shirta " Austrian Painter is my Boss " albo " Pentium 88 Nazi Inside ". Nie jestem tolerancyjny. Głupotę oraz ignorancję zawsze będę zwalczać.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Moje zdanie jest takie że dzieciaki poprostu nic o Che nie wiedzą,ale ich idole w Tv noszą jego podobiznę na koszulce,np.Koterski we wczorajszym programie Majewskiego i chcą być trendy.
Nie noszą zatem tych koszulek dlatego że kochają komunizm,ale dlatego że jest moda na te ciuchy więc nie ma co się tak denerwować.
Fakt jest to moda głupia itd.,ale to co kontrowersyjne zaciekawia a co zaciekawia dobrze się sprzedaje,nie dorabiałbym tu żadnej głębszej ideologii.
Gość przewraca się w grobie zapewne bo walczył z kapitalizmem a teraz jest jedną z jego ikon obok Coca-Coli.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dzieciakom można wmówic , by podziwiały Che Guevare, Pawke Morozowa i t.p., ale często widze dorosłych w tych koszulkach i co wtedy. Jak ktoś zbliża się do trzydziestki to chyba powinien wiedziec, że identyfikowanie się z rozbójnikiem wyrzuca go za nawias społeczeństwa.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Nie dokładałbym do tych koszulek ideologii. Wizerunek Che stał się częścią popkultury i ci którzy go używają mają głęboko w d... czym się ten człowiek zajmował. Chociaż osobiście nigdy bym czegoś takiego nie założył.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie dokładałbym do tych koszulek ideologii. Wizerunek Che stał się częścią popkultury i ci którzy go używają mają głęboko w d... czym się ten człowiek zajmował. Chociaż osobiście nigdy bym czegoś takiego nie założył.

To znaczy, że mam traktować twarz el comendante jako ładny wzorek. A co on taki piękny był?
Jeśli ktoś to zakłada, to znaczy że chce coś zademonstrować. Jeśli nie komunistyczne poglądy, a tylko to, że wolno mu nosić co chce, to i tak niedobrze. Jest to łamanie norm społecznych.

Znamienne, że Adolf Hitler symbolem popkultury się nie stał. Chyba jednak marginalizuje się zbrodnie bolszewików?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Nie dokładałbym do tych koszulek ideologii. Wizerunek Che stał się częścią popkultury i ci którzy go używają mają głęboko w d... czym się ten człowiek zajmował. Chociaż osobiście nigdy bym czegoś takiego nie założył.

DOKłADNIE
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ja bym radził zastanowić się nad podziwem dla towarzysza Che. Ponizej zdjęcie osobnika, który za mlodu też był guevarystą. Chcecie mieć takiego kolegę i skończyć podobnie ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hhe
co do idoli
to czerwonowloasy wisniewski tez gdzies w telewizorze belkotal o idolu swym che
czy to jeszcze hipokryzja czy juz pelnoprawne zidiocenie?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
o ile wiem, Wiśniewski nie piął się na tej ścieżce po żadnych szczeblach, tylko od początku był "pełnoprawnym idiotą"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
o tym ze sie gdzies pial poza konstrukcja sceny nic nie wiem
 
R

Reuben

Guest
Lobo2007 che był przystojny to fakt.


uśmiałąm sie :)

nadal macie ten sam poziom :)
moje gratulacje :eek:k:
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Jaki mit che gewary? ja takiego nie znam! Wiem tylko że to czerwone ścierwo już dawno gryzie piach. :D
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Mit jak mit - dużo ściemy, która się dobrze sprzedaje. Jest mit Che, jest mit Pinocheta, sa tez popaprańcy wychwalający Stalina czy Hitlera. Niech sobie ich w ramki nawet wkładają i całują co rano. Są mity religijne, ale nie będę o nich pisał, bo dla niektórych to zbyt ważna sprawa, żebym się tutaj z nich nabijał.

Ogólnie - każdy ma swoje mity w które wierzy, a ci którzy myślą, że są niezależni tak naprawdę są śmieszni.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wyobraź sobie, że mam się za taką osobę, nie czuję sie związany na poważnie z żadną organizacją (jestem luźno związany z kościołem luterańskim), nie jestem związany z żadnym stowarzyszeniem, partią polityczną etc..., intelekt też mam nie najgorszy i?
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Dokładnie, ludzie noszący komunistyczne symbole są na porządku dziennym, na pierwszym lepszym festynie spotkamy koszulki z jego podobizną.
Czy komunizm był lepszy od nazizmu?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tym, że chołubiła go duża część elit
 
Do góry