Czarny czy biały

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Witam chciałbym się dowiedzieć, który chleb lepiej jeść. Białe pieczywo czy ciemne czy może jeszcze jakieś inne i dlaczego? Co w nim jest takiego wartościowego i w czym jest lepsze od innego?

Pozdrawiam.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Odświeżam gdyż iż ponieważ wciąż nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
 

iofod

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja kupuję pieczywo otrębowe, które bardzo dobrze wpływa na trawienie Białe pieczywo jest mniej zdrowe od razowego, jednak nawet przy razowym powinno się zwaracać uwagę na sklad (niektóre ciemne razowe są "ściemniane" karmelem, a to nie jest dobre).
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Generalnie nie ma znaczenia czy będziesz jadała pieczywo ciemne czy białe. Jeżeli jesteś na diecie to generalnie polecam ograniczyć chleb bo to jest taki typowy zapychacz. Jeżeli zjesz na śniadanie 1-2 kromki to nic się nie stanie. Na kolacje raczej unikaj chleba.
 

kacpernak

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ciemne pieczywo jest lepsze - przynajmniej z reguły, ale o tym zaraz ;) - bo ma więcej błonnika i witamin (tych ze zbóż). A dlaczego z reguły? Pieczywo w Polsce to niekoniecznie sama mąka, drożdże i sól. Zwracaj uwagę na etykiety - jest mnóstwo ulepszaczy, spulchniaczy i innych paskudztw dodawanych (szczególnie widoczne w hipermarketach, jak się wczytasz to będzie ci trudno w to uwierzyć). Lepiej ciemne, może być białe (dla osób na diecie, z problemami żołądkowymi - bo jest lekkie i łatwiej niż ciemne się trawi) - ale byle było czyste, tzn. bez chemii :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Największym problemem nie jest same pieczwyo. Normalna kromka chleba ma około 20 kalorii. Wszystko zależy od tego co na nią damy. Jeżeli będzie to ser żółty, czy topiony, do tego jakaś szynka, majonez, ketchup to mamy domowej roboty fastfooda. Więc pytam się czemu winna jest kromka chleba która ma z tego wszystkiego najmniej kalorii :)
 

ematthew

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Dzisiejsze pieczywo jest tak wysoko przetworzone (szczególnie białe), że osobiście nie jem chleba i nie jestem zbytnio za spożywaniem jego. Jeśli już tak bardzo kochasz chleb, to spożywaj tylko i wyłącznie razowy. Ma on zdecydowanie więcej błonnika i wszelkich składników mineralnych niż biały :) Pozdrawiam !
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Generalnie nie ma znaczenia czy będziesz jadała pieczywo ciemne czy białe. Jeżeli jesteś na diecie to generalnie polecam ograniczyć chleb bo to jest taki typowy zapychacz. Jeżeli zjesz na śniadanie 1-2 kromki to nic się nie stanie. Na kolacje raczej unikaj chleba.


Nie jestem kobietą.......
homerk.png


Nie chodzi mi o odchudzanie ale o wartości odżywcze czytaj zdrowotne :)
 
Do góry