Czarnobyl, Prypeć

Loczekzmc

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zamość
Jak pojedziecie to ja zamawiam jakiś film i foty :D Bo Prypeć i Czarnobyl to pierwsze miasta które naprawde chciałbym zwiedzić:D
 

cairath

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Widziałem w jakimś magazynie ostatnio zdjęcia z wycieczki po czarnobylu. Jak przeszedłem Stalkera to mnie tak naszło na zwiedzenie tego miejsca. Odwiedzić prawdziwe ghost town musi być nie lada przeżyciem.

jadąc tam musiałbym sobie sprawic starego Polaroida. Zdjęcia z Prypeci takim aparatem miałyby niepowtarzalny klimat.
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
A mój wyjazd przesunął się znów w czasie:((( Niestety mając nawet zezwolenie wstępu, które wcale nie tak trudno załatwić (mimo, że pomocy w ukraińskim konsulacie nie lubią udzielać) nie można dostać się na teren bez przewodnika:/ Koszt wynajęcia przewodnika w Kijowie to od 110$ w góręęęęę od osoby (wliczony dojazd) i na dodatek na sam prypiat zostają jakieś 4h, dlatego zbieram ze znajomymi siano i chcemy na 2-3 dni tam uderzyć na miejscu, ale po przeliczeniu kosztów (wszystkich) wychodzi jakieś 1200/osobę, a ja biednym studentem jestem:pP
 

marchefka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
musisz się poświęcić, by pojechać, a po powrocie zdać nam wszystkim relację :D :D
 

marchefka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
nastała cisza ;/ ktoś musiał ją przerwać ! :D
co z tym wyjazdem do Czarnobyla mój drogi przedmówco ? :)
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
nastała cisza ;/ ktoś musiał ją przerwać ! :D
co z tym wyjazdem do Czarnobyla mój drogi przedmówco ? :)

Niestety przyszły rok.. Lepiej poczekać a być tam 3 dni, niż rzucić się od razu na 4h - nawet dobrego promieniowania się nie chwyci:p Ale wyjazd na 100%, zwłaszcza, że już jest nowy cel wyprawy after Prypiat - HASHIMA, więc trzeba szybko spełnić pierwszy:D
 

darek222

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z tego, co widzę to poszukujecie ludzi na taki wyjazd.
Przyznaję, że bardzo fajny. Jeśli wyrobiłbym z pieniędzmi to też chętnie wybrałbym się na taką podróż.
Zazwyczaj wybieram ciepłe kraje, ale taka odmiana mogłaby być świetna.
Rezyduję na http://wspolnywyjazd.pl , więc może tam również wstawicie swoją ofertę?

Pozdrawiam
 

marchefka

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
zapozanm się ze stronką, może tam w końcu znajdę chętnych do podróży towarzyszy :)
 

siledhel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bardzo ciekawy kierunek!

Też mi się podoba taki pomyśl i z tego co czytałem wcale nie jest tam bardzo niebezpiecznie w tej chwili (oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku!) ...chociaż hmm ja bym się dobrze zastanowił i skonsultował z jakimś radiologiem przed wyjazdem (akurat mam taką możliwość prawie na bieżąco).

Jeżeli chodzi o źródło informacji, które polecam to jest to 17 numer pisma "Globtroter" z marca 2008 jest tam wyczerpujący artykuł o turystyce w Czarnobylu. Można poszukać w bibliotekach albo chyba zamówić na tamtej stronie.

Padła kwota 1200 zł jeżeli chodzi o to to w takiej cenie macie wycieczkę organizowaną przez biuro trampingowe "Supertramp" (od razu zaznaczam że w żaden sposób nie jestem powiązany kapitałowo z ww. biurem) dodatkowo min. zwiedzanie Kijowa i Lwowa plus jeszcze bunkry jakieś podobno ciekawe. Myślę że warto obadać sprawę.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Z tego, co widzę to poszukujecie ludzi na taki wyjazd.
Przyznaję, że bardzo fajny. Jeśli wyrobiłbym z pieniędzmi to też chętnie wybrałbym się na taką podróż.
Zazwyczaj wybieram ciepłe kraje, ale taka odmiana mogłaby być świetna.
Rezyduję na http://wspolnywyjazd.pl , więc może tam również wstawicie swoją ofertę?

Pozdrawiam

Ja bym jednak proponował szukać szczęścia na www.twoja-podroz.pl , na tym wspolny wyjazd kompletnie nic się nie dzieje.
 
Do góry