Czarnobyl-1, Czarnobyl-2...

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
Przeczytałem kilka postów w tym temacie i mi wystarczy... poniektórzy wręcz oślepiają mnie swoją inteligencją(mowa o śmiesznych wypowiedziach rodem z podstawówki). Każdy może luźno spekulować, ale że zginęło 40-50 osób czy mutacje genetyczne w przyszłości jest po prostu śmieszne. Przy wybuchu zginęło kilku pracowników, którzy można powiedzieć-nie zdążyli spier***ić. Mutacje genetyczne po wybuchu są wręcz niemożliwe, otóż natężenie promieniowania zagrażające życiu w obrębie myślę kilkuset metrów było przez (jeśli dobrze pamiętam) kilka dni. Dzisiaj promieniowanie w tym miejscu jest na tyle bezpieczne że obok można by było wybudować szpital z oddziałem porodowym. Mutacje genetyczne na Ziemii jak były, tak są i będą. Żadna mutacja nie była spowodowana wybuchem w Czarnobylu. Gdybyśmy sporządzili wykres mutacji przed i po wydarzeniu jestem pewny że nie było by różnicy. Te wszystkie skandale (czy jak można to nazwać) w mediach, miały na celu wystraszenie ludzi by nie zbliżali się do tego miejsca. Dlaczego? Tego już nie wiem. Sam Bóg nie wie, co ruski knują w tej zasr*nej komunie. :D
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Przy wybuchu zginęło kilku pracowników, którzy można powiedzieć-nie zdążyli spier***ić.

Zginęło 28 osób na chorobę popromienną, pracowników elektrowni oraz gaszących pożar strażaków plus dość sporo osób w wyniku katastrof budowlanych podczas akcji ratowniczej...bezpośrednio w wyniku eksplozji nikt nie zginął
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
W takim razie niedoczytanie, wybaczcie błąd, utrzymuje jednak wersje z mutacjami genetycznymi. :)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Dzisiaj promieniowanie w tym miejscu jest na tyle bezpieczne że obok można by było wybudować szpital z oddziałem porodowym.
:mruga:

jesli teren jest jak mowisz bezpieczny i na tyle wolny od promienowania to cieakwe dlaczego teren jest nie zamieszkały...osobiście chciałabym widzieć Ciebie w tym szpitalu wybudwonym obok elektrowni w Czarnobylu, gdzie promienowanie jest nadal znaczące...
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
tak sie składa, że interesuje si etym tematem, czytalam min ksiażkę pt "Piołunowy las" w ktorej kobieta, opisywala caly karjeobraz,pomiary promienoiowania, obserwacje otoczenia, całego obszaru w okolicach reaktora, jakoże jezdziła tam wielkorotnie w celu badań.

swoja drogą ksiażka godna polecenia.
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Strefa została zamknięta dla ludzi, większe korzyści mają z tego zwierzęta których populacje znacząco wzrosły na terenach wysiedlonych, czują się świetnie. Jest to nieformalnie największy park naturalny w Europie. Nie odnotowano lub nie ujawniono przypadku mutacji wśród ludzi, szacuje się jednak że wiele kobiet przez ten wypadek poroniło. Promieniowanie w okolicach Czarnobyla jest nadal wyższe niż w innych regionach, jest jednak tylko częścią tego promieniowania które corocznie człowiek absorbuje z kosmosu lub z promieniotwórczych pierwiastków obecnych w skorupie ziemskiej. Zdrowiu ludzkiemu w omawianym miejscu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, z drugiej strony kto chciałby mieszkać w okrytym tak złą sławą mieście?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Bo to miejsce jest juz mitem. Z punktu widzenia techniki zadne wielkie halo, debile sami sobie wywolali katastrofe co pozniej wprowadzilo tylko niepotrzebny strach do energetyki jadrowej co przyhamowalo jej rozwoj.

Teraz nikt nie ma pojecia o nowych rozwiazaniach i technologiach ale na haslo "elektrownia jadrowa" kazdemu sie zapala swiatelko "Czarnobyl".

:]
 

SoulJAH

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Z opieki
kika868686@
Widzisz, ja oglądałem film dokumentalny(i jest bardziej wiarygodny niż książka). Film opowiadał mn. o tym co mówi amigo88.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
kika868686@
Widzisz, ja oglądałem film dokumentalny(i jest bardziej wiarygodny niż książka). Film opowiadał mn. o tym co mówi amigo88.

drogi SoulJAH ja nie mowie że w obszarze strefy 1 czy 2 (do 30km od rdzenia) jest pustynia nic nie rośnie i w ogóle obraz jak w filmie katastroficznym, jednakże badania stweirdziły duże steżenie pierwiastków promienotwórczych rozkałdu uranu w drzewach i bardzo duże dawki w runie leśnym, jak w runie leśnym to i w zwierzetach, takżę na dobrą sprawę nikt nie bedzie chiał tam zamieszkać bo mimo wszystko ekspozycja na prominowanie jest, oczywiscie mówię tu o stałej ekspozycji czyli w przypadku mieszkania tam, bo przecież są organziowane wycieczki po tym terenie nawet z kilkuminutowym ogladaniem sarkofagu (tam z pewnością byś sobie leżaczka nie roztwił i nie opalał się ).

ps z tą wiarygodnością filmów <_< to się absolutnie nie zgadzam.
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
kika 86, pierwiastki promieniotwórcze są na ziemi obecne niemal wszędzie. Słyszałaś może kiedyś o bardzo popularnej metodzie datowania opartej na węglu C-14. Fakty które podaję są obecnie uznawane za historyczne, mogę natomiast podważyć wiarygodność niektórych książek. Autorzy na siłę szukają sensacji, aby móc sprzedać swoje dzieło, często koloryzując fakty. Ciężko uwierzyć w to co piszesz, skoro MAEA podaje inne dane. Jest to organizacja międzynarodowa która nie miałaby żadnych podstaw do fabrykowania danych, czasy komunistycznej propagandy na zachodzie już dawno minęły...
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
kika 86, pierwiastki promieniotwórcze są na ziemi obecne niemal wszędzie. Słyszałaś może kiedyś o bardzo popularnej metodzie datowania opartej na węglu C-14.
z wyksztalcenia jestem chemikiem także obiło mi się o uszy :] pierwiastki promienotworcze owszem ale w litosferze gdzies gleboko albo na pewno tam, gdzie nie wystawiamy sie na ich codzinną ekspozycje. wegla c-14 w lesie nie znajdziesz bo jego zawartosc jest sladowa...
Fakty które podaję są obecnie uznawane za historyczne, mogę natomiast podważyć wiarygodność niektórych książek. Autorzy na siłę szukają sensacji, aby móc sprzedać swoje dzieło, często koloryzując fakty. Ciężko uwierzyć w to co piszesz, skoro MAEA podaje inne dane. Jest to organizacja międzynarodowa która nie miałaby żadnych podstaw do fabrykowania danych, czasy komunistycznej propagandy na zachodzie już dawno minęły...

tak na prawdę to ani ja ani Ty ani nikt inny nie wie co sie tam dzieje, bo nikt z nas tego nei sprawdził i każde źrodło znajdzie swojego odbiorce i niech każdy wierzy w to do którego jest przekonany i niech tak pozostanie.
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Kika 86, masz prawo wierzyć w co tylko chcesz. Nie czytałem tej książki, jeśli kiedyś trafiłbym na nią na pewno najpierw postarałbym się dowiedzieć jak najwięcej o autorze. Jak wspomniałem jest wielu pseudonaukowców szukających rozgłosu i piszących to co się tylko spodoba czytelnikom. Czy jest tak w tym przypadku - nie mogę oceniać.

W przypadku różnych interpretacji danych dalej będę się skłaniał ku opinii Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, temat nie dotyczy mnie osobiście więc nie zamierzam się w niego aż tak wgłębiać. Nie zgodzę się z tobą w jednym punkcie moim zdaniem człowiek przyjmuje dość sporo promieniowania z radioaktywnych pierwiastków pochodzenia naturalnego, na pewno wiele przeprowadzono takich pomiarów więc będzie można to sprawdzić...
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
amigo88 skoro już sie uparłeś na IAEA, przeczytawszy raport wnioski jakie mogę wysnuć :

-owszem na sporym terenie promieniowanie wróciło do promieniowania tła sprzed katastrofy
- obszar 30km od reaktora plus kilka jezior i lasów nadal zawierają podwyższoną dawką radionuklidów
-w niektórych ograniczonych obszarach o wysokim skażeniu radionuklidów (części Gomel i regiony Mohylew na Białorusi i regionu Bryansk w Rosji), jak i biednych ekologicznej gleb (Zhytomir i regiony Równem na Ukrainie) może być jeszcze duże stężenie Cs137 , które przekraczają krajowe poziomy działania 100 Bq za kilogram.

co do ukrywania danych, myślę że spora część inf. nigdy nie ujrzy światła dziennego.

skoro Ty i parę innych osób tak bardzo zachwalacie tereny po wybuchu to śmiało zamieszkajcie tam, ja osobiście nigdy bym się nie osiedliła się w pobliżu ton radioaktywnych odpadów, dzięki Bogu stoi jeszcze ten sarkofag, choć jego stan nie jest raczej bardzo dobry, ciekawe co będzie jak pewnego dnia po prostu się rozpadnie, budowany w pośpiechu bez dokumentacji projektowej, nie spełnia dzisiejszych norm przechowywania odpadów prominotwórczych. także spoko można mieszkać poporstu beda ogrodzone tereny że tam nie można przejść, tam też nie, tam można , a tam na własną odpowiedzialnosć . wspaniale .


jesli chodzi o dawki prominowania przyjmowane na codzień.. to jeśli nie latasz codziennie samolotem z warszawy do Ottawy to dawki są znikome...
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Nikt z nas tam nie ma zamiaru zamieszkać, raz ze względu na historię a dwa że tam i tak oprócz lasów nic teraz nie ma, tak jak i cały kraj nie wydaje się dobrym kierunkiem emigracji. Spór dotyczył tego czy jest jakieś specjalne wysokie zagrożenie życia spowodowane promieniowaniem. Skoro obserwowane przez naukowców zwierzęta świetnie sobie radzą dlaczego z człowiekiem miałoby być inaczej?
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
http://www.ipj.gov.pl/pl/szkolenia/matedu/czernobyl20.htm

Tabelka o zaniku radionuklidów (pkt. 4).
Pkt. 5 Przesiedlenia
Wykres z porównaniem promieniowania naturalnego z tym z Czarnobyla.
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
A co sądzicie o budowie elektrowni atomowej w polsce ( mają zacząć takie budować ) Ja jestem przeciw takim przedsięwzięciom. Jak słyszę: "elektrownia atomowa w Polsce": to mi się nie dobrze robi. A wogule to w Czarnobylu jaki debil zbudował MIASTO OBOK ELEKTROWNI ATOMOWEJ ????!!! Ja bym do wszystkiego co jest związane z czarnobylem na 10 km nie podchodził !!!
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
A co sądzicie o budowie elektrowni atomowej w polsce ( mają zacząć takie budować ) Ja jestem przeciw takim przedsięwzięciom. Jak słyszę: "elektrownia atomowa w Polsce": to mi się nie dobrze robi. A wogule to w Czarnobylu jaki debil zbudował MIASTO OBOK ELEKTROWNI ATOMOWEJ ????!!! Ja bym do wszystkiego co jest związane z czarnobylem na 10 km nie podchodził !!!

Oj!!! powtórzyłem posta <_< :( SORY

i dzięki takim osobom jak ty nasz kraj jest zacofany i na tle innych krajów eurpoejskich wypada gorzej niż źle,
przytocz argumenty a nie przedstawiasz jakieś bezsensowne wypowiedzi które z daleka śmierdzą niewiedzą.

o jakim mieście mówisz? a co to w pobliżu elektrowni ma być pustynia czy co :mruga:
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
http://www.iea.cyf.gov.pl/pytaj/artykuly_energetyka/jakie_jest_promieniowanie_w_czarnobylu.pdf

I to byłoby na tyle w kwestii rzekomych zabójczych dawek promieniowania.
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
i dzięki takim osobom jak ty nasz kraj jest zacofany i na tle innych krajów eurpoejskich wypada gorzej niż źle,
przytocz argumenty a nie przedstawiasz jakieś bezsensowne wypowiedzi które z daleka śmierdzą niewiedzą.

o jakim mieście mówisz? a co to w pobliżu elektrowni ma być pustynia czy co :mruga:

Zdaje mi się, że obok elektrowni było miasto. To nie wiesz o tym ?? :mruga:
ja jestem przeciw i koniec !!! :/ :mruga: :phi:

i o Czarnobylu więcej słyszałem niż ty :D :phi:
 
Do góry